Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Podwórkowa rehabilitacja

Pokaż wątki Pokaż posty

Podwórkowa rehabilitacja

ryska 20:39, 13 kwi 2023


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 11684
Zdjęcia z przelotu po ogródku.
Oczko nadal brudne, ale wykąpałam dziś bukszpany. Z kurzu od ulicy i suchych listków po żerowaniu ćmy.
____________________
Renata Podwórkowa rehabilitacja*****Wizytówka-podwórko Ryski Dlaczego podwórkowa rehabilitacja? Bo grunt to zdrowie :)
ryska 20:41, 13 kwi 2023


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 11684
____________________
Renata Podwórkowa rehabilitacja*****Wizytówka-podwórko Ryski Dlaczego podwórkowa rehabilitacja? Bo grunt to zdrowie :)
Muszelka 20:55, 13 kwi 2023


Dołączył: 16 mar 2016
Posty: 4846
ryska napisał(a)
Zdjęcia z przelotu po ogródku.

Piękne zdjęcia z przelotu!
____________________
Ogród Muszelki Wizytówka
Kordina 23:59, 13 kwi 2023


Dołączył: 18 wrz 2021
Posty: 4769
Zgadzam się z Muszelką - piękne
____________________
Bożena - Elbląg Grzebiuszka ziemna
antracyt 09:38, 14 kwi 2023


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11848
Szachownice masz posadzone w półcieniu? Strasznie mi się podobają, ale zupełnie nie wiem gdzie mogłabym je dać u siebie (tzn. teraz już wiem ). Twoja kompozycja z runianką jest rewelacyjna
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Gruszka_na_w... 14:08, 14 kwi 2023


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22250
Szachownice to ogrodowy rarytas. Pięknie u Ciebie kwitną.

Czytałam o tym, że pomidory świetnie się ukorzeniają z sadzonek zielnych, ale chodziło o wsadzanie do ziemi przypadkowo ułamanych gałązek. O uczynieniu z pomidora rośliny wielosezonowej literatura do tej pory milczała. Ani chybi to się zmieni po Twoim eksperymencie.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
mirkaka 14:25, 14 kwi 2023


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9715
ryska napisał(a)
Bożenko zaglądaj do mnie częściej, bo ja tu się chwalę ciągle takimi eksperymentami
Przypomnę Ci
Marta pobierałam wierzchołkowe. Wilki o tej porze są niewielkie.
I warto kombinować Takie cytryny u Ciebie to też niesamowita historia.
Mój pomidor w szklarni nadal żyje
Dziękuję i również pozdrawiam


Ja dla tych eksperymentów lubię do Ciebie zaglądać, poza tym masz wiedzę którą warto
poczytać
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
ryska 20:47, 15 kwi 2023


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 11684
Muszelko, Grzebuszko dziękuję.
Muszelko bataty zapuściły korzenie.
Antracycie - moje szachownice rosną od północnej strony, na gliniastej wilgotnej ziemi.
Posadziłam kiedyś bardzo dużo cebul, chyba 150, choć ręki nie dam sobie uciąć, bo pamięć mi szwankuje. Też lubię jak z runianki się wyłaniają
Gruszeczko- spodobało się im stanowisko, bo ja nic ich nie wspieram. Żyją własnym życiem
Pomidory mnie lubią. Roma wysiewane 24 marca mogłabym już sadzić do gruntu. Pozostałe wysiewane Dwarfy całe szczęście są kompaktowe i nie stworzyły lasu w skrzynkach.
Eksperymentalny w szklarni żyje, jutro mu dokoptuję resztę towarzystwa z zeszłego roku.
A z tych ukorzenionych pędów też mam całkiem fajne sadzonki. Będą wisieć w szklarni do góry nogami
Mirko- miło mi, czyli to przelewanie myśli ma sens
Pozdrawiam serdecznie






____________________
Renata Podwórkowa rehabilitacja*****Wizytówka-podwórko Ryski Dlaczego podwórkowa rehabilitacja? Bo grunt to zdrowie :)
ryska 21:02, 15 kwi 2023


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 11684
Przyszły mi zamówione pięciorniki "Nuuk" dlatego dziś rozpoczęłam akcję przesadzania runianki z opaski domu od strony zachodniej do przedogródka pod hortensje ogrodowe.
Ta runianka jak się zadomowi zostanie przycięta z racji na wygląd.
Te łany, które mam wokół świerka na pniu nigdy nie przycinałam, bo cały czas zdobią błyszczącymi liśćmi.
Kwiaty po przekwitnięciu mi nie przeszkadzają.
Na jutro planuję cięcie lawendy, mycie oczka ( mam odkurzacz), usunięcie resztek runianki i posadzenie pięciorników.
No i pomidory seniorki trafią do szklarni
Oby nie padało, bo dziś mnie deszcz przepędził.
A od poniedziałku rozpoczynam zbiory podagrycznika( żart )
____________________
Renata Podwórkowa rehabilitacja*****Wizytówka-podwórko Ryski Dlaczego podwórkowa rehabilitacja? Bo grunt to zdrowie :)
Joku 22:12, 15 kwi 2023


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12245
U mnie kilka posadzonych parę lat temu szachownic przetrwało i chyba nawet nieco się namnożyło. Miejsce mają odmienne od twojego, dość suche i słoneczne. Moje zakupione pięciorniki czekają na posadzenie, a te z lat ubiegłych chyba zaczynają się panoszyć. Nie wiem czy to dobry znak?
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies