Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Kiedyś będzie tu ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Kiedyś będzie tu ogród

anka_ 19:09, 12 sty 2015


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 5340
Mariusz napisał(a)
Na około stawiku masz sporo miejsca,...
Trochę jeszcze zostało.... Choć nie do końca tyle ile widać na zdjęciach. Niestety z dwóch stron staw okala wodociąg i tu muszę zachować rozsądną odległość. Ale wydaje mi się, że luzu jest na tyle żeby spokojnie złagodzić brzegi. Jak pogoda pozwoli to pomierzę.

Mariusz napisał(a)
jak brzegi nie będą łagodne, to będzie ciągle brzydko, woda będzie je podmywać, a gdy opadnie to odkryje urwiska, albo trzeba faszynować i zostanie w pierwotnej powierzchni, albo na logikę musisz poszerzyć i tym samym złagodzić brzegi.
Z tego co widać po zdjęciach, to brzegi są sypkie.

No niestety już podmywa, co wkurza mnie niesamowicie. Na pewno tak nie może zostać. Nie będę ukrywać, że ze względów technicznych wersja bez faszynowania jest bardziej realna. Choćby ze względu na problem ze spuszczeniem wody. Bardzo bym chciała zrobić te brzegi teraz tym bardziej, że i tak muszę zamówić koparę do innych prac. Ale jest bardzo, bardzo mokro, nie wiem czy w okolicę stawu da radę wjechać.


Jaki kąt nachylenia musiałyby mieć skarpy? Bo w necie informacje są bardzo rozbieżne- od 45' do poniżej 25'.

Mariusz napisał(a)
W trakcie prac problemy znikają, działaj, kibicuje mocno

Mariuszu bardzo ci dziękuję. Nawet nie wiesz ile takie rady i wsparcie dla mnie znaczą.
____________________
Anka Kiedyś będzie tu ogród "Będziesz mieć w życiu ciężkie chwile, ale to one własnie zawsze są tym, co pozwala otworzyć oczy na znaczące rzeczy w twym życiu, których wcześniej nie mogłeś dostrzec" Robin Williams
Bogdzia 23:01, 12 sty 2015


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Masz troche kłopotu z tym jeziorkiem ale za to jak potem bedzie ładnie.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
anka_ 00:10, 13 sty 2015


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 5340
Bożenko no troszkę zachodu będzie, żeby to ogarnąć. Ale musi się udać.
Bardzo bym chciała żeby to był tętniący życiem ekosystem, pełen kwitnących lilii i kumkających żab, a brzegu wygrzewające się na żwirze padalce.

____________________
Anka Kiedyś będzie tu ogród "Będziesz mieć w życiu ciężkie chwile, ale to one własnie zawsze są tym, co pozwala otworzyć oczy na znaczące rzeczy w twym życiu, których wcześniej nie mogłeś dostrzec" Robin Williams
Agania 13:10, 14 sty 2015


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
anka_ napisał(a)
Bożenko no troszkę zachodu będzie, żeby to ogarnąć. Ale musi się udać.
Bardzo bym chciała żeby to był tętniący życiem ekosystem, pełen kwitnących lilii i kumkających żab, a brzegu wygrzewające się na żwirze padalce.



Tak będzie...jeszcze dodam, że będzie się można u Ciebie kąpać, nie tylko wygrzewać

Chodziło mi właśnie o wierzbę nanę, tak jak Mariusz napisał i nad stawik oczywiście, może ona umocni, ten brzeg z jednej strony

Pytałaś o wiśnie ozdobne u mnie odpisała Ci pszczółka Ewa, ja mam tylko Pissardi, więc nie mam porównania, faktycznie jest bardzo grząsko w ogrodzie, pocieszę Cię, same kretowiska mam na trawniku, ale iglaste cieszą i wrzośce, dzisiaj już po słońcu.... i marzy mi się kwietna łąka...bujam w obłokach, jak ja to lubię

Pozdrawiam Aniu
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
anka_ 14:54, 14 sty 2015


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 5340
Agatko parę stron wcześniej była mowa o Pissardii i Nigrze, zrozumiałam że masz obie- stąd moje pytanie.

Agania napisał(a)
... faktycznie jest bardzo grząsko w ogrodzie, pocieszę Cię, same kretowiska mam na trawniku,
No niestety obecnie duży kawał terenu pod wodą. A miałam nadzieję, że uda się zaorać. U mnie niestety też krety buszują i nornice.
____________________
Anka Kiedyś będzie tu ogród "Będziesz mieć w życiu ciężkie chwile, ale to one własnie zawsze są tym, co pozwala otworzyć oczy na znaczące rzeczy w twym życiu, których wcześniej nie mogłeś dostrzec" Robin Williams
Mariusz 07:28, 22 sty 2015


Dołączył: 01 paź 2012
Posty: 3349
anka_ napisał(a)
Niestety z dwóch stron staw okala wodociąg i tu muszę zachować rozsądną odległość. Ale wydaje mi się, że luzu jest na tyle żeby spokojnie złagodzić brzegi. Jak pogoda pozwoli to pomierzę

Jaki kąt nachylenia musiałyby mieć skarpy? Bo w necie informacje są bardzo rozbieżne- od 45' do poniżej 25'.

Ale jest bardzo, bardzo mokro, nie wiem czy w okolicę stawu da radę wjechać.

Im łagodniejsze brzegi tym lepiej, piszesz o rurach biegnących przy jeziorku, tak więc na ile masz możliwość.
Zastanów się, może w Twoim przypadku lepiej prace przenieść na porę suchą.
Pozdrawiam
____________________
Pozdrawiam Mariusz Przyjazny ogród
anka_ 19:03, 22 sty 2015


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 5340
Mariuszu na termin rozpoczęcia prac wykończeniowych przy stawie nie bardzo mam wpływ. Obecnie nie bardzo się da chodzić w pobliżu, nie mówiąc już o wjechaniu ciężkim sprzętem. Niestety.
____________________
Anka Kiedyś będzie tu ogród "Będziesz mieć w życiu ciężkie chwile, ale to one własnie zawsze są tym, co pozwala otworzyć oczy na znaczące rzeczy w twym życiu, których wcześniej nie mogłeś dostrzec" Robin Williams
Gardener27 19:48, 22 sty 2015


Dołączył: 20 sty 2014
Posty: 13487
Jeśli chodzi o zbiorniki wodne jestem zielony jak trawa na wiosnę Nie posiadam i wszystko wskazuje na to że nie będę miał Kibicuję by wszystko się udało a efekt przeszedł najśmielsze oczekiwania

Serdecznie dziękuje za życzenia i torcik Pozdrawiam
____________________
Przemek- Życie w wiejskim ogrodzie *** Wizytówka
anka_ 16:18, 26 sty 2015


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 5340
Przemku jeśli chodzi o zbiorniki wodne to ja też jestem zielona, ale na szczęście mogę liczyć na pomoc fachowców (tu ukłon min w stronę Mariusza). Na efekt będę musiała oczywiście poczekać, ale myślę że warto będzie. Dlaczego z góry zakładasz, że nie będzie wody u ciebie- może chociaż jakieś małe ciurkadełko?


U mnie zima na całego- posypał śnieżek, lekki mrozek trzyma, pługi chodzą. Tylko słonka brakuje.


Mój serbuś trochę pendula się zrobił...


inne świerki stoją na baczność...
____________________
Anka Kiedyś będzie tu ogród "Będziesz mieć w życiu ciężkie chwile, ale to one własnie zawsze są tym, co pozwala otworzyć oczy na znaczące rzeczy w twym życiu, których wcześniej nie mogłeś dostrzec" Robin Williams
anka_ 16:25, 26 sty 2015


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 5340
Dzisiaj byłam na polowaniu. Niestety udało mi się złapać tylko jedną sztukę, na celowniku był jeszcze zajączek ale dał dyla...

Moja "zdobycz"- Dzięcioł duży (Dendrocopos major)





____________________
Anka Kiedyś będzie tu ogród "Będziesz mieć w życiu ciężkie chwile, ale to one własnie zawsze są tym, co pozwala otworzyć oczy na znaczące rzeczy w twym życiu, których wcześniej nie mogłeś dostrzec" Robin Williams
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies