Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Kiedyś będzie pięknie i u mnie - od nowa

Pokaż wątki Pokaż posty

Kiedyś będzie pięknie i u mnie - od nowa

22:00, 03 wrz 2015
też przyszłam na Quiz - co w trawie piszczy

jestem pełna podziwu dla Ani i Sylwi ...to są ogrodniczki na medal ...sama bym zgadła niewiele


przetacznik siwy mnie trochę zastanawia...czy oby to on...bo u mnie nie wypuszcza takich łodyg tylko bardziej przy ziemi jest i zadarnia rowno...ale mam pierwszy sezon ...więc....




AsiaK_Z 22:03, 03 wrz 2015


Dołączył: 18 sie 2014
Posty: 11771
sylwia_slomczewska napisał(a)


A czy ta roślina wiosną nie kwitnie mocno na żółto wysiałam ostatnio - smagliczka skalna - właśnie mi wschodzi i listki ma identico


Nie mam pojęcia. Ten ogród mam dosłownie od wczoraj. W poprzednim nie miałam tylu roślin w sumie, to nic nie miałam oprócz tujek, irysów, host, liliowców i nowego clematisa
____________________
Asia - Kiedyś będzie pięknie i u mnie - od nowa
22:07, 03 wrz 2015
na rogownicę bym postawiła ...to siwe
AsiaK_Z 22:07, 03 wrz 2015


Dołączył: 18 sie 2014
Posty: 11771
eee_taam napisał(a)
też przyszłam na Quiz - co w trawie piszczy

jestem pełna podziwu dla Ani i Sylwi ...to są ogrodniczki na medal ...sama bym zgadła niewiele


przetacznik siwy mnie trochę zastanawia...czy oby to on...bo u mnie nie wypuszcza takich łodyg tylko bardziej przy ziemi jest i zadarnia rowno...ale mam pierwszy sezon ...więc....



Kolejny Gość witaj u mnie Justynko. Zapraszam do zabawy, ja niestety stoję z boczku i podziwiam Waszą wiedzę. Może za kilka lat też ogarnę ten temat
Rozgość się proszę
____________________
Asia - Kiedyś będzie pięknie i u mnie - od nowa
AsiaK_Z 22:18, 03 wrz 2015


Dołączył: 18 sie 2014
Posty: 11771
dziękuję
____________________
Asia - Kiedyś będzie pięknie i u mnie - od nowa
Iwk4 23:06, 03 wrz 2015


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
sylwia_slomczewska napisał(a)


pierwsze rudbekia drugie u nas mówi się maślanka kwitnie jasno lilla

https://www.ogrodowisko.pl/uploads/p/95/954585/original.jpg
na 100 % nachyłek
____________________
Ogródek Iwony II
Mala_Mi 00:03, 04 wrz 2015


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
AsiaK_Z napisał(a)






Iwona nie nachyłek. Na foci Twojej to nachyłek wielkokwiatowy. Popatrz i porównaj...




A to rudbekia


Porównaj też liście... nachyłek ma lancetowate.

Asia - jak wysokie jet to żółte kwiecie?? Nachyłki są za kolano, a rudbekie wysokie..

____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Mala_Mi 00:07, 04 wrz 2015


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
eee_taam napisał(a)
na rogownicę bym postawiła ...to siwe


To lepiej nie stawiaj bo przegrasz..
Rogownica ma malutkie listeczki.. a te są normalne

To mój przetacznik siwy.. rogownica ma liście mniejsze niż kwiatki dzwonka Poszarskeigo na foci


Sylwia.. smagliczka ma zupełnie inne liście.. zupełnie.. nie takie "włochate", nie takie siwe i dużo mniejsze.. inaczej ułożone.. Ani rogownica ani smagliczka..

____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
sylwia_slomc... 00:52, 04 wrz 2015


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81927
Nie będę się spierać bo moja smagliczka dopiero wschodzi więc wielkości liści nie porównam, Ty masz Aniu większe doświadczenie
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 00:54, 04 wrz 2015


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81927
AsiaK_Z napisał(a)


Nie mam pojęcia. Ten ogród mam dosłownie od wczoraj. W poprzednim nie miałam tylu roślin w sumie, to nic nie miałam oprócz tujek, irysów, host, liliowców i nowego clematisa


To zanosi się ciekawie, pewnie zmiany będą?
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies