Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Twardy orzech do zgryzienia - moje ogrodowe rozterki i marzenia

Pokaż wątki Pokaż posty

Twardy orzech do zgryzienia - moje ogrodowe rozterki i marzenia

wietrzyk 19:21, 10 lip 2015


Dołączył: 07 lip 2013
Posty: 1774
Aga,
dopinguję Cię w sadzeniu wyobrażam sobie ile zgromadziłaś towaru. Ja mam mocne postanowienie, nie kupować nic nowego, dopóki nie posadzę tego co mam w przechowalni. Zazwyczaj się udaje
Dobrym sposobem napojenia roślin w doniczkach jest wstawienie ich na 1-2h na duży płaski podstawek. Inaczej woda przelatuje między bryłą ziemi a ścianką doniczki i tak mają sucho. Nic to nie daje

Jeśli chodzi o żagiel wydaje mi się, że on nie jest na nasz klimat. W ogrodach śródziemnomorskich chroni przed słońcem. U nas dochodzi jeszcze deszcz. Trzeba by go podciągać, widziałam u kogoś taki system z linkami, żeby zwijać i rozwijać. Ja mam rozstawiony namiot - altanę, zadaszenie z nieprzemakalnego materiału jest naciągnięte pod kątem na drewnianej konstrukcji. To że pod kątem niestety nic nie daje. Po większych deszczach robią się balony z wodą, materiał już się trochę zdefasonował i wisi, nie wygląda to ładnie. Poza tym kolor jest ecru więc od wilgoci zczerniał miejscami. Teraz jest trzeci sezon jak go użytkujemy i chyba ostatni
Szkoda bo kosztował niemało i na początku wyglądał super. Na słońce sprawdza się b. dobrze, na deszcz niestety nie
Niedaleko mnie, mają zamontowany przy przedszkolu czworokątny, ale dwa narożniki są podniesione w górę, a dwa w dół. Wygląda jak ogromny latawiec. Tylko, że to jest konstrukcja wolnostojąca, nie wiem czy udałoby się tak zamontować przy budynku. Jeśli chcesz mogę zrobić fotkę.
____________________
Joanna ogród w Puszczykowie
Ensata 19:32, 10 lip 2015


Dołączył: 09 mar 2015
Posty: 4586
Nawigatorka ma profesjonalnie zamontowany z linkami. Ja miałam i było dokałdnie jak piszesz, balony z wodą, az bałam się że mi na głowę zlecą. Skonczyłam z poliweglanem
____________________
W kolorze blue
Ensata 19:33, 10 lip 2015


Dołączył: 09 mar 2015
Posty: 4586
Jak tuje? u mnie dwie pdły i nie żyją
____________________
W kolorze blue
nawigatorka 20:38, 10 lip 2015


Dołączył: 29 mar 2014
Posty: 29303
Ensata napisał(a)
Nawigatorka ma profesjonalnie zamontowany z linkami. Ja miałam i było dokałdnie jak piszesz, balony z wodą, az bałam się że mi na głowę zlecą. Skonczyłam z poliweglanem

____________________
Asia - Typografia ogrodu *** Wizytówka
siakowa 21:38, 10 lip 2015


Dołączył: 23 lip 2014
Posty: 17658
A fotki byle gdzie beda???
____________________
Małymi krokami bo własnymi ręcami... :) *** Wizytówka
jalos 20:12, 14 lip 2015


Dołączył: 17 sie 2014
Posty: 764
o, nie zorientowałam się, że ktoś tu zagląda

Asia Nawigatroka ma nie dość, że profesjonalnie powieszone żagle to jeszcze udało jej się powiesić je pod dużym kątem, przez co w ogóle deszcz jej nie rusza.

A ja wyobraźcie sobie jestem bardzo zadowolona z moich żagli - 2 żagle każdy o powierzchni 12 m2 kosztowały mnie w sumie 328 zł.
U mnie nie dało się uzyskać takiego nachylenia żagla, żeby woda mogła po nim spływac.

Za to każdy mój żagiel ma fabryczną dziurkę na środku i jak pada woda zbiera się w żaglu i spływa przez ową dziurę.
Przez to nie boję się, że ciężar wody oberwie mi żagle.
Oczywiście mankament tego jest taki, że przez owe dziury woda wylewa się a taras, no ale trudno. Jak świeci słońce jest super.

Zagle przetrwały nawet straszne wiatry jakie podobno wiały u nas w ubiegłym tygodniu (nie było mnie w WLKP), wiatr był tak silny, że co jakiś czas unosił żagiel z wodą i chlustał tą wodą na boki.

Roślinki posadziłam - zostało mi 6 Baronów, co do których rzeczywiście nie mam koncepcji, 4 stipy, które ledwie zipią i nieststy byłam w centrum ogrodniczym i wyszłam z paletką lawend.

Zdjęcia chętnie wstawię, licząc na konstruktywne uwagi.
Roślinki rosną, a ja i tak mam swiadomość,że mimo czytania O. popełniłam jednak błędy.




____________________
Aga Twardy orzech do zgryzienia - ogrodowe rozterki i marzenia
jazzy 10:27, 18 lip 2015


Dołączył: 15 sie 2014
Posty: 8646
No to czekamy na te zdjęcia... i czekamy...
____________________
"w moim ogrodzie, gdzie czas leniwy..."
jalos 19:00, 22 lip 2015


Dołączył: 17 sie 2014
Posty: 764
uff. gorąco.....

Chciałam tylko napisac, że moje żagle przeżyły sobotnią nawałnicę (Asia nawigatorka wie, że było okropnie - widziałam zdjęcia jej ogrodu).

Będą zdjęcia.
Zapracowana jestem ostatnio, więc nawet na Ogrodowisko nie zaglądam.

Dobra idę w ziemi pogrzebać - zabiorę telefon - może co pstryknę?
____________________
Aga Twardy orzech do zgryzienia - ogrodowe rozterki i marzenia
malkul 08:13, 23 lip 2015


Dołączył: 07 wrz 2011
Posty: 21702
i co bydzie cosik?
____________________
Gosia - Ogród tworzę nowoczesny***Wizytówka - Ogród nowoczesny kokoszki
siakowa 08:27, 23 lip 2015


Dołączył: 23 lip 2014
Posty: 17658
malkul napisał(a)
i co bydzie cosik?

no własnie, bedzie coś?
kokocha jaka Ty szzybka, wygląda jakbym Cię goniła
____________________
Małymi krokami bo własnymi ręcami... :) *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies