Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród na Opak

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród na Opak

Anias 19:45, 21 sty 2015


Dołączył: 31 lip 2013
Posty: 327
no własnie mam juz tyle zdjec w inspiracjach ze juz sama nie wiem co chce
niektóre znam juz na pamiec i nadal nie moge sie zdecydowac..
____________________
Ania-Ogród piękny mieć..
Agania 21:18, 21 sty 2015


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
horcia napisał(a)
Posiadam jeszcze kilka rododendronów różnej maści i jednego na nóżce.



Rosną u mnie też magnolie różowe, pierwsza taka(obok hortensja ogrodowa)



I jeszcze juki ok 10szt.




Co z tymi roślinami począć, może jakieś wrzosowisko ???????


Cieszę się na widok takich rh i azalii, ale tu Bogdzia, będzie miała głos i ci pomoże jak utrzymać je w dobrej formie

Moją drugą radością są Magnolie, które posadziłaś w ogrodzie.

Masz piękny widok i nigdy go nie zasłaniaj, pamiętaj rośliny rosną ....u mnie ssąsiad przysłonił brzozami

Co ci doradzić?

Nie kupuj więcej jałowców
Z grupuj jukki w jednym miejscu,

Skarpa. ...ma coś w sobie, ale.....przemyśl ją od nowa.....jest za bardzo rozczochrana.....potrzebuje odnowy.....nie wiem jak wygląda wiosną, latem?

Rozpoznałam, jodłę balsamiczną, to ta mała śliczna kulka...jałowca Horstmen... taki dziwoląg przy domu

Pozdrawiam i miłej nocki.....wpadaj z pytaniami, bo mamy dużo podobnych nasadzeń, klimat i otoczenie, i obydwie za dużo jałowców

Wrzosowisko mam lubię i osobiście polecam
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Mala_Mi 08:37, 22 sty 2015


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Agania.... z jałowców można zrobić super wypasione bonzajki dla ubogich.. chociaż to nie mój styl, ale też takie posiadam

A czy ja mam styl????? chyba nie......

____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
horcia 10:06, 22 sty 2015


Dołączył: 18 paź 2014
Posty: 558
Boże co to za kobieta? Bez Ciebie ogrodowisko nie byłoby takie samo. TY jesteś solą(a raczej papryczką chilli) tego miejsca, nadajesz smaku i pikanterii!!!!!!!
____________________
horcia Rewolucje w ogrodzie
10:56, 22 sty 2015
horcia napisał(a)
Boże co to za kobieta? Bez Ciebie ogrodowisko nie byłoby takie samo. TY jesteś solą(a raczej papryczką chilli) tego miejsca, nadajesz smaku i pikanterii!!!!!!!

Racja, racja! Wyobrażam sobie, jak Ania siedzi przy kompie, wertuje wątki i co myśli, to przelewa na klawiaturę... Lubię to! Zatrzyma się nad problemem, pomyśli i doradzi.
horcia 11:02, 22 sty 2015


Dołączył: 18 paź 2014
Posty: 558
Co powiecie na te bazgroły, czy na tej skarpie mogę posadzić jałowce i berberysy(będzie to od strony starego domu) a obok kostki buksiki czy to nie będzie się gryzło??? Co można tam dosadzić wysokiego, jakieś liściaste? po prawej jest już 5 szt sosen. Warunki są tu ekstremalne tzn. bardzo wietrznie, blisko brzegu susza, tyn bardziej pod sosnami. Słońce prawie cały dzień.Wrzosy odpadają prawda? A o klonikach to już nie ma mowy. Obok chodnika mokro i cień prawie cały czas.



Bardzo podobają mi się trawy i tak myślę, że może trawami połączyć te rabaty? Trawy dodadzą lekkości i nowoczesności iglakom. Na tej skarpie jest pusto i brzydki widok a wchodząc do domu przechodzę koło niej (i koło rabatki Aninej). Miejsce to powinno być ładne przez cały rok.
____________________
horcia Rewolucje w ogrodzie
Piotr_ 16:19, 22 sty 2015


Dołączył: 13 sty 2014
Posty: 2987
Witaj odp. na pytanie u mnie.
co do twojego szkicu to tak czy nie chcesz tam na skarpie zrobić alpinarium ciekawe są można by tam juki wykorzystać wtedy, a koło chodzika dać coś innego typu ale aby to nawiązywało w całość.

coś takiego
____________________
Egzotyczna wyspa na Podkarpaciu / Wizytówka-Egzotyczna wyspa na Podkarpaciu Pozdrawiam Piotrek
wiewiora 21:40, 22 sty 2015


Dołączył: 02 cze 2014
Posty: 749



chyba u Ciebie zamieszkał mój KOT


____________________
Agnieszka-Pasja posiadania ogródka
horcia 10:30, 23 sty 2015


Dołączył: 18 paź 2014
Posty: 558


Bardzo dziękuję Piotr, môj problem polega na tym, że muszę wykorzystać rośliny które już mam( jałowce, berberysy) ale niestety warunki jakie panują w tym miejscu ograniczają roślinność jaką mogę tam zastosować( na skarpie susza' słońce a obok chodnika mokro i padający cień domu praktycznie cały czas) .
____________________
horcia Rewolucje w ogrodzie
horcia 16:52, 23 sty 2015


Dołączył: 18 paź 2014
Posty: 558
agnieszka_podpora napisał(a)



chyba u Ciebie zamieszkał mój KOT





Cieszę się bardzo, że znalazł się wreszcie właściciel tegoż przybłędy, szukam go od 5 lat. Będę miała komu wystawić rachunek za zniszczenie elewacji (musiałam zakupić i ułożyć kamień na ścianie przy tarasie) i płyn do mycia okien, które są ciągle brudne od miziania łapami. Nie zapomnij podać adresu to wyślę Ci go priorytetowym .
____________________
horcia Rewolucje w ogrodzie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies