Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Tam, gdzie jeże mówią dobranoc.

Pokaż wątki Pokaż posty

Tam, gdzie jeże mówią dobranoc.

gosika67 19:57, 17 lis 2019


Dołączył: 29 sty 2017
Posty: 7757
Witaj Waldku, piękny ogród zachwyca i jaka radość jest tak patrzeć i obserwować co się zmienia, co się w nim dzieje.Masz Memory, ja mam problem czy moja ta wysoka to Memory, cały czas przy tym obstawałam, tak było na etykiecie, ale ostatnio różne opinie są na ten temat. Może zajrzyj do mnie jak możesz i zdiagnozuj tą trawę. Pozdrawiam.
____________________
Gonia Kwiaty we włosach
waldek727 02:58, 18 lis 2019


Dołączył: 08 wrz 2013
Posty: 4587
I już się ostatnio zrobiło bardziej rodzinnie na ,,Ogrodowisku".
Dzisiaj poznaliśmy w wątkach ogrodowych Danusię (danuta_szwajcer) i Grześka (greg66)
Dorzucę jeszcze i ja kartkę z kalendarza.

____________________
Mój wątek Tam, gdzie jeże mówią dobranoc
deszczowymaj 10:35, 18 lis 2019


Dołączył: 04 gru 2014
Posty: 7729
Świetna fotka w doborowym towarzystwie zazdroszczę bardzo
____________________
JoannaJeżówkowe-Love ***Jeżówkowe-Love wizytówka
Ania111 10:41, 18 lis 2019


Dołączył: 03 wrz 2019
Posty: 4633
...ojej ,

jakie znakomitości
____________________
Ania Spelnione marzenie
greg66 15:07, 18 lis 2019


Dołączył: 03 kwi 2018
Posty: 4566
i znajomości
____________________
Serdeczności, Grzesiek :). https://www.ogrodowisko.pl/watek/8391-pamietajcie-o-ogrodach
waldek727 17:39, 18 lis 2019


Dołączył: 08 wrz 2013
Posty: 4587
A kto by naszej Danuśki nie znał.
____________________
Mój wątek Tam, gdzie jeże mówią dobranoc
ElzbietaFranka 21:35, 01 gru 2019


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13854
waldek727 napisał(a)








Długo nie bylam więc witam. Pięknie wyeksponowane trawki. Pierwsza fotka to jakie trawki?

Środkowa fotka to Gracilimus? Takie różowe miotełki wychodzą. Też mam ale tego srebrnego.

Waldek a ty wiążesz swoje trawy czy zostawiasz na luzie.

Widziałam u Danusi chyba Sierotka pytała o trawę bardzo ładna czerwone liście wstawiła fotkę jak ja przechować Przez zimę czy to nie Rossi. Może ty wytrawnym okiem spojrzysz.
Podoba ci się mój kompostownik zrobiony przez eMa to drugi bo pierwszy się spalił na szczęście ulewa była nad ranem i ogień ugasiła. eM wrzucił wieczorem z poprzedniego dnia popiół z ogniska. Smród na całą gminę.

Pozdrawiam
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
waldek727 01:44, 02 gru 2019


Dołączył: 08 wrz 2013
Posty: 4587
Pierwsza fotka to młode przebarwiające się Malepartusy.

Druga fotka to kwitnące Gracillimusy.

Elu. Trawa zamieszczona przez Sierotkę u Danusi to na 100% nie Rosi. Podejrzewam, że to wogóle nie jest żaden z miskantów, tylko piórkówka. Nie widzę całej trawy a zwłaszcza kwiatostanów. Jeżeli ma cały czas purpurowo-bordowe liście to Pennisetum setaceum Rubrum, ale ona chyba przebarwia się z purpurowo-zielonych. Jeżeli tak, to Pennisetum glaucum Purple Baron. Obie rozplenice nie zimują w polskich warunkach i uznawane są za trawy jednoroczne.

Ja wiążę tylko trawy wysokie i to tylko ze względu na to, żeby nie mieć w ogrodzie bałaganu z suchego listowia na przedwiośniu.
____________________
Mój wątek Tam, gdzie jeże mówią dobranoc
sierotka 07:26, 02 gru 2019


Dołączył: 01 kwi 2017
Posty: 4071
Waldku rozplenica perlowa purple majesty dokładnie tak jak piszesz
____________________
spełnione marzenie las brzozowy zapach róż xxx moja wizytówka
ElzbietaFranka 12:54, 02 gru 2019


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13854
Zdjęcie pokazane u Danusi pokazane bez kwiatostanów sprawia wrażenie,że to miskanty. Nie jestem tak oblatana we trawach więc pytam.
Te czerwone rozplenice wiadomo, że u nas zimy nie przetrwają trzeba je schować na zimę. Może za kilka lat jak tak dalej będzie.

Pozdrawiam
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies