Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Tam, gdzie jeże mówią dobranoc.

Pokaż wątki Pokaż posty

Tam, gdzie jeże mówią dobranoc.

eda 22:32, 06 lis 2019


Dołączył: 28 kwi 2013
Posty: 13690
waldek727 napisał(a)


U Ciebie to już widzę przymrozki. Warszawa jeszcze ciepła i aż miło popracować teraz w ogrodzie.
Przypomniałem się ponownie po latach, bo mi nie sprawia problemu pokazanie swoich zdjęć na tle zieleni. Nie wiem czy pamiętasz, ale ja od razu na wstępie, na pierwszej stronie pokazałem kto będzie właścicielem wątku ,,Tam, gdzie jeże mówią dobranoc". Wydaje mi się, że taka forma pokazania własnego wizerunku jest okazaniem szacunku dla moich miłych gości.
Pozdrawiam.


Jasne masz rację również pozdrawiam i będę zaglądać
____________________
Ranczo Edy *** Wizytówka
ElaS 23:49, 06 lis 2019


Dołączył: 08 kwi 2019
Posty: 1043
Zawsze mnie zastanawia. Jak przytulić jeża
Znasz sposób?
____________________
Malwowy ogród
waldek727 02:51, 07 lis 2019


Dołączył: 08 wrz 2013
Posty: 4587
Ania111 napisał(a)

Waldku ,
znalazłam u ciebie taka roślinkę ,
co to jest ?


Sosna himalajska.


____________________
Mój wątek Tam, gdzie jeże mówią dobranoc
waldek727 03:31, 07 lis 2019


Dołączył: 08 wrz 2013
Posty: 4587
deszczowymaj napisał(a)
Waldku mam jeszcze jedno pytanie..

Mam w ogrodzie młodą kilkuletnią czereśnie,zawsze pięknie kwitnie ale niestety nie ma możliwości wytworzenia owoców,ponieważ jest bardzo atakowana przez mszyce (dosłownie jest nimi oblepiona) a jak mszyce to i zaraz mrówki mam wrażenie,że biedronki docierają do niej zbyt późno..a i tak nie dają rady ogarnąć tego ogromu mszycowego..

Do tej pory (nieporadne) moje metody walki z nimi to : próby zdejmowania paskud ręcznie
co kilka dni oprysk wodą z octem
celowanie w nie ze szlaucha ogrodowego ustawionego na największą moc i to wszystko na nic..

A więc ..jak z nimi walczyć ?

Wyczytałam gdzieś że pomocne mogą być..skórki od bananów,pocięte na kawałki i wkopane pod drzewkiem,oraz przywiązane do drzewka żółte wstążki które mają za zadanie przyciągać biedronki

Słyszałeś może o tych metodach? a może sam je stosujesz ?


Nie Joanno. Nie słyszałem o takich metodach zwalczania mszyc na drzewach owocowych.
Ja od lat robię w sezonie wegetacyjnym trzy opryski tylko jednym sprawdzonym przeze mnie środkiem. Opryskiem nakładam na wszystkie rośliny pożyteczne bakterie i grzyby które pozyskuję z kompostu a które zawarte są w Actively Aerated Compost Tea. Dobrym środkiem na mszyce jest też mydło potasowe z czosnkiem, wrotyczem albo z piołunem. Przy bardzo dużej inwazji mszyc niestety trzeba będzie pokusić się o zastosowanie środka chemicznego np. Mospilan 20 SP.

ANHK
https://www.ogrodowisko.pl/watek/4179-skoncentrowany-wyciag-z-kompostu-anhk
____________________
Mój wątek Tam, gdzie jeże mówią dobranoc
deszczowymaj 10:09, 07 lis 2019


Dołączył: 04 gru 2014
Posty: 7729
Waldku dziękuję za odpowiedź i link do bardzo ciekawej lektury
____________________
JoannaJeżówkowe-Love ***Jeżówkowe-Love wizytówka
waldek727 14:42, 10 lis 2019


Dołączył: 08 wrz 2013
Posty: 4587
10 LISTOPADA - MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ JEŻA.

____________________
Mój wątek Tam, gdzie jeże mówią dobranoc
Krys 15:15, 10 lis 2019


Dołączył: 16 lis 2011
Posty: 8145
WOW Waldek cudne zdjęcie
____________________
Krystyna - Hirutkowy raj:))
waldek727 16:01, 10 lis 2019


Dołączył: 08 wrz 2013
Posty: 4587
Tu nie chodzi o zdjęcie, choć jeżyk przecudnej urody tylko oto, aby się zastanowić choć przez krótką chwilę nad jeżowym światkiem. Co roku w naszych ogrodach i przydomowych gospodarstwach ginie porównywalnie tyle samo jeży, ile pod kołami samochodów w całej Polsce.
____________________
Mój wątek Tam, gdzie jeże mówią dobranoc
sylwia_slomc... 18:33, 10 lis 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81664
To prawda, mało dbamy jako ludzie o te pożyteczne ssaki ale maleństwo słodziutkie
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Nowa12 18:56, 10 lis 2019


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
waldek727 napisał(a)
10 LISTOPADA - MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ JEŻA.



Genialne zdjęcie. Jeżyki to znam ale od strony kolców .
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies