Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Tam, gdzie jeże mówią dobranoc.

Pokaż wątki Pokaż posty

Tam, gdzie jeże mówią dobranoc.

KasiaLangier 21:32, 10 lis 2019


Dołączył: 28 gru 2018
Posty: 1689
Jeże, to sprzymierzeńcy naszych ogrodów, dlatego trzeba im życzyć Wszystkiego Najlepszego ! Malutki jeżyk to niesamowity słodziak
____________________
Kasia Casa Verde..W Leśnym Ogrodzie ; Hawaje
eda 21:48, 10 lis 2019


Dołączył: 28 kwi 2013
Posty: 13690
Wszelkich pomyślności dla wszystkich jeżyków
ale słodziak
ja przyprowadziłam Fredzia na świętowanie bywalca na Ranczo

____________________
Ranczo Edy *** Wizytówka
waldek727 22:43, 10 lis 2019


Dołączył: 08 wrz 2013
Posty: 4587
Nowa12 napisał(a)

Genialne zdjęcie. Jeżyki to znam ale od strony kolców .


I zapewne większość ludzi zna jeże od strony kolców. Na ogół widzimy zwiniętą, kolczastą piłeczkę. Kolce to nic innego jak zrogowaciała sierść, a pod nią kryją się właśnie takie słodziaki. Najczęściej giną od pestycydów i herbicydów, oraz w ogniu spalanych traw i liści.
____________________
Mój wątek Tam, gdzie jeże mówią dobranoc
Sonka 07:32, 11 lis 2019


Dołączył: 29 lut 2012
Posty: 2245
Jaki piękny jeżyk, bardzo chciałabym mieć jeże w ogrodzie, mieszkańcy mówią, że są w naszej okolicy, las mam za płotem, ale chyba nie mam szans na nie, bo u nas dwa psy biegają luzem i kot jest.Nasza suka żadnego obcego nie toleruje.
____________________
Ogrodowa terapia - ogród z periodycznym przesadzaniem pozdrawiam Krysia
Ania111 18:09, 15 lis 2019


Dołączył: 03 wrz 2019
Posty: 4633
Waldku .
Czy możesz zerknąć czy idę w dobrym kierunku?
Już wiem ,że nowoczesny ogród to nie musi być minimalizm,
Już wiem że lubię formalne rozwiązania i linie proste

Twoje porady są dla mnie cenne
Więc, zapraszam w wolnej chwili
____________________
Ania Spelnione marzenie
Ogrodowy_Kal... 19:04, 15 lis 2019


Dołączył: 03 lip 2015
Posty: 574
waldek727 napisał(a)


I zapewne większość ludzi zna jeże od strony kolców. Na ogół widzimy zwiniętą, kolczastą piłeczkę. Kolce to nic innego jak zrogowaciała sierść, a pod nią kryją się właśnie takie słodziaki. Najczęściej giną od pestycydów i herbicydów, oraz w ogniu spalanych traw i liści.
Na szczęście dla jeży i nie tylko jeży świadomość, że ogrody są również dla innych żywych istot, miejsc dla nich jest chyba trochę więcej. Starajmy się aby nasze ogrody były przyjazne dla innych istotek żywych.
Stosując czasem konieczne opryski ale w rozumny sposób, w odpowiednim miejscu i czasie można pogodzić je tzn. opryski z fauną i florą
____________________
Darek Wizytówka***Ogrodowy Kalejdoskop
ewsyg 20:25, 15 lis 2019


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11654
W tym roku zgrabiłam liście w jedno miejsce, jest niezły kopczyk. To z myślą o jeżu. Widziałam jak wpada do mnie w gości. Po budowie deski złożone są w jednym miejscu i tam pod nimi kryją się nagie ślimaki. Pyszną stołówkę tam ma, zapewniłam mu jeszcze zimowy hotel
Szkoda mi tylko, (najprawdopodobniej u mnie są same pomrowy czarniawe), nie widziałam żadnego luzytańskiego. Pomrowy są pożyteczne.
____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
antracyt 20:52, 15 lis 2019


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11527
U mnie w tym roku też pojawił się jeż Zauważyłam go przy kociej misce chrupiącego karmę, przychodził regularnie przez 2 tygodnie. Obserwowałam jego ścieżki i znalazłam wejście do kryjówki pod drewutnią, niedaleko kompostownika. Ciekawa jestem czy to mogło by być miejsce na jego zimowy sen czy tylko jesienne tymczasowe schronienie. Od teraz na pewno będę bardziej uważnie przyglądać się ogrodowi w poszukiwaniu oznak jeżowego bytowania
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Richie 22:44, 15 lis 2019


Dołączył: 27 lut 2011
Posty: 3351
Waldek, korzystam z Twojej wiedzy i doświadczenia i to Ty jesteś dla mnie "mistrzem" a ja tylko "czeladnikiem"
Świetne zdjęcie jeżyka,ja też go mam ale widziany jest tylko w nocy
Pozdrawiam
____________________
Richie - Mój ogród w Tarnowie - Moja wizytówka - Ogród w Tarnowie
waldek727 23:05, 15 lis 2019


Dołączył: 08 wrz 2013
Posty: 4587
Ania111 napisał(a)
Waldku .
Czy możesz zerknąć czy idę w dobrym kierunku?
Już wiem ,że nowoczesny ogród to nie musi być minimalizm,
Już wiem że lubię formalne rozwiązania i linie proste

Twoje porady są dla mnie cenne
Więc, zapraszam w wolnej chwili


Dziękuję Aniu, że tak mnie postrzegasz.
Śledzę Twój wątek na bieżąco i tak jak Cię zapewniałem dołożę również cegiełkę od siebie.
Jedno sprostowanie. Plany Twojego ogrodu idą w stronę ogrodów w stylu formalnym, a nie nowoczesnym. Na Ogrodowisku takich ogrodów jest bardzo mało.
____________________
Mój wątek Tam, gdzie jeże mówią dobranoc
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies