Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Tam, gdzie jeże mówią dobranoc.

Pokaż wątki Pokaż posty

Tam, gdzie jeże mówią dobranoc.

waldek727 15:05, 23 sie 2015


Dołączył: 08 wrz 2013
Posty: 4587
Wichura4ad napisał(a)
Witam Cię Waldku bardzo serdecznie !
Czytam każdy Twój wpis z wielkim zaciekawieniem i jestem pełen podziwu dla Twojej wiedzy. Trafiłem do Ciebie w najbardziej odpowiednim momencie ponieważ zaczynam moja przygodę z ogrodem od początku. Będę korzystał z Twojej wiedzy i doświadczenia a w razie jakichkolwiek pytań będę je śmiało zadawał.
Pozdrawiam

Witam Cię Piotr w swoim wątku.
Będąc w blokach startowych możesz w głowie ułożyć taktykę na przebiegnięcie maratonu nie stojąc jeszcze na straconej pozycji. Ogrodnictwo to trudna i zarazem ciekawa sztuka tworzenia żywych obrazów. Życzę Ci abyś malując swój ogród zawsze dobierał z palety odpowiednie do Twoich założeń barwy. Prosiłbym Cię abyś zapamiętał sobie to, że podstawowym tonem nadającym piękno ogrodom jest gleba. To ona będzie matką wszystkiego co będziesz chciał stworzyć własnymi rękoma.
____________________
Mój wątek Tam, gdzie jeże mówią dobranoc
waldek727 00:07, 24 sie 2015


Dołączył: 08 wrz 2013
Posty: 4587
Tutaj ujęte jest wszystko to o czym pokrótce napisałem.
Czy tylko po ujrzeniu grzesznego i świętego Neapolu można już umierać.
Wydaje mi się, że nie tylko.
http://nicolastocken.com/burrow-farm-in-autumn/#1
____________________
Mój wątek Tam, gdzie jeże mówią dobranoc
eda 10:54, 24 sie 2015


Dołączył: 28 kwi 2013
Posty: 13690
Macham Jeżyku i pozdrawiam
____________________
Ranczo Edy *** Wizytówka
bl4ck 11:26, 26 sie 2015

Dołączył: 26 sie 2015
Posty: 6
Witam

Proszę o szybką radę jak dobrze przygotować glebę/podłożę pod trawę zdecydowałem że będzie to BARENBRUG GREEN UNIVERSAL brałem jeszcze pod uwagę Elite/Exclusor a może by tak wymieszać ? jest to moja pierwsza trawa jaką będę sadził powierzchnia to około 50m2 przydomowy taras trawa nie będzie jakoś specjalnie deptana, miejsce nasłonecznione do około godziny ~15:00. Z góry dziękuje za porady.
waldek727 16:07, 26 sie 2015


Dołączył: 08 wrz 2013
Posty: 4587
bl4ck
Odpowiem Ci dopiero w weekend jak będę w domu.
50 m2 trawnika można tak wychuchać i wydmuchać, że z miejsca może on iść na wystawę.
Uzbrój się w cierpliwość i poczekaj aż temperatury będą sprzyjały zakładaniu trawników.
Pozdrawiam.
____________________
Mój wątek Tam, gdzie jeże mówią dobranoc
bl4ck 16:20, 26 sie 2015

Dołączył: 26 sie 2015
Posty: 6
Dobrze już tyle zwlekam i tak ale fajnie by było już glebę trochę przygotować tak to aktualnie wygląda:

https://imgur.com/a/Hq0lc
waldek727 17:37, 26 sie 2015


Dołączył: 08 wrz 2013
Posty: 4587
bl4ck
Weź wąską łopatkę i podważając głęboko korzenie chwastów usuń je z murawy. Napisz mi jakie prace dotychczas wykonałeś dotyczące wzbogacenia gleby w składniki pokarmowe, kwasy humusowe i mikroorganizmy. Jak oceniasz swoją glebę? Czy jest przepuszczalna dla wody i w jakim stopniu? Jeżeli możesz to podlewaj teren aby umożliwić jego osiadanie oraz ułatwić kiełkowanie nowym chwastom które ponownie trzeba będzie usunąć tuż przed siewem.
____________________
Mój wątek Tam, gdzie jeże mówią dobranoc
bl4ck 19:01, 26 sie 2015

Dołączył: 26 sie 2015
Posty: 6
Jedynie prace jakie wykonywałem to wyrównanie terenu wyrwanie chwastów(już wyrosły nowe).

"Jak oceniasz swoją glebę? Czy jest przepuszczalna dla wody i w jakim stopniu?"

Podczas gdy wkopywałem tuje gdyby nie metalowy szpadel, przecinak i młotek nie dał bym razy wykopać dziur taka twarda, na głębokości 20-30cm jest całkiem ok nie potrafię opisać ziemi profesjonalnie. Co do przepuszczalności wody:

https://vimeo.com/137386803

Wczoraj trochę padało.
eda 19:49, 26 sie 2015


Dołączył: 28 kwi 2013
Posty: 13690
Gościa mieliśmy takiego no i mamy pozdrawiamy

____________________
Ranczo Edy *** Wizytówka
Wichura4ad 20:04, 26 sie 2015


Dołączył: 13 lis 2012
Posty: 153
Witaj
Ja myślę, że oglądając takie widoki dopiero zaczyna chcieć się żyć by spróbować choć w minimalnym stopniu stworzyć takie miejsce na swojej ziemi
Pozdrawiam
____________________
Piotr
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies