Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Tam, gdzie jeże mówią dobranoc.

Pokaż wątki Pokaż posty

Tam, gdzie jeże mówią dobranoc.

Flower1 20:59, 14 sie 2015


Dołączył: 12 kwi 2015
Posty: 2278
Ja rowniez zostawiam pozdrowienia
____________________
Magda- Wyczaruję ogród*** Wizytówka
Nallar 21:47, 14 sie 2015


Dołączył: 09 mar 2014
Posty: 10542
waldek727 napisał(a)

,,Asphodeline lutea".

Bardzo dziękuję.
____________________
Pozdrawiam. Ogródek Ewy
AnnaB 22:35, 14 sie 2015


Dołączył: 17 maj 2015
Posty: 61
Witam, gratuluję pięknego ogrodu


eda napisał(a)



Waldku bardzo dziękuję ja szukałam i szukałam wszędzie i gdzie się da nazwy tej roślinki skomplikowana jest i nie tutejsza super zaraz ją wpiszę bo jak tylko przeczytałam zaraz w te pędy do Ciebie z podziękowaniami bardzo mi pomogłeś już straciłam nadzieję i była by nn buziaki i miłego paaaa A kolorki oglądałam śliczne żurawki i to ostatnie to trytomia ? tylko ja pamiętam kolorową pewnie się mylę strzelam ale piękne to jeszcze raz pozdrawiam
____________________
...wiele ra­zy po­kaleczysz so­bie dłonie chcąc stworzyć swój piękny ogród..
waldek727 18:02, 15 sie 2015


Dołączył: 08 wrz 2013
Posty: 4587
Witam nowych gości.
Dziękuję za uchylenie furteczki do mojego wątku i pozdrowienia.
Odpoczywałem wraz z Sebusiem w Górach Świętokrzyskich nad Kamienną rzeką.
Bateryjki naładowane i można już powrócić do pracy zawodowej jak i w ogrodzie.
Chłopczyk pełen wrażeń z wakacji zaczyna w tym roku swoją edukację.



____________________
Mój wątek Tam, gdzie jeże mówią dobranoc
lindsay80 18:23, 15 sie 2015


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
Dla zachowania równowagi psychicznej na kolejne miesiące i zdystansowania od codzienności dobrze robią takie wyjazdy - szczególnie jak się ma tak miłe towarzystwo!
____________________
Tu ma być ogród :)
Ewa777 14:24, 19 sie 2015


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18513
Waldku, wiosną zastosowałam grzyby beauveria brongniartii na opuchlaki. Mam sporo osobników dorosłych - zbieram codziennie około 20 (czasami nawet 60). Chciałabym zastosować teraz nicienie. Jak uważasz, czy nicienie nie zostaną zaatakowane przez grzyby lub odwrotnie?
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
sylwia_slomc... 15:46, 19 sie 2015


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82135
Zagladam
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
waldek727 16:20, 19 sie 2015


Dołączył: 08 wrz 2013
Posty: 4587
Zarówno grzyby jak i nicienie owadobójcze, a są również i takie bakterie, unicestwiają tylko owadzie pędraki bytujące w glebie. Nie mają one żadnego zgubnego wpływu na postacie dorosłe tych osobników, które zwalcza się substancjami sporządzonymi na bazie pyretryny.
Grzyby owadobójcze jako pożywkę wykorzystują śluzy i wydzieliny pędraków i proponowałbym je zaszczepiać wokół systemu korzeniowego roślin które wymagają gleby o odczynie mniejszym niż pH 5,8. Nicienie owadobójcze przenikają przez otwór gębowy i odbyt pędraków do ich wnętrza i tam składają jaja. Młode wykluwające się osobniki odżywiają się wewnątrz organizmu który stopniowo wyniszczają. W tym przypadku nicienie powinny być zastosowane pod rośliny które tolerują lekko kwaśny odczyn gleby i alkaliczny.
Jak widać oba czynniki biologiczne nie są względem siebie patogenne i z tego względu wprowadzam je razem z pozyskanego osobiście wyciągu z kompostu (compost tea).
____________________
Mój wątek Tam, gdzie jeże mówią dobranoc
Ewik 16:50, 19 sie 2015


Dołączył: 19 gru 2013
Posty: 5292
Waldek,wiem,że pytałam i nawet zapisałam ale mi wcięło gdzieś.100gram suszonego ziela Np wrotyczu czy pokrzywy to ile świeżego?"kusić"tyle samo czasu
____________________
Ewa * Ogródek z futrzakami i kamieniami
Ewik 16:51, 19 sie 2015


Dołączył: 19 gru 2013
Posty: 5292
Sorki piszę z telefonu i widzę że Malo składnie wyszło
____________________
Ewa * Ogródek z futrzakami i kamieniami
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies