Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę

Pokaż wątki Pokaż posty

Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę

AniMa 08:20, 28 wrz 2017


Dołączył: 23 cze 2016
Posty: 4999
Zagajanka napisał(a)





Czy tam jest w środku jest ścianka z laurowiści???/ Jakoś wcześniej jej nie widziałam. Możesz pokazać jak ona wygląda z przodu (szerszej strony)? Z ilu sadzonek ją wyprowadziłaś???
Przepraszam, Janeczko za pytania ale mam jednego krzaczora od mamy i nie wiem co z nim począć
____________________
Ania Ogropole-jeszcze nie ogród ale już nie pole
Margarete 15:31, 28 wrz 2017


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 14370
Zagajanka napisał(a)





Pieknie...tylko tyle napiszę ale w tym słowie zawiera sie cały mój zachwyt...
Kolejny ogród odwiedzam w którym róże obfite i cudne są mimo deszczów - u mnie masakra jakaś była w tym roku z powtórnym kwitnieniem i teraz wciąż ledwo ledwo...
____________________
Małgorzata OGRÓD MARZEŃ......a może tylko......MARZENIE O OGRODZIE
Zagajanka 21:54, 29 wrz 2017


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3445
kasja83 napisał(a)

Ja to samo!Oprócz tego doszła planowana walka z grzybem na bukszpanach-ciężko cokolwiek pryskać-jak tyle pada;-(

Nic nie mów - jak tyle padało, to się odechciewało jakiekolwiek prac ogrodowych, udało mi się w zeszły weekend może z 1,5 godzinki coś porobić.
Ale na tę sobotę i niedzielę zapowiadają lepszą aurę - z łopatką w dłoni ruszam jutro od rana do boju
____________________
Janka Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę +++ Portrety Różane +++ Moje TOPowe róże sezonu 2019
Zagajanka 21:57, 29 wrz 2017


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3445
Ewik napisał(a)
Janka u Ciebie jak zawsze ślicznie. Wszystko rośnie jak na drożdżach nie widać że deszcz nie służy ☺

No część, koleżanko-która-zaniedbuje-nas-w-tym-sezonie Miło słyszeć dobre słowo, dlatego pojawiaj się częściej
____________________
Janka Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę +++ Portrety Różane +++ Moje TOPowe róże sezonu 2019
Zagajanka 21:58, 29 wrz 2017


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3445
inka74 napisał(a)
Kupiłam wór duży granulowanego obornika bo choć u mnie też glina to ze składnikami pokarmowymi krucho. Gleba mocno uboga. Chyba przed kopczykowanie sypnę różom po garści. Do wiosny zdąży się rozłożyć.

Świetne są twoje Wanilki.Moja puściła 2 metrowe pędy. Zastanawiam się czy jednego nie zostawić na formę pienną

Hm, 2 metrowe pedy powiadasz? Ciekawe, kiedy moje takie będą...
____________________
Janka Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę +++ Portrety Różane +++ Moje TOPowe róże sezonu 2019
Zagajanka 21:59, 29 wrz 2017


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3445
Mari napisał(a)


Jak nazywa się ta hortensja bukietowa która przebarwiła się na bordowo??

Wystarczy zerknąć na parę postów wyżej - to jest Vanilla Fraise
____________________
Janka Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę +++ Portrety Różane +++ Moje TOPowe róże sezonu 2019
Zagajanka 22:10, 29 wrz 2017


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3445
AniMa napisał(a)

Czy tam jest w środku jest ścianka z laurowiści???/ Jakoś wcześniej jej nie widziałam. Możesz pokazać jak ona wygląda z przodu (szerszej strony)? Z ilu sadzonek ją wyprowadziłaś???
Przepraszam, Janeczko za pytania ale mam jednego krzaczora od mamy i nie wiem co z nim począć

Aniu, to jest taki mini żywopłocik z laurowiśni Otto Luyken przy północnej ścianie domu, który ma z 1 x 4,5 m. Rośnie tam 11 sadzonek. Laurowisnia bardzo dobrze się spisuje w tym miejscu.

Tu na wiosennej fotce bardziej go widać:
____________________
Janka Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę +++ Portrety Różane +++ Moje TOPowe róże sezonu 2019
Zagajanka 22:17, 29 wrz 2017


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3445
Margarete napisał(a)

Pieknie...tylko tyle napiszę ale w tym słowie zawiera sie cały mój zachwyt...
Kolejny ogród odwiedzam w którym róże obfite i cudne są mimo deszczów - u mnie masakra jakaś była w tym roku z powtórnym kwitnieniem i teraz wciąż ledwo ledwo...

Gosiu, dziękuję Ale oczywiście i u mnie po tych deszczach i tym zimnie nie brakuje zgniłych róż, tylko oszczędzam sobie i wam ich widoku na zdjęciach
Drugie kwitnienie i u mnie nie było zbytnio spektakularne, ale za to dosyć długie. Teraz będziemy podziwiać róże aż do pierwszych poważnych przymrozków.
____________________
Janka Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę +++ Portrety Różane +++ Moje TOPowe róże sezonu 2019
Zagajanka 22:05, 22 paź 2017


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3445
Jesień w ogrodzie...

Zdjęcia z cyklu "dwa tygodnie temu i dziś":







____________________
Janka Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę +++ Portrety Różane +++ Moje TOPowe róże sezonu 2019
Zagajanka 22:09, 22 paź 2017


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3445







____________________
Janka Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę +++ Portrety Różane +++ Moje TOPowe róże sezonu 2019
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies