Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę

Pokaż wątki Pokaż posty

Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę

Zagajanka 22:22, 23 paź 2017


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3445
Poza dogorywającymi różami jesień to oczywiście czas zawilców, chryzantem, przebarwiających się liści i falujących na wietrze traw...




____________________
Janka Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę +++ Portrety Różane +++ Moje TOPowe róże sezonu 2019
Zagajanka 22:25, 23 paź 2017


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3445



____________________
Janka Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę +++ Portrety Różane +++ Moje TOPowe róże sezonu 2019
Zagajanka 22:27, 23 paź 2017


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3445



____________________
Janka Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę +++ Portrety Różane +++ Moje TOPowe róże sezonu 2019
asiak 07:43, 24 paź 2017


Dołączył: 13 lip 2016
Posty: 8518
Ja też nie lubię jesieni i podobnie jak Ty Janeczko odliczam czas do wiosny
Od wiosny mogę siedzieć na działce od rana do nocy. Teraz nawet jak bym miała wolne, poszłabym, ale tylko gdybym musiała Nie ma to jak ciepełko, słoneczko...
Pozdrawiam Janeczko
____________________
AsiaDziałeczka Asi
tulucy 08:41, 24 paź 2017


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12904
Też chciałabym wiosny, ale... jesień i zima potrzebne do regeneracji, trochę się porozpieszczać pod kocykiem trzeba...

Janko pięknie u Ciebie jak zawsze
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
_Martini_ 13:09, 27 paź 2017


Dołączył: 07 lut 2016
Posty: 3143
Hejka! Śliczne masz jeszcze widoki w ogrodzie. Tyle róż jeszcze z kwiatami. U mnie już tylko Baronesse ładnie się prezentuje. Pozostałe szykują się do spania. Ścinasz na zimę tylko zaschnięte kwiaty czy całe pędy? Ja niektóre skróciłam lekko i chciałam z resztą poczekać do wiosny, ale oglądałam na youtube film, że można je mocno przyciąć. I zgłupiałam.
Pozdrawiam!
____________________
Martyna, Na huśtawce miło płynie czas...
Zagajanka 23:12, 07 lis 2017


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3445
asiak napisał(a)
Ja też nie lubię jesieni i podobnie jak Ty Janeczko odliczam czas do wiosny
Od wiosny mogę siedzieć na działce od rana do nocy. Teraz nawet jak bym miała wolne, poszłabym, ale tylko gdybym musiała Nie ma to jak ciepełko, słoneczko...
Pozdrawiam Janeczko

Niestety, Asiu, aktualna pogoda nie zachęca do prac ogrodowych...
Raczej do siedzenia w ciepłym domku z kubeczkiem czegoś goracego hihi
____________________
Janka Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę +++ Portrety Różane +++ Moje TOPowe róże sezonu 2019
Zagajanka 23:27, 07 lis 2017


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3445
tulucy napisał(a)
Też chciałabym wiosny, ale... jesień i zima potrzebne do regeneracji, trochę się porozpieszczać pod kocykiem trzeba...

Janko pięknie u Ciebie jak zawsze

Zima też jest nam potrzebna by przemyśleć zmiany planowane na kolejny sezon i nowe zakupy... rózane na przykład co nie?
____________________
Janka Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę +++ Portrety Różane +++ Moje TOPowe róże sezonu 2019
Zagajanka 23:33, 07 lis 2017


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3445
_Martini_ napisał(a)
Hejka! Śliczne masz jeszcze widoki w ogrodzie. Tyle róż jeszcze z kwiatami. U mnie już tylko Baronesse ładnie się prezentuje. Pozostałe szykują się do spania. Ścinasz na zimę tylko zaschnięte kwiaty czy całe pędy? Ja niektóre skróciłam lekko i chciałam z resztą poczekać do wiosny, ale oglądałam na youtube film, że można je mocno przyciąć. I zgłupiałam.
Pozdrawiam!

Marti, ja mam coś około 150 róz, a przymrozków u nas jeszcze nie było - więc któreś tam jeszcze próbują tłoczyć, z większym lub mniejszym sukcesem.
Ja od października już nie ścinam przekwitłych kwiatów, ani pędów - pozwalam różom samodzielnie przejść do stanu spoczynku. Ciecie teraz mogłoby spowodować wypuszczanie kolejnych pedów czy pąków, a to osłabia roslinę przed zimą.
Ja przycinam tylko te które przesadzam, by mniej parowały i lepiej się przyjęły w nowym miejscu.
____________________
Janka Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę +++ Portrety Różane +++ Moje TOPowe róże sezonu 2019
tulucy 06:26, 08 lis 2017


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12904
Zakupy różane można pomarzyć... Może po moich zmianach jeszcze się coś gdzieś wciśnie. Poza tymi, które kupiłam teraz i będą czekać zadołowane.
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies