Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę

Pokaż wątki Pokaż posty

Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę

Kasia_CS 09:23, 24 wrz 2017


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Faktycznie róże wyglądają, jakby z tego deszczu nic sobie nie robiły niesamowite
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
oliwka 17:36, 24 wrz 2017


Dołączył: 07 lut 2015
Posty: 1965
Janko dzięki za odpowiedź. Tak zrobię jak mówisz.
A słońce ma przyjść w czwartek
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/5302-ogrodek-warzywny-na-balkonie, wątek ogrodowy zamknięty http://www.ogrodowisko.pl/watek/5701-ogrod-oliwkowy
Zagajanka 23:59, 24 wrz 2017


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3445
inka74 napisał(a)
Janka - u ciebie tak bardzo po roślinach nie widać że ciągle pada. Pięknie ci kwitną. Świetnie wygląda Ancient Marinerw tle z tą drobną różyczką

Masz ślicznie przebarwiającą się hortensję - cała kiść w różu ciemnym. Co to to za odmiana?

I jeszcze jedno pytanie - dajesz pod róże nawóz jesienny? Ja nigdy nie dawałam ale wyczytałam w książce o różach, że daje się teraz jeszcze we wrześniu nawozy te bez azotu (żebym nie pomyliła) lub przekompostowany obornik. Kupiłam granulowany i zastanawiam się czy in go sypnąć czy do wiosny poczekać.


Iwonko, to kwestia dobrego ujęcia Jesień już dużymi krokami nadchodzi, rośliny i ziemia - wszystko mokre, szybciej tracą na urodzie...
Mariner jest śliczny, czekam aż nabierze masy i będzie miał więcej kwiatów.

Te malinowe hortensje to Vanilla Fraise - mają 3 lata i dopiero w tym roku są urodziwe. To zasługa, jak myślę, deszczy i niezbyt gorącego lata. W poprzednich latach zbyt wcześnie usychały i nie trzymały tego malinowego koloru zbyt długo.

Ja nie daję nawozów jesiennych pod róże, u mnie na mojej glinie radzą sobie dobrze i bez tego. Jesienny sypię tylko na trawnik. No i chyba rodki podleje, bo marnieją u mnie od nawadniania kropelkowego (chyba zbyt zasadowa woda jest w kranie). Nawożenie różane zostawiam do wiosny, wtedy daję albo granulowany obornik, albo długo działąjący specjalistyczny.
____________________
Janka Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę +++ Portrety Różane +++ Moje TOPowe róże sezonu 2019
Zagajanka 00:01, 25 wrz 2017


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3445
asiak napisał(a)
Janeczko bardzo Ci dziękuję Czyli LO poradzi sobie za ławką?
Janeczko, przepiękne masz róże i cały ogród
Życzę słoneczka

Dzięki, Asiu.
Myślę, ze LO to terminatorka i za ławką sobie też poradzi.
____________________
Janka Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę +++ Portrety Różane +++ Moje TOPowe róże sezonu 2019
Zagajanka 00:03, 25 wrz 2017


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3445
Kasia_CS napisał(a)
Faktycznie róże wyglądają, jakby z tego deszczu nic sobie nie robiły niesamowite

Kasiu, jak widzisz, bliskich zbliżeń na szersze widoki tym razem nie ma
Deszcz robi swoje - róże na krzaczkach gniją, mumie się robią. Wybrałam do zdjeć te co jeszcze jako tako się trzymają
____________________
Janka Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę +++ Portrety Różane +++ Moje TOPowe róże sezonu 2019
Zagajanka 00:04, 25 wrz 2017


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3445
oliwka napisał(a)
Janko dzięki za odpowiedź. Tak zrobię jak mówisz.
A słońce ma przyjść w czwartek

Liczę na to słoneczko, bo mam duuużo prac ogrodowych przed sobą. W tym jakiś srylion cebulek do wsadzenia. Chyba trzeba już zacząć, by do grudnia jakoś sie wyrobić.
Ciekawe, jak szybko w tym roku nadejdzie przymrozek...
____________________
Janka Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę +++ Portrety Różane +++ Moje TOPowe róże sezonu 2019
kasja83 07:34, 25 wrz 2017


Dołączył: 09 lis 2015
Posty: 8961
Zagajanka napisał(a)

Liczę na to słoneczko, bo mam duuużo prac ogrodowych przed sobą. W tym jakiś srylion cebulek do wsadzenia. Chyba trzeba już zacząć, by do grudnia jakoś sie wyrobić.
Ciekawe, jak szybko w tym roku nadejdzie przymrozek...

Ja to samo!Oprócz tego doszła planowana walka z grzybem na bukszpanach-ciężko cokolwiek pryskać-jak tyle pada;-(
____________________
Kasja-Nowocześnie u Kasji - kiedyś będzie
Ewik 11:46, 25 wrz 2017


Dołączył: 19 gru 2013
Posty: 5292
Janka u Ciebie jak zawsze ślicznie. Wszystko rośnie jak na drożdżach nie widać że deszcz nie służy ☺
____________________
Ewa * Ogródek z futrzakami i kamieniami
inka74 07:01, 27 wrz 2017


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Kupiłam wór duży granulowanego obornika bo choć u mnie też glina to ze składnikami pokarmowymi krucho. Gleba mocno uboga. Chyba przed kopczykowanie sypnę różom po garści. Do wiosny zdąży się rozłożyć.

Świetne są twoje Wanilki.Moja puściła 2 metrowe pędy. Zastanawiam się czy jednego nie zostawić na formę pienną
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Mari 19:06, 27 wrz 2017


Dołączył: 17 kwi 2014
Posty: 199
Zagajanka napisał(a)






Jak nazywa się ta hortensja bukietowa która przebarwiła się na bordowo??
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies