Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę

Pokaż wątki Pokaż posty

Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę

_Martini_ 14:00, 30 lis 2017


Dołączył: 07 lut 2016
Posty: 3143
Niby już bez kolorów, ale jak pięknie i czysto masz w ogrodzie!
Będziesz kopczykować korą czy ziemią?
____________________
Martyna, Na huśtawce miło płynie czas...
Zagajanka 21:19, 30 lis 2017


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3445
tulucy napisał(a)
Janko odświeżania pamięci zafundowałaś

heh
niestety języki to nie jazda na rowerze - wymagają ciągłej praktyki...
____________________
Janka Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę +++ Portrety Różane +++ Moje TOPowe róże sezonu 2019
Zagajanka 21:23, 30 lis 2017


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3445
bleebla napisał(a)


Zaniemówiłam. Ja tyle razy próbowałam i mi się nie udało. Już się poddałam, a tu proszę...

A nawet nie wiem jak to się stało
W tym roku nie kwitnie mi, pewnie z zeszłego roku jakieś nasionka się uchowały.
____________________
Janka Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę +++ Portrety Różane +++ Moje TOPowe róże sezonu 2019
Zagajanka 21:25, 30 lis 2017


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3445
UrsaMaior napisał(a)


Oj tak, dla mnie też Ale nie jak zimnica jest A zanosi się, że będę jeszcze teraz musiała rabaty do powiększenia wytyczyć, bo mi się sąsiad odgraża, że mi kostkę będzie za tydzień układał. No ciekawe. Szkoda, że u mnie kół nie ma szans zrobić, bo zgapiłabym od Ciebie

Kostkę w śniegu chce kłaść? Toż to już grudzień jutro, czas odpocząć do marca z robotami drogowymi
____________________
Janka Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę +++ Portrety Różane +++ Moje TOPowe róże sezonu 2019
Zagajanka 21:29, 30 lis 2017


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3445
inka52 napisał(a)
Janeczko sadzonki niczego sobie i cały asortyment oby się zgadzało z zamówieniem. Ja będę sadzić w sobotę, póżno wracam z pracy w tygodniu. Dzięki

Tak, te sadzonki były całkiem spoko. Oby wyrosło to, co zamawiałysmy

Ubierz się ciepło podczas sadzenia - na weekend się zapowiada całkiem zimno...

Piękna różyczka, dzięki. Chyba Vanilla? Dawno na nią patrzę, ale nie trafiłam na nią jeszcze w żadnym sklepie.
____________________
Janka Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę +++ Portrety Różane +++ Moje TOPowe róże sezonu 2019
Zagajanka 21:41, 30 lis 2017


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3445
_Martini_ napisał(a)
Niby już bez kolorów, ale jak pięknie i czysto masz w ogrodzie!
Będziesz kopczykować korą czy ziemią?

Marti, Marti - to jest urok szerokich ujęć, bo wtedy chwastów, łysych pędów róż i opadłych liści nie widać Tylko ład i porządek

Kopczykuję zazwyczaj ziemią z worka (trzeba ją wcześniej schować do garażu, bo przy -5 w dnień na pewno zamarznie na amen). Korę może zwiać wiatr, ale jak nie ma wyjścia, to może być też kora.
____________________
Janka Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę +++ Portrety Różane +++ Moje TOPowe róże sezonu 2019
Ewik 21:51, 30 lis 2017


Dołączył: 19 gru 2013
Posty: 5292
Janka śliczne widoki.powiedz jak sunblaze się sprawuje? Wygląda zachęcająco ☺
____________________
Ewa * Ogródek z futrzakami i kamieniami
13:44, 02 gru 2017
Zagajanka napisał(a)

Kasiu, miedzianem bede pryskac wisnie i czeresnie generalnie na choroby grzybowe - w tym na raka bakteryjnego i drobną plamistość liści, ale na zgniliznę przy okazji też. No i koniecznie trzeba powtorzyc oprysk na wiosnę. Jak chorowały, to moze coś mocniejszego zamiast miedziana? - Topsin lub Score.
Natomiast migdałek chyba generalnie jest podatny na choroby, dlatego nasza Szefowa go nie poleca do sadzenia w ogrodach. WIdzę te drzewka co roku w kilku ogrodach u mnie w gminie i co roku chorują.
Daj znać pod koniec przyszlego sezonu, czy opryski coś pomogą na twojego migdałka.


Janeczko zapisałam sobie co i jak no i dam znać co z moim migdałkiem czy opryski pomogły.
ANKAg 15:22, 02 gru 2017

Dołączył: 02 maj 2014
Posty: 81
Witam!
ja trafilam tutaj ogladajac zdjecia na ogrodowisu. Moja uwage przyciagnal drewniany plot. Rowniez musze cos takiego u siebie zrobic. Czy moglabys mi podpowiedziec jaki rozmiar deski i jakie przerwy pomiedzy mini macie?
dziekuje za odpowiedz!
____________________
sama juz nie dam rady
Zagajanka 16:16, 02 gru 2017


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3445
Ewik napisał(a)
Janka śliczne widoki.powiedz jak sunblaze się sprawuje? Wygląda zachęcająco ☺

Ewuś, dzięki,
Sunblaze to terminatorka - kwitnie do teraz. Bardzo długo trzyma swoje niewielkie kwiatuszki. Ich kolor się zmienia od nasyconego do bladego różowego. Jest niewysoka (ok 40 cm) i na razie niezbyt gęsta, ale ma dopiero rok i wiadomo, jeszcze się wzmocni. Jedyne co, to łapała u mnie plamistosć i obrywanie listków nie pomagało. Ale ten rok generalnie nie był łaskawy dla róż, no i na wiosnę nie zdążyłam spryskać jej miedzianem, a w sezonie nie robiłam żadnych oprysków, więc może cierpiała z tego też powodu. Zobaczymy, jak będzie się sprawować w przyszłym sezonie.


____________________
Janka Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę +++ Portrety Różane +++ Moje TOPowe róże sezonu 2019
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies