Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę

Pokaż wątki Pokaż posty

Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę

mira 16:42, 12 gru 2017


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
A ja dziś kończyłam kopczykować moje róże i myślałam o Tobie - jak sobie dajesz radę z tyloma - jak je na zimę zabezpieczasz. Fakt młode róże - mały kopiec ale te starsze to wymagały już pół taczki kompostu - bo nim kopczykowałam

pozdrawiam
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
Ashka 19:26, 14 gru 2017

Dołączył: 14 paź 2017
Posty: 13
Zagajanka napisał(a)

Tak, te sadzonki były całkiem spoko. Oby wyrosło to, co zamawiałysmy

Ubierz się ciepło podczas sadzenia - na weekend się zapowiada całkiem zimno...

Piękna różyczka, dzięki. Chyba Vanilla? Dawno na nią patrzę, ale nie trafiłam na nią jeszcze w żadnym sklepie.



Podglądam Twój ogród, powoli rośnie też coś u mnie, tzn okolo 20 roż (oczywiscie podejrzanych nad Ślężą). Czy mogłabym podpytać się, gdzie kupiłaś róże Vanilla i Winter Lodge? Dziękuję
Zagajanka 09:20, 15 gru 2017


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3445
inka74 napisał(a)
Janka - genialny pomysł. Dziękuję! Bardzo mi się portrety różane podobają. Wszystko w jednym miejscu. Piękne masz róże i widać, że się dobrze u ciebie czują.

Iwonko, po prostu starałam się wybierać "te lepsze" zdjęcia heh
Ale tak na poważnie - Twoje róze jak podrosną na pewno tez będą zachwycające i będziemy czekać na Twoje Różane ABC
____________________
Janka Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę +++ Portrety Różane +++ Moje TOPowe róże sezonu 2019
Zagajanka 09:46, 15 gru 2017


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3445
Ashka napisał(a)

Podglądam Twój ogród, powoli rośnie też coś u mnie, tzn okolo 20 roż (oczywiscie podejrzanych nad Ślężą). Czy mogłabym podpytać się, gdzie kupiłaś róże Vanilla i Winter Lodge? Dziękuję

Ashko, czyli i Ciebie dopadła choroba rózana? Sorry, jeżeli "trochę" też przyczyniłam się do tego.

Winter Lodge kupowałam zagranicą w Lottum. Jeżeli nie masz możliwości bezpośredniego zakupu tam, możesz napisać do p.Kamili z Rosaplant - ona z nimi współpracuje i może na wiosnę coś ściągnąć specjalnie dla Ciebie. Ale tak naprawdę nie jest to jakoś szczególnie porywająca róża. Może jak na razie. Ale zdążyła u mnie jako jedna z pierwszych złapać plamistość oraz mączniaka. Przekwita też nieładnie. Z białych czy kremowych bardziej polecam Artemis, Alabaster, William and Catherine, Parky, Memoire, Tranquillity, Desdemona...

Vanilla nie mam. Właśnie parę postów wyżej pisałam do Teresy, by dała znać, gdzie ją kupiła.
____________________
Janka Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę +++ Portrety Różane +++ Moje TOPowe róże sezonu 2019
Zagajanka 09:51, 15 gru 2017


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3445
mira napisał(a)
A ja dziś kończyłam kopczykować moje róże i myślałam o Tobie - jak sobie dajesz radę z tyloma - jak je na zimę zabezpieczasz. Fakt młode róże - mały kopiec ale te starsze to wymagały już pół taczki kompostu - bo nim kopczykowałam

pozdrawiam

Miro, ja kopczykuję tylko nowo posadzone albo przesadzane róże.
Reszta musi dać sobie radę bez ukrycia No może okopczykuję najbardziej wrażliwe jak będą zapowiadali z -5C w dzień.

Wiesz, u nas trochę cieplej, niż w całej Polsce, więc to wcale nie jest dobre podejście dla wszystkich
____________________
Janka Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę +++ Portrety Różane +++ Moje TOPowe róże sezonu 2019
tulucy 14:19, 15 gru 2017


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12908
Ja czekam z kopczykami na większe mrozy. To co teraz jest, nawet mnie nie rusza. Rok temu obsypałam jak się zrobiło -10 dopiero.
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
Ewik 21:39, 15 gru 2017


Dołączył: 19 gru 2013
Posty: 5292
Janka portrety różane cudne , czekam na więcej. Z Kopczyński też czekam jak się ochlodzi .
____________________
Ewa * Ogródek z futrzakami i kamieniami
Kasia_CS 17:54, 20 gru 2017


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Portrety różane będą często przeze mnie odwiedzane duuużo pracy włożyłaś w swój cudowny alfabet Planujesz uzupełniać opisy do zdjęć a propo Twoich obserwacji czy ograniczysz się do portretowania swoich ślicznotek?

Pozdrawiam i dziękuję za ten nowy wątek (jak dobrze, że jest zamknięty!! )
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Zagajanka 09:02, 22 gru 2017


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3445
tulucy napisał(a)
Ja czekam z kopczykami na większe mrozy. To co teraz jest, nawet mnie nie rusza. Rok temu obsypałam jak się zrobiło -10 dopiero.

Ewik napisał(a)
Janka portrety różane cudne , czekam na więcej. Z Kopczyński też czekam jak się ochlodzi.

Na accuweather w prognozie dla naszej gminy brak ujemnych temperatur w dzien aż do 06.02. Też na razie nic wiecej nie robię.
____________________
Janka Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę +++ Portrety Różane +++ Moje TOPowe róże sezonu 2019
Zagajanka 09:06, 22 gru 2017


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3445
Kasia_CS napisał(a)
Portrety różane będą często przeze mnie odwiedzane duuużo pracy włożyłaś w swój cudowny alfabet Planujesz uzupełniać opisy do zdjęć a propo Twoich obserwacji czy ograniczysz się do portretowania swoich ślicznotek?

Pozdrawiam i dziękuję za ten nowy wątek (jak dobrze, że jest zamknięty!! )

Kasiu, cieszę się, że Portrety Różane się spodobały Na razie pozostaję tylko przy wersji obrazkowej.
Swoje opinie na temat najlepszych zazwyczaj publikuję w corocznych TOP-10. Jeżeli Ciebie zainteresuje któraś spoza tej listy, pytaj się śmiało
____________________
Janka Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę +++ Portrety Różane +++ Moje TOPowe róże sezonu 2019
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies