Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę

Pokaż wątki Pokaż posty

Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę

Zagajanka 15:43, 28 gru 2017


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3445
inka74 napisał(a)
U mnie też cebulowe wychodzą. Martwi mnie to bo co będzie z nimi na wiosnę, jak cebulki już teraz część swoich zapasów zużyją. Na wiosnę może być lipa.

Pięknego rudzielca masz. Znajomi mają kotkę z tej rasy. Ta to leniuch jest mimo iż w sumie młoda.

Cebulkom nie powinno nic się stać - w zeszłym roku też dosyć wcześnie wyszły krokusy, potem było trochę mrozów i jakoś dały radę.
W prognozie dugoterminowej dla okolic Wrocławia na chwilę obecną nie ma w ogóle temperatury poniżej 0 w dzień...
Cięzko będzie o jakieś zimowe fotki w tym roku. A już chciałam w końcu założyć wizytówkę ogrodu

Rudzielec dziękuje za komplement i żąda nagrody w postaci rybki czy cuś idę nakarmić zwierzaka.
____________________
Janka Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę +++ Portrety Różane +++ Moje TOPowe róże sezonu 2019
Wendy79 17:31, 28 gru 2017


Dołączył: 25 mar 2015
Posty: 3203
Czytałam u Inki74 o zamówieniu urodzinowym i mówię: o ja cię nie mogę! Na pewno cudna będzie!
____________________
Agnieszki i Maćka Księżycowy... Założyć ogród to uwierzyć w jutro. Audrey Hepburn
Zagajanka 17:42, 28 gru 2017


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3445
Aga, no właśnie - walczę ze sobą (i wewnętrznym sknerusem ), czy postawić taką szklaną na lata, czy zadowolić się zwykłą z poliwęglanu...
Cudna nie musi być, musi jakoś się wpasować, bo miejsca niewiele. Zakładam że wejdzie taka ok 250x380 cm na ogórki-pomidorki-bakłażany, pod warunkiem że zlikwiduję jedną skrzynię, a drugą przesunę bliżej kostki. Na razie przeprowadzam analizę rynkową .
Coś doradzisz?
____________________
Janka Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę +++ Portrety Różane +++ Moje TOPowe róże sezonu 2019
Wendy79 17:56, 28 gru 2017


Dołączył: 25 mar 2015
Posty: 3203
Zagajanka napisał(a)
Aga, no właśnie - walczę ze sobą (i wewnętrznym sknerusem ), czy postawić taką szklaną na lata, czy zadowolić się zwykłą z poliwęglanu...
Cudna nie musi być, musi jakoś się wpasować, bo miejsca niewiele. Zakładam że wejdzie taka ok 250x380 cm na ogórki-pomidorki-bakłażany, pod warunkiem że zlikwiduję jedną skrzynię, a drugą przesunę bliżej kostki. Na razie przeprowadzam analizę rynkową .
Coś doradzisz?


Wiesz, to moje marzenie, ale mocno ogranicza je puste konto ...I chyba brałabym dobrej jakości szklarnię z poliwęglanu... Och te pomidory i bakłażany! ( tu się rozmarzyłam )
____________________
Agnieszki i Maćka Księżycowy... Założyć ogród to uwierzyć w jutro. Audrey Hepburn
mira 18:16, 28 gru 2017


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Zagajanka napisał(a)
Aga, no właśnie - walczę ze sobą (i wewnętrznym sknerusem ), czy postawić taką szklaną na lata, czy zadowolić się zwykłą z poliwęglanu...
Cudna nie musi być, musi jakoś się wpasować, bo miejsca niewiele. Zakładam że wejdzie taka ok 250x380 cm na ogórki-pomidorki-bakłażany, pod warunkiem że zlikwiduję jedną skrzynię, a drugą przesunę bliżej kostki. Na razie przeprowadzam analizę rynkową .
Coś doradzisz?


Też wyczytałam i z wypiekami na twarzy lecę do Ciebie

Szklarnia na lata, te tańsze to podobno lipa, Konrad bardzo narzekał, możesz Gabrysi spytać i Ewy Pszczółki - one mają rozeznanie, ja mam na razie w marzeniach
no i cudna musi być dlaczego nie
pozdrawiam
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
inka74 18:36, 28 gru 2017


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Właśnie się zastanawiałam co mnie ominęło ale już u Łucji doczytałam

A oglądałaś Danki realizację ze szklarnią? Może mniejsza wersja tego
http://www.gardenarium.pl/realizacje/ogrod-w-stylu-angielskim-z-wiktorianska-szklarnia

Ja też mam wewnętrznego sknerusa ale dojrzewam, że na niektóre rzeczy warto więcej wydać, byle z rozsądkiem. Dużo można rzeczy zrobić taniej, ale na niektórych się po prostu nie opłaca oszczędzać. Pytanie czy chcesz szklarnię na wypróbowanie czy na lata. Jak na lata warto zrobić coś ładnego, aby pasowało do twojego pięknego ogrodu
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
jolanka 20:15, 28 gru 2017


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16474
Tez tak mysle jak Iwonka W niektorych przypadkach nie warto oszczędzać bo zapłaci się dwa razy Tez masz nowe pączki na pędach róż? Masakra jakąś z pogoda.
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
inka74 22:05, 28 gru 2017


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Janka - ile masz wydań Austina English roses?
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
AniMa 09:00, 29 gru 2017


Dołączył: 23 cze 2016
Posty: 4999
Janeczko ostatnio przejeżdżałam niedaleko Ciebie i machałam
Choinkę popryskałam olejkiem goździkowym i kocurro odpuścił, a po tym jak ją "zdobywał" w zeszłym roku też miałam obawy, czy wytrzyma w pozycji pionowej
Gdzie planujesz postawić nabytek?

Wszystkiego najlepszego na Nowy Rok
____________________
Ania Ogropole-jeszcze nie ogród ale już nie pole
Zagajanka 10:15, 29 gru 2017


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3445
Wendy79 napisał(a)


Wiesz, to moje marzenie, ale mocno ogranicza je puste konto ...I chyba brałabym dobrej jakości szklarnię z poliwęglanu... Och te pomidory i bakłażany! ( tu się rozmarzyłam )

Tez bardzo intensywnie już marzę o pomidorkach - dzięki tobie będę testować w przyszlym sezonie kilka nowych odmian, więc szklarnia będzie wskazana jak najbardziej
____________________
Janka Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę +++ Portrety Różane +++ Moje TOPowe róże sezonu 2019
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies