Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę

Pokaż wątki Pokaż posty

Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę

zawitka 12:22, 22 gru 2017


Dołączył: 18 lut 2012
Posty: 14065
Zauroczył mnie Twój ogród no i róże będę wracać żeby uczyć się o nich bo jak na razie twierdzę że nie bardzo mnie lubią .Pozdrawiam
____________________
Połowa działki - czyli mam powoli dość cz. II** Część I
Zagajanka 17:21, 22 gru 2017


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3445
Czesc, Halinko. Milo mi ze zaglądasz
Ja tam wielkim rozanym mistrzem na razie nie jestem, tez ucze sie i czesto na swoich bledach. Ale roze to bardzo wdzięczne roslinki, chociaz troche zabawy z nimi jest, potrafią sprawiac wieeeelka radosc swoimi kwiatami. Wiec warto troche poekperymentowac - na pewno w koncu i Tobie sie uda trafic na te wlasciwe.
____________________
Janka Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę +++ Portrety Różane +++ Moje TOPowe róże sezonu 2019
Zagajanka 17:28, 22 gru 2017


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3445
Uff, wszystkie prezenty kupione, zakupy zrobione. Choinka stoi..
W tym roku musielismy ją zamknąć w pokoju goscinnym zamiast postawic w otwartym salonie. Kto ma kota, ten zrozumie



No a ponieważ moje dziecko czasem zapomina zamknac drzwi, zastosowalismy dodatkowe zabezpieczenie:



I dolne bombki nie są szklane...
Zobaczymy, czy to wystarczy by drzewko przetrwało w stanie nienaruszonym...
Stefan pozdrawia i razem ze mna zyczy wszystkim Wesolych Swiat i Szczesliwego Nowego Roku!



____________________
Janka Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę +++ Portrety Różane +++ Moje TOPowe róże sezonu 2019
Wendy79 17:52, 22 gru 2017


Dołączył: 25 mar 2015
Posty: 3203
Stefanowi, piękny kocur, zostałoby wybaczone . Nasze kotki nie mają zapędów wspinania się na choinkę, więc nie znam tego problemu, ale czekam jaka natura wyjdzie u młodego kota moich rodziców

Pogoda mnie zastanawia, róż nie okopczykowałam jeszcze i widzę, że na razie na jakieś mrozy nie zanosi się, a według accuweather zima ma być ciepła, co mnie nawet smuci, bo liczyłam jednak na mrozy, które pozwoliły powalczyć z plagą bezskorupowych ślimaków. Sama nie wiem co robić, miałam kopczykować po świętach, ale u mnie większość róż nadal ma liście, a niektóre dalej kwitną.
____________________
Agnieszki i Maćka Księżycowy... Założyć ogród to uwierzyć w jutro. Audrey Hepburn
Zagajanka 16:47, 26 gru 2017


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3445
Aga, mam nadzieje, ze wasze koty bardziej mądre niż mój. Ten to same szkody niesie ostatnio - niczego nie można zostawić na wierzchu: wszystko zrzuca i zbija Stąd dodatkowe środki zabezpieczające przed rudzielcem

Co do pogody - nie powiem, żebym bardzo lubiła zimę, ale ze dwa tygodnie śnieżnej aury by się przydało. Na razie, jak widzisz, mamy pogodę w typie angielskim. Powiem więcej - mocno zaciąga wiosennym oddechem

Niektóre róże nadal kwitną, a niektóre nadal zawiązują pąki i zamierzają otworzyć kwiatki w najbliższym czasie (matulu, mamy grudzień!):




Kwitnie i pachnie! kalina bodnantska 'Dawn':




____________________
Janka Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę +++ Portrety Różane +++ Moje TOPowe róże sezonu 2019
Zagajanka 16:49, 26 gru 2017


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3445
Wyłażą wszelkiej maści cebulowe...

Hiacynty:



Tulipany:



Czosnki:



Krokusy:


____________________
Janka Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę +++ Portrety Różane +++ Moje TOPowe róże sezonu 2019
Zagajanka 16:59, 26 gru 2017


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3445
Zimy (na razie) nie widać...


____________________
Janka Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę +++ Portrety Różane +++ Moje TOPowe róże sezonu 2019
Radziu2013 17:25, 26 gru 2017


Dołączył: 29 sty 2017
Posty: 5112
Zagajanka napisał(a)
Wyłażą wszelkiej maści cebulowe...

Hiacynty:



Tulipany:





Wiosna się rozkręca...trochę szybko,ale z drugiej strony nie możemy się chyba już jej doczekać...(szkoda tylko że jeszcze dwa miesiące...)

Pozdrawiam
____________________
Radziu Z ogródka na wsi
inka74 08:14, 27 gru 2017


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
U mnie też cebulowe wychodzą. Martwi mnie to bo co będzie z nimi na wiosnę, jak cebulki już teraz część swoich zapasów zużyją. Na wiosnę może być lipa.

Pięknego rudzielca masz. Znajomi mają kotkę z tej rasy. Ta to leniuch jest mimo iż w sumie młoda.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Zagajanka 15:36, 28 gru 2017


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3445
Radziu2013 napisał(a)


Wiosna się rozkręca...trochę szybko,ale z drugiej strony nie możemy się chyba już jej doczekać...(szkoda tylko że jeszcze dwa miesiące...)

Pozdrawiam

Niech się wiosna jeszcze nie rozkręca, chociaż rzeczywiście nie mozemy się jej już doczekać - gorzej będzie, jak po takiej pogodzie znienacka nadejdą w końcu mrozy i to bez śniegu (tfu tfu tfu)...
____________________
Janka Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę +++ Portrety Różane +++ Moje TOPowe róże sezonu 2019
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies