Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę

Pokaż wątki Pokaż posty

Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę

Zagajanka 10:20, 29 gru 2017


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3445
mira napisał(a)


Też wyczytałam i z wypiekami na twarzy lecę do Ciebie

Szklarnia na lata, te tańsze to podobno lipa, Konrad bardzo narzekał, możesz Gabrysi spytać i Ewy Pszczółki - one mają rozeznanie, ja mam na razie w marzeniach
no i cudna musi być dlaczego nie
pozdrawiam

Ok 2 tys zl dla poliweglanowej to tanio, czy ok? Bo ze szkla bez montazu dla szklarni ok 10 m2 to widze ceny w necie ok 4 tys...
Podpytam sie Pszczółki o jej szklarnię, co jak i za ile...
____________________
Janka Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę +++ Portrety Różane +++ Moje TOPowe róże sezonu 2019
Zagajanka 12:51, 29 gru 2017


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3445
inka74 napisał(a)
Właśnie się zastanawiałam co mnie ominęło ale już u Łucji doczytałam

A oglądałaś Danki realizację ze szklarnią? Może mniejsza wersja tego
http://www.gardenarium.pl/realizacje/ogrod-w-stylu-angielskim-z-wiktorianska-szklarnia

Ja też mam wewnętrznego sknerusa ale dojrzewam, że na niektóre rzeczy warto więcej wydać, byle z rozsądkiem. Dużo można rzeczy zrobić taniej, ale na niektórych się po prostu nie opłaca oszczędzać. Pytanie czy chcesz szklarnię na wypróbowanie czy na lata. Jak na lata warto zrobić coś ładnego, aby pasowało do twojego pięknego ogrodu

Iwonko, w tej Danusi realizacji szklarnia jest przepiekna, prawdziwie angielska. Ona stanowi jeden z centralnych punktow tego ogrodu, no i zapewne kosztuje baaaardzo dużo. Aż takiego budżetu na pewno nie będę miała..
Jednakże Mi sie widzi szklarnia na lata, poniewaz nie wyobrazam sobie zainwestowac nawet te 2 tys "na wyprobowanie" i po kilku latach je wyrzucic.
____________________
Janka Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę +++ Portrety Różane +++ Moje TOPowe róże sezonu 2019
Zagajanka 13:28, 29 gru 2017


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3445
jolanka napisał(a)
Tez tak mysle jak Iwonka W niektorych przypadkach nie warto oszczędzać bo zapłaci się dwa razy Tez masz nowe pączki na pędach róż? Masakra jakąś z pogoda.


Jolu, nowe pączki kwiatowe widuję na kilku nadgorliwych różyczkach
No ale niektóre zaczęły wypuszczać nowe listki... to dopiero czad!
Szkoda straszna będzie jak je za chwilę mrozem trafi.

Tu The Prince:
____________________
Janka Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę +++ Portrety Różane +++ Moje TOPowe róże sezonu 2019
Zagajanka 13:37, 29 gru 2017


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3445
inka74 napisał(a)
Janka - ile masz wydań Austina English roses?

Iwonko, mam The Heritage of the Rose (1988) i The Rose z 2014 oraz 3 English Roses (1996, 1998 oraz 2015 r):




Chcę jeszcze kupić jego pierwsze wydanie English Roses z 1993 r
____________________
Janka Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę +++ Portrety Różane +++ Moje TOPowe róże sezonu 2019
Zagajanka 14:30, 29 gru 2017


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3445
AniMa napisał(a)
Janeczko ostatnio przejeżdżałam niedaleko Ciebie i machałam
Choinkę popryskałam olejkiem goździkowym i kocurro odpuścił, a po tym jak ją "zdobywał" w zeszłym roku też miałam obawy, czy wytrzyma w pozycji pionowej
Gdzie planujesz postawić nabytek?

Wszystkiego najlepszego na Nowy Rok

Aniu, trzeba było pisać i na kawkę się wprosić

muszę poszukać na przyszły rok tego olejku, bo szkoda ze choinka tym razem schowana. Gdzie ten specyfik sie kupuje?

Jeżeli chodzi o planowany nabytek w postaci szklarni, to ma stanąć tu:



A wyglądało by to jakoś tak:
____________________
Janka Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę +++ Portrety Różane +++ Moje TOPowe róże sezonu 2019
inka74 09:28, 30 gru 2017


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Ładnie szklarnia się wpasowuje w miejsce. Wejście od tej strony od skrzyni będzie wygodne? Da się taczką wjechać? Z drugiej strony gotowe są tylko w takim ustawieniu.

Niestety ceny zwalają z nóg. 4-5 tys. za szklaną najczęściej się pojawia. Ciekawe, czy lokalnie ktoś nie może takiej zrobić. A szklarnia z realizacji Danusi chodzi mi po glowie. Żałuję, że mam tylko 600 metrów działki i raczej więcej nie będzie. Nie ma jak. też marzą mi się własne pomidorki ale pod gołym niebem zawsze je coś z wilgoci trafia. W tym roku trochę dla ozdoby a trochę dla zdrowia jarmuż fioletowy chcę wysiać.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 09:33, 30 gru 2017


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
A zawartości bibloteczki Austinowej zazdroszczę. Która pozycja wydała ci się najciekawsza? Jakbyś potrzebowała opisu z tej najnowszej - daj znać. Zrobię zdjęcie i wkleję.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Ewik 18:05, 30 gru 2017


Dołączył: 19 gru 2013
Posty: 5292
Janka widoki grudniowe super.
kocisko swietne , choc ja psiarz jestem zdecydowanie nasz Franiszek to wcale sie choinką nie interesuje .

U nas tez róże nadal kwitną , niektóre mają zielone noski i o te sie boje jak przymrozi , ale ponoc ma byc znow ciepło i oczywiscie deszcz .
____________________
Ewa * Ogródek z futrzakami i kamieniami
Kasia_CS 18:53, 02 sty 2018


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Janeczko, wszystkiego dobrego w Nowym roku Niech Ci się róże odwdzięczą pięknie w nadchodzącym sezonie za tak wspaniałą opiekę i wiedzę na ich temat
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
AniMa 11:00, 03 sty 2018


Dołączył: 23 cze 2016
Posty: 4999
Wracaliśmy po 5h szu-szu ledwo z samochodu wyszłam, ale jako, że teraz eseczką się śmiga, to się nie zdziw jak kiedyś stanę u drzwi
Olejek kupowałam taki jak do kominków aromatycznych (chyba Rossmann) i lałam bezpośrednio na dolne gałązki

Wypaśna ta szklarenkaTy masz tam wysypane kamyczki, prawda? Będziesz je jakoś usuwać pod szklarnią? Musze się znowu do Ciebie uśmiechnąć na namiar na nie
____________________
Ania Ogropole-jeszcze nie ogród ale już nie pole
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies