Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę

Pokaż wątki Pokaż posty

Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę

Zagajanka 20:47, 07 sty 2018


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3445
jolanka napisał(a)
U mnie tez róże wyglądają jakby zamierzały rozpocząć nowy sezon. Wypuszczają nowe listki, kilka kwitnie: Giardina, Schone Maid, a edenka czy klasztorna jeszcze nie zgubily prawie liści i są pięknie zielone. Wypada tylko trzymać kciuki aby nie przyszly silne mrozy
Katalogi piękne, uwielbiam je przeglądać ale A nie mam w wersji papierowej, żałuję.

Zwariowany rok, zwariowana zima-nie zima.

Dobrze pamiętam ze miałaś jakiś problem z zamówieniem katalogu DA? Może spróbujesz zamówić na inny adres?
____________________
Janka Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę +++ Portrety Różane +++ Moje TOPowe róże sezonu 2019
Zagajanka 20:54, 07 sty 2018


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3445
ElzbietaFranka napisał(a)
W zeszłym roku wiosna kupiłam 3 krzaki róży "Oliwia z odkrytym korzenie już kwity, bardzo ładnie, prawie przez cały sezon, ale wyrosły zaledwie na 30-40 cm w tym roku po ukorzenieniu powinny już dobrze wyrośnie i kwitnąc. Zapach bardzo intensywny różany.

U mnie Olivia rośnie od wiosny 2016. Zamawiana oryginalnie u DA.
W pierwszym roku była niewielka - może z 50 cm. No ale już pod koniec drugiego dała czadu i wyrzuciła pędy na 110-120 cm:




Pachnie, ale nie pamiętam czy mocno.
____________________
Janka Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę +++ Portrety Różane +++ Moje TOPowe róże sezonu 2019
Ewik 21:45, 07 sty 2018


Dołączył: 19 gru 2013
Posty: 5292
Moja nie jest tak duża ale i ziemię mam słabszą ale za to ładnie się zageściła. Mam nadzieję że desdemona też się rozrosnie wszerz .

Czytam o tych wycofywanych i bardzo się cieszę że w końcu na Sophy się zdecydowałem, W tym trudnym sezonie była jedną z zdrowszych i nadal kwitnie

____________________
Ewa * Ogródek z futrzakami i kamieniami
ElzbietaFranka 22:48, 07 sty 2018


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13950
Moje też oryginalne ściągnięte z Anglii korzeń bardzo ładny, ale przecież to inne środowisko i musi się zaaklimatyzowac w ziemi. Posadzilam każda osobno zobaczę jak będą rosły. Daje zawsze dobra ziemię i obornika sporo.
U mnie te maleństwa kwity cały czas. Róża dopiero zaczyna kwitnąć i przybierać na krzewie w 3 roku od po sadzenia mam takie doświadczenie.

Byłam przed chwilą w szkolce floribunda i mają ładne róże austina wszystkie mi się podobają, ale trzeba mieć umiar.
Kupię Wollerton Old Hall ale kupię 2 sz i posadzek razem
Jeszcze William Shakespeare bordowa bardzo mi się podoba. Kiedyś taką miałam, ale coś mi odbiło i przesadzałach ja w lecie i wyginela, widocznie przycielam główny pęd.

Napisz jeszcze czy ładnie kwitnie Oliwia u ciebie jak posadzone 1 czy 2 szt razem bo widać że bujną krzak.u mnie ta róża bardzo pachnie może jutro wstawię u siebie fotę kwiatu sprawdzałam mam zrobiona.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
anulajda 15:38, 08 sty 2018


Dołączył: 17 sty 2016
Posty: 3780
A tu jak zwykle różami kuszą )) czuć wiosnę coraz bliżej.
Pozdrawiam Janko
____________________
Ania - anulajda w raju :) ***wizytówka
Zagajanka 19:51, 08 sty 2018


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3445
Ewik napisał(a)
Moja nie jest tak duża ale i ziemię mam słabszą ale za to ładnie się zageściła. Mam nadzieję że desdemona też się rozrosnie wszerz .

Czytam o tych wycofywanych i bardzo się cieszę że w końcu na Sophy się zdecydowałem, W tym trudnym sezonie była jedną z zdrowszych i nadal kwitnie

Desdemona nie jest u mnie taka zwarta, jak Olivia. Ma bardziej fontannowy kształt. Zobaczymy jak będzie dalej.



Wiesz, ja z Dark Lady, którą DA wycofuje, też jestem bardzo zadowolona, chociaż to calkiem nowa róża, Na szczęscie te wycofywane różyczki jeszcze będą przez jakiś czas dostępne, no ale powoli będą też przechodzić do historii.
____________________
Janka Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę +++ Portrety Różane +++ Moje TOPowe róże sezonu 2019
Zagajanka 19:57, 08 sty 2018


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3445
ElzbietaFranka napisał(a)

Kupię Wollerton Old Hall ale kupię 2 sz i posadzek razem
Jeszcze William Shakespeare bordowa bardzo mi się podoba. Kiedyś taką miałam, ale coś mi odbiło i przesadzałach ja w lecie i wyginela, widocznie przycielam główny pęd.

Napisz jeszcze czy ładnie kwitnie Oliwia u ciebie jak posadzone 1 czy 2 szt razem bo widać że bujną krzak.u mnie ta róża bardzo pachnie może jutro wstawię u siebie fotę kwiatu sprawdzałam mam zrobiona.

Elu, Wollerton to olbrzymia róża, zaliczana przez Austina do pnacych. Miałam ją, ale ze względu na rozmiar (i kolor, który mi osobiście nie do końca się podoba), oddałam ją koleżance. Teraz u niej po 2ch latach to potwór 2x2 m. Nie radzę sadzić więc dwóch sadzonek obok siebie.

William jest śliczny, trochę za wolno rośnie nawet w stosunku do innych austinek, ale myślę, że już w trzecim sezonie da czadu.

Olivia dosyć ładnie kwitnie - zaczyna jako jedna z pierwszych i ma pąki do teraz. U mnie rośnie jeden krzaczek. To wyjątkowo zdrowa róża.

____________________
Janka Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę +++ Portrety Różane +++ Moje TOPowe róże sezonu 2019
Zagajanka 20:00, 08 sty 2018


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3445
anulajda napisał(a)
A tu jak zwykle różami kuszą )) czuć wiosnę coraz bliżej.
Pozdrawiam Janko

Jak by u mnie mogło być bez róż
niech ta wiosna już nadejdzie jak najszybciej, bo za kwiatuszkami tęsknimy...
____________________
Janka Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę +++ Portrety Różane +++ Moje TOPowe róże sezonu 2019
ElzbietaFranka 21:36, 08 sty 2018


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13950
Zagajanka napisał(a)

Elu, Wollerton to olbrzymia róża, zaliczana przez Austina do pnacych. Miałam ją, ale ze względu na rozmiar (i kolor, który mi osobiście nie do końca się podoba), oddałam ją koleżance. Teraz u niej po 2ch latach to potwór 2x2 m. Nie radzę sadzić więc dwóch sadzonek obok siebie.

William jest śliczny, trochę za wolno rośnie nawet w stosunku do innych austinek, ale myślę, że już w trzecim sezonie da czadu.

Olivia dosyć ładnie kwitnie - zaczyna jako jedna z pierwszych i ma pąki do teraz. U mnie rośnie jeden krzaczek. To wyjątkowo zdrowa róża.




Ale piękna cieszę się, że nabyłam Oliwie. To twoja róża czy z katalogu. Pytałam ile krzaków bo wcześniejsze foty były duże ale mało kwitly, ale z różami to różnie bywa. Wstawiam u mnie moje pierwsze kwiaty tej Roxy.
Rob foty jak będzie kwita w tym roku, abym mogła podglądać starsza siostrę o rok i podziwiać.

Pozdrawiam
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Pszczelarnia 14:32, 10 sty 2018


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Janko, oglądam sobie róże i się dołuję moim ostatnim podejściem do nich. Tzn. tym, że nie dałam im wiele miejsca w dużym przecież ogrodzie. A teraz już mi trudno je komponować. Ech, te dylematy Oudolf czy Anglia?

____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies