Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę

Pokaż wątki Pokaż posty

Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę

adkawi 17:46, 14 sty 2018


Dołączył: 13 wrz 2015
Posty: 524
Janko czy południowa ściana budynku będzie dobrym miejscem dla roż?.Jakie odmiany ewentualnie dałyby radę.
____________________
Adrianna
Zagajanka 18:42, 14 sty 2018


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3445
ElzbietaFranka napisał(a)

Ale piękna cieszę się, że nabyłam Oliwie. To twoja róża czy z katalogu. Rob foty jak będzie kwita w tym roku, abym mogła podglądać starsza siostrę o rok i podziwiać. Pozdrawiam

Ja tu się chwalę tylko swoimi fotkami Tak że róża moja.
W tym sezonie na pewno nie raz bedę pokazywać swoje ulubienice, w końcu to wątek prawie w całości o różach
____________________
Janka Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę +++ Portrety Różane +++ Moje TOPowe róże sezonu 2019
Zagajanka 18:44, 14 sty 2018


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3445
Pszczelarnia napisał(a)
Janko, oglądam sobie róże i się dołuję moim ostatnim podejściem do nich. Tzn. tym, że nie dałam im wiele miejsca w dużym przecież ogrodzie. A teraz już mi trudno je komponować. Ech, te dylematy Oudolf czy Anglia?

Ewo, mi do Pszczelarni ewidentnie Anglia pasuje
Miejsce na jakąś różyczkę zawsze się znajdzie - nawet Monty w swoim ogrodzie co rusz coś wykupuje, dzieli, przesadza, dodaje. Także wierze, że i u Ciebie da się parę rózanych ślicznotek jeszcze wcisnąć
____________________
Janka Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę +++ Portrety Różane +++ Moje TOPowe róże sezonu 2019
anbu 18:53, 14 sty 2018


Dołączył: 19 sie 2014
Posty: 7839
Janko Tyś temu winna, że zapadłam na chorobę zwaną różyczką Tyś!
A ogród masz cudny, przejrzałam wątek dwa razy
____________________
Ania Ogród Ani :)
Zagajanka 18:54, 14 sty 2018


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3445
adkawi napisał(a)
Janko czy południowa ściana budynku będzie dobrym miejscem dla roż?.Jakie odmiany ewentualnie dałyby radę.

Południowa ściana to generalnie dobre miejsce na róże, one lubią ciepło.
Myślę, ze tylko purpurowe lub ciemno bordowe mogą nie dawać tam rady, jeżeli nie masz tylko tam jakiegoś daszka, czy podsieni - ich płatki mogą w tak pełnym słońcu się przypalać.
U mnie na południowej ścianie bezproblemowo rosną białe róże - Tineke, Pashmina i Bouquet Parfait. U sąsiadki Eden Rose, Lavender Ice, u drugiej sąsiadki Wollerton Old Hall.
____________________
Janka Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę +++ Portrety Różane +++ Moje TOPowe róże sezonu 2019
adkawi 19:22, 14 sty 2018


Dołączył: 13 wrz 2015
Posty: 524
OO super bo mam tam sporo miejsca ,czyli generalnie pastelowe odcienie róż sobie poradzą ? juz się ciesze na ta wiadomość

Janko moja rabata jest dodana tutaj

https://www.ogrodowisko.pl/watek/3358-pojedyncze-pytania-na-temat-projektowania-rabat?page=741

będę musiała ja przerzedzić tak jak dziewczyny radzą ,ale z róż nie zrezygnuję.
____________________
Adrianna
gosika67 20:32, 14 sty 2018


Dołączył: 29 sty 2017
Posty: 7757
Cześć zajrzałam do Ciebie i cieszę się bo jest mowa o różach. Róże od Ciebie czekają do wiosny. Na pewno znajdę im dobre miejsce. Pozdrawiam.
____________________
Gonia Kwiaty we włosach
Zagajanka 21:08, 14 sty 2018


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3445
anbu napisał(a)
Janko Tyś temu winna, że zapadłam na chorobę zwaną różyczką Tyś!
A ogród masz cudny, przejrzałam wątek dwa razy

Aniu, powiadasz, że będziesz u siebie sadzić róze? To cudownie! W końcu trochę miejsca u siebie jeszcze masz
____________________
Janka Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę +++ Portrety Różane +++ Moje TOPowe róże sezonu 2019
Radziu2013 21:15, 14 sty 2018


Dołączył: 29 sty 2017
Posty: 5112
Janko melduję że twoje róże się przyjęły i puszczają oczka (mają już po 1cm) ale to dlatego że posadziłem je w worki foliowe i schowałem do szopki gdzie mają ciepło Tam mróz im nie straszny i do wiosny spokojnie przetrzymają Ale się z nich cieszę"_
____________________
Radziu Z ogródka na wsi
Zagajanka 21:30, 14 sty 2018


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3445
adkawi napisał(a)
OO super bo mam tam sporo miejsca ,czyli generalnie pastelowe odcienie róż sobie poradzą ? juz się ciesze na ta wiadomość

Janko moja rabata jest dodana tutaj https://www.ogrodowisko.pl/watek/3358-pojedyncze-pytania-na-temat-projektowania-rabat?page=741

będę musiała ja przerzedzić tak jak dziewczyny radzą ,ale z róż nie zrezygnuję.

adkawi napisał(a)
Proszę o pomoc .Pod scianą rośnie miskant kleine fontane na zmiane z miskantem zebrinus. Kulki danica są posadzone na przemian z berberysem ,na przodzie jest trawa carex evergold . Co polecicie posadzić w te wolne miejsce miedzy miskantami ,a kulkami? rabata jest południowa



Ado, ewidentnie masz tam za gęsto, ale juz wiesz o tym
Jaka jest szerokość tej rabaty? Obstawiam, ze coś około 100 cm? To jest bardzo mało jak na miskanty, tuje, róze i Evergoldy w jednej linii. Nawet jezeli wybierzesz róze rabatowe (a tylko takie mają szanse jakoś tu się wpasować), to one sięgają na szerokosć z 60 cm, tam jest o jeden rząd roślin za dużo.
Tak, pastelowe róze spokojnie dadzą radę w słońcu. Ale też głębszy różowy moze być ok, nic im tu nie będzie. Polecałabym się skoncentrować na 2 - max 3 odmianach, np Mariatheresia, Baronesse, Stephanie Baronin zu Guttenberg, Pastella, Aspirin Rose, Pashmina, Kurfurstin Sophie i posadzić na przemian. Wszystkie są zdrowe i wytrzymałe.
____________________
Janka Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę +++ Portrety Różane +++ Moje TOPowe róże sezonu 2019
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies