Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę

Pokaż wątki Pokaż posty

Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę

Zagajanka 15:18, 15 sty 2018


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3445
tulucy napisał(a)
Właśnie sobie uzmysłowiłam, co mnie ratuje przed totalnym szaleństwem mianowicie moja niechęć do zakupów zagranicznych.... Przez to nawet nie wchodzę na strony takich szkółek...

Hahaha, ale jakbyś była jednak zainteresowana, to mogę służyć Ci pomocą przy zamawianiu zagramanicą Czasem coś tam z dziewczynami skrobniemy i ściągniemy dla dobra ogółu
Teraz nasze myśli kierują się w kierunku Draegera jakby co czekam na wycenę kosztu wysyłki. Może się podłączysz?

P.S. U nas w nocy było -7C, ale teraz już 1C, śniegu brak...
____________________
Janka Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę +++ Portrety Różane +++ Moje TOPowe róże sezonu 2019
Zagajanka 15:20, 15 sty 2018


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3445
inka74 napisał(a)
No wariantkom coś ewidentnie się pomyliło ale przynajmniej cieszą oko

Jeszcze nigdy tak długo... Co to za sezon będzie tym razem?
____________________
Janka Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę +++ Portrety Różane +++ Moje TOPowe róże sezonu 2019
Zagajanka 15:42, 15 sty 2018


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3445
adkawi napisał(a)
Janko szerokość tej rabaty ma 1,20 więc dużo się nie pomyliłaś, w takim razie będę musiała ją poszerzyć.No nic dla róz wszystko .Tak to jest ,jak się działa ,a potem myśli.Dziękuję Ci bardzo za rady :-*

Ado, spoko. Pamiętaj, by zostawić na miskanty min 50, lepiej z 60 cm. Na róze z 50-60 cm, no i plus reszta - co tam zdecydujesz zostawić czy nie. Danica zajmie pewnie też z 50 cm, Evergoldy mogą trochę na brzeg się "wylewac", wiec dla nich z 40 cm starczy (one rzeczywiście mogą osiągać nawet i 60 cm średnicy). Rabata więc się zrobi minimum 2 metrowej szerokości.
Jeżeli będzie Ci aż tak bardzo szkoda trawnika, to zrezygnuj z dwóch pierwszych rzędów roślin i zamień obwódką z bukszpanu, lub niskiego ostrokrzewu karbowanolistnego, cisu, lub trzmieliny Fortune'a. Zobacz jak takie symetryczne rabaty wyglądają u Anulajdy.
Przy zwiększeniu miejsca na róże mogłabyś pójść też w wyższe odmiany - np. Pomponella, Aphrodite, Herzogin Christiana, Olivia Rose Austin, Desdemona, Rosengräfin Marie Henriette. Wszystkie są wytrzymałe i zdrowe, polecane przeze mnie ostatnio w TOP-2017 w wątku różanym.
____________________
Janka Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę +++ Portrety Różane +++ Moje TOPowe róże sezonu 2019
Anda 15:50, 15 sty 2018


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33474
Draeger ma bardzo dobra jakosc Co bedziecie zamiawiac?
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
polinka 16:38, 15 sty 2018


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17576
Kwitnące róże w styczniu oglądam tu i tam ale tulipka masz pierwszego! Aż nie chce się wierzyć
Buziaki Janeczko
____________________
Ogrodowy powrót do dzieciństwa
inka74 16:41, 15 sty 2018


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Weszłam na stronę i szybko wyszłam - 725 odmian, nawet przy moim kompletnym braku znajomości niemieckiego nie będę ryzykować chciejstw bo zdjęcia nie wymagają tłumaczenia. Mam miejsce tylko na 4 róże ;(
W ubiegłym roku Anula z Ogrodu z rzeźbą zamawiała w Tantau bezpośrednio, Jola i ja podłączyłyśmy się do zamówienia na nowinki, których u nas wtedy nie było. Krzaczki przyszły... takie sobie pod względem jakości. 2 razy droższe niż potem pokazały się lokalnie pod koniec sezonu. Róże same w sobie ładne, nawet bardzo więc mam nadzieję, że tą pierwszą zimę u nas przeżyją. Na razie chyba na tym doświadczeniu zagramanicznym zakończę.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Zagajanka 18:25, 15 sty 2018


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3445
polinka napisał(a)
Kwitnące róże w styczniu oglądam tu i tam ale tulipka masz pierwszego! Aż nie chce się wierzyć
Buziaki Janeczko

No widzisz, to Exotic Emperor taki wyrywny, no i ciepła aura zrobiła swoje
Prawie jak w starej rosyjskiej bajce 12 miesięcy - tylko tam dziewczynka w grudniu przebiśniegów, a nie tulipanów szukała
____________________
Janka Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę +++ Portrety Różane +++ Moje TOPowe róże sezonu 2019
Zagajanka 18:30, 15 sty 2018


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3445
Anda napisał(a)
Draeger ma bardzo dobra jakosc Co bedziecie zamiawiac?

A są tam nóweczki DA oraz kilka innych co w Polsce nie widać jeszcze lub już.
____________________
Janka Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę +++ Portrety Różane +++ Moje TOPowe róże sezonu 2019
Zagajanka 18:40, 15 sty 2018


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3445
inka74 napisał(a)
Weszłam na stronę i szybko wyszłam - 725 odmian, nawet przy moim kompletnym braku znajomości niemieckiego nie będę ryzykować chciejstw bo zdjęcia nie wymagają tłumaczenia. Mam miejsce tylko na 4 róże ;(
W ubiegłym roku Anula z Ogrodu z rzeźbą zamawiała w Tantau bezpośrednio, Jola i ja podłączyłyśmy się do zamówienia na nowinki, których u nas wtedy nie było. Krzaczki przyszły... takie sobie pod względem jakości. 2 razy droższe niż potem pokazały się lokalnie pod koniec sezonu. Róże same w sobie ładne, nawet bardzo więc mam nadzieję, że tą pierwszą zimę u nas przeżyją. Na razie chyba na tym doświadczeniu zagramanicznym zakończę.

Iwonko, z sadzonkami bywa różnie, to prawda. I nie tylko ze szkółkami zagranicznymi. Ale w Polsce przynajmniej zdarza się to dosyć rzadko, no i reklamować zawsze można.
My z zagranicy korzystamy, kiedy nie możemy czegoś znaleźć u nas, a bardzo chcemy mieć tą jedyną (i inne dwadzieścia niepowtarzalnych ). I czekać aż się pojawi u nas nie chcemy, albo nie ma już na nią w Polsce szans - jak na niektóre róże Harknessa, Barniego, czy jakieś stare odmiany DA.
____________________
Janka Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę +++ Portrety Różane +++ Moje TOPowe róże sezonu 2019
inka74 18:47, 15 sty 2018


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Janka potworze - nie kuś mnie abym tam wróciła ))) Ja też dlatego na wiosnę Eisvogel i Maxim z Tantau zamawiałam no nigdzie ich nie było. I tak jak Eisvogel w ograniczonej ilości się pokazała tak Maxima nadal nie widziałam w polskich sklepach.

Miałaś już może kiedyś tak, że podkładka ci przemarzła a szczepienie samo się ukorzeniło?
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies