Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę

Pokaż wątki Pokaż posty

Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę

Zagajanka 15:54, 07 sty 2018


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3445
Sebek napisał(a)
Niby tnę róże któryś rok, ale chyba nadal mi nie wychodzi Poczekam na zdjęcia

Sebku, no co tam może nie wyjść ?
Róze nie palce - zazwyczaj odrastają nawet jak coś mocniej skrócimy
____________________
Janka Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę +++ Portrety Różane +++ Moje TOPowe róże sezonu 2019
Zagajanka 16:02, 07 sty 2018


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3445
tulucy napisał(a)
Janko będę podpytywać o szklarnie. Też szukam. Chcę porządną po latach foliowego tunelu. Funkcje spełnia świetnie, ale nie wygląda kompletnie

Moje róże też niektóre pąki zawiązują... Worki z ziemią wciąż czekają, za ciepło na kopczyki.

Mój kot kompletnie nie zainteresowany choinką. Owszem, siada nawet pod, ale bombek nie rusza... Poprzedni też tak miał...

Szklarnia zwyczajna (nie wiktoriańska) też nie jest jakoś mocno urodziwa, no ale to prawda - trochę lepsza niż tunel.

Róż nie kopczykowałam i patrząc na prognozę, kopczykować wcale nie muszę...
Moje panienki też kwitną:





____________________
Janka Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę +++ Portrety Różane +++ Moje TOPowe róże sezonu 2019
inka74 16:04, 07 sty 2018


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Janka a wrzuciłabyś u mnie na wątku zdjęcie ze stron z Tradescant? Tylko tej nie ma. Będę wdzięczna. Ja jeszcze z Austina poluję na Old roses. Ale to może poproszę męża o taki prezent imieninowy
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
asiak 16:28, 07 sty 2018


Dołączył: 13 lip 2016
Posty: 8518
Janeczko pozdrawiam serdecznie U mnie też wychodzą cebulowe
Kotek prześliczny
____________________
AsiaDziałeczka Asi
Zagajanka 17:13, 07 sty 2018


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3445
inka74 napisał(a)
Janka a wrzuciłabyś u mnie na wątku zdjęcie ze stron z Tradescant? Tylko tej nie ma. Będę wdzięczna. Ja jeszcze z Austina poluję na Old roses. Ale to może poproszę męża o taki prezent imieninowy

Iwonko, oczywiście - wrzuciłam u Ciebie. Dzięki za zdjęcia Marinera i Olivii.
Widzisz, w starej wersji English Roses Austin podawał pochodzenie róz, a teraz już nie ma o tym ani słowa.

Dostałam w piatek katalog DA na rok 2017/2018:



Z nowości najbardziej przypadła mi do gustu Vanessa Bell i chyba przy najbliższej okazji sobie taką sprowadzę na rabatę żółto-zieloną:



Przy okazji przeglądania nowego katalogu odkryłam, że brakuje w nim wielu bardzo znanych i lubianych do tej pory odmian: Cottage Rose, Heathcliff, Heritage, John Clare, Mary Magdalene, Miss Alice, Pat Austin, Sharifa Asma, Sister Elizabeth, St.Alban, The Alexandra Rose, The Dark Lady, William Morris, William Shakespeare 2000... To potwierdza wiadomości z zeszłego roku, że Austin wycofuje się z ich produkcji.

Kolejne do wycofania w najbliższym roku: Sophy's rose, Windrush, Abraham Darby, Christopher Marlowe, Geoff Hamilton, Janet, Leander, Emanuel (Crocus Rose), Marinette.

Więc te odmiany do dostania będą teraz tylko w szkółkach reprodukujacych, a nie oryginalnie od DA. Niech się śpieszy ten, kto jeszcze nie ma a chciałby je mieć.
____________________
Janka Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę +++ Portrety Różane +++ Moje TOPowe róże sezonu 2019
Zagajanka 17:14, 07 sty 2018


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3445
asiak napisał(a)
Janeczko pozdrawiam serdecznie U mnie też wychodzą cebulowe
Kotek prześliczny

Część Asiu, wszystkiego cudownego w Nowym roku.
Kotek akceptująco mruczy, więc pewnie też Cie pozdrawia
____________________
Janka Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę +++ Portrety Różane +++ Moje TOPowe róże sezonu 2019
Anda 18:30, 07 sty 2018


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33596
Zimy w tym roku nie bedzie Zostala odwolana

Jestem ciekawa nowych odmian Austina. Jego syn powoli przejmuje paleczke.
Stare odmiany niestety nie zawsze byly zdrowe, a odbiorca chce miec bezobslugowe i nieskazitelne roze. Np. Kordes jest bardzo mocnym hodowca, jesli chodzi o nieskazitelnosc
Choc dla mnie Austinki maja w sobie to "cos", czego nie maja roze niemieckie.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Zagajanka 19:27, 07 sty 2018


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3445
Ewuniu, oby było tak jak mówisz już nie chcemy zimy, niech wiosna idzie.

Austin rzeczywiście od kilku lat stawia na przede wszystkim zdrowe odmiany, to widać i czuć. Szkoda tylko, ze wycofuje naprawdę już klasyki ogrodowe.
Ogród różany bez Williama czy Geoffa? Adrahama czy Heritage? przecież nadal są i na razie będą dostępne w jego ofercie inne starsze i nie grzeszące zdrowiem panny (Winchester Cathedral) czy nietrwała Wisley 2008. Chyba że za rok-dwa przyjdzie i na nie kolej...
Kordesa róże też mogą być fajne, a że są dosyć zdrowe to nie ma wątpliwości
Bardzo lubię jego serię Perfuma - Christianę, Henriettę, no i niektóre Circusy są fajne, chociażby Pashmina - to w ogóle perełka
____________________
Janka Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę +++ Portrety Różane +++ Moje TOPowe róże sezonu 2019
jolanka 20:36, 07 sty 2018


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16474
U mnie tez róże wyglądają jakby zamierzały rozpocząć nowy sezon. Wypuszczają nowe listki, kilka kwitnie: Giardina, Schone Maid, a edenka czy klasztorna jeszcze nie zgubily prawie liści i są pięknie zielone. Wypada tylko trzymać kciuki aby nie przyszly silne mrozy
Katalogi piękne, uwielbiam je przeglądać ale A nie mam w wersji papierowej, żałuję.
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
ElzbietaFranka 20:37, 07 sty 2018


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13950
W zeszłym roku wiosna kupiłam 3 krzaki róży "Oliwia z odkrytym korzenie już kwity, bardzo ładnie, prawie przez cały sezon, ale wyrosły zaledwie na 30-40 cm w tym roku po ukorzenieniu powinny już dobrze wyrośnie i kwitnąc. Zapach bardzo intensywny różany.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies