Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę

Pokaż wątki Pokaż posty

Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę

Zagajanka 21:50, 14 sty 2018


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3445
gosika67 napisał(a)
Cześć zajrzałam do Ciebie i cieszę się bo jest mowa o różach. Róże od Ciebie czekają do wiosny. Na pewno znajdę im dobre miejsce. Pozdrawiam.

Radziu2013 napisał(a)
Janko melduję że twoje róże się przyjęły i puszczają oczka (mają już po 1cm) ale to dlatego że posadziłem je w worki foliowe i schowałem do szopki gdzie mają ciepło Tam mróz im nie straszny i do wiosny spokojnie przetrzymają Ale się z nich cieszę"_

widzę, że oboje zdecydowaliście poczekać z sadzeniem róż do wiosny. Ja tam swoje jesienne nabytki sadziłam 28 listopada - ziemia zamarzła u nas dopiero teraz; na którymś forum jeden z ogrodników chwalił się, ze sadził róże ostatnio w okolicach Sylwestra
Oczywiście, oba podejścia są poprawne, jeżeli róże są dobrze zabezpieczone.
Niech wam dobrze rosną
____________________
Janka Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę +++ Portrety Różane +++ Moje TOPowe róże sezonu 2019
Radziu2013 21:57, 14 sty 2018


Dołączył: 29 sty 2017
Posty: 5112
Ja się boję sadzić na jesień Dwa razy już sadziłem i za każdym razem mimo zabezpieczenia wymarzały A w trakcie sezonu się zakorzenia i wtedy nie mam o nie obawy

____________________
Radziu Z ogródka na wsi
Zagajanka 22:09, 14 sty 2018


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3445
Radziu2013 napisał(a)
Ja się boję sadzić na jesień Dwa razy już sadziłem i za każdym razem mimo zabezpieczenia wymarzały A w trakcie sezonu się zakorzenia i wtedy nie mam o nie obawy

Hmmm, a podlewałeś obficie po posadzeniu (nawet jak padało) i kopczykowałeś na min 15 cm wysokości (najlepiej ziemią z worka lub kompostem)?

U mnie tylko w pierwszym sezonie dwie róże nie przezimowały (myślę, ze za wcześnie wtedy rozgarnęłam kopczyki i ich przymrozek trafił), cała reszta, bo ponad 70 szt, czyli większa część mojej kolekcji, była sadzona jesienią i bardzo dobrze się miała na wiosnę.

Inna sprawa - jaką masz u siebie glebę w ogrodzie? Ja mam gliniastą i ona różom służy pod każdym względem. Jeżeli masz zbyt lekką, przepuszczalną, to róże mogą łatwiej przemarzać, to prawda.
____________________
Janka Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę +++ Portrety Różane +++ Moje TOPowe róże sezonu 2019
Radziu2013 22:17, 14 sty 2018


Dołączył: 29 sty 2017
Posty: 5112
Róże po posadzeniu były podlewane. Ziemię mam dosyć żyzną dobrze trzymającą wodę (ani to piasek ani glina). Kopczykowałem zwykłą ziemią ( ale nie pamiętam jak wysoko bo to było dwa sezony temu). Oprócz tego części które wystawały ponad kopczyk obwiązywałem słomą...może to też przez to że u mnie zabudowania zwiększają prędkość mroźnego wiatru (ale rośliną które się już zadomowią to nie szkodzi).

No nic było minęło...ja ze swoim ogródkiem mam już przynajmniej takie doświadczenie
____________________
Radziu Z ogródka na wsi
Zagajanka 22:28, 14 sty 2018


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3445
No jak tak, to lepiej dmuchać na zimno.

Widzisz, mój ogród to w ogóle w polu stoi, wiatry wieją ze wszystkich stron i w sumie tfu-tfu dosyć dobrze wszystko zimuje i rośnie. Zobaczymy jak będzie po tej bezśnieżnej zimie. Róż tym razem w ogóle nie kopczykowałam, tylko nowo sadzone lub przesadzane.
____________________
Janka Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę +++ Portrety Różane +++ Moje TOPowe róże sezonu 2019
Zagajanka 22:40, 14 sty 2018


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3445
A propos zimy i róż: mamy styczeń, a moje wariatki kwitną...

Sunblaze

The Heart and The Sun

Larissa


No jak są kwitnące róże, to czemu by sie nie pojawić tulipanom w styczniowym ogrodzie?

____________________
Janka Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę +++ Portrety Różane +++ Moje TOPowe róże sezonu 2019
tulucy 23:04, 14 sty 2018


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12908
Huh... Nieźle...
U mnie -5 i co jakiś czas prószy śnieg...
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
tulucy 00:20, 15 sty 2018


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12908
Właśnie sobie uzmysłowiłam, co mnie ratuje przed totalnym szaleństwem mianowicie moja niechęć do zakupów zagranicznych.... Przez to nawet nie wchodzę na strony takich szkółek...
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
inka74 07:50, 15 sty 2018


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
No wariantkom coś ewidentnie się pomyliło ale przynajmniej cieszą oko
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
adkawi 12:08, 15 sty 2018


Dołączył: 13 wrz 2015
Posty: 524
Janko szerokość tej rabaty ma 1,20 więc dużo się nie pomyliłaś, w takim razie będę musiała ją poszerzyć.No nic dla róz wszystko .Tak to jest ,jak się działa ,a potem myśli.Dziękuję Ci bardzo za rady :-*
____________________
Adrianna
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies