Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę

Pokaż wątki Pokaż posty

Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę

Zagajanka 19:54, 19 sty 2018


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3445
Dziewczyny, ja też strasznie tęsknię już za słoneczkiem, kwiatuszkami i zielenią, ale tak ma pewnie każdy ogrodnik w tym momencie.
Mogła by być jakaś porządna biała zima, by nie było tak smutno, no ale całą Polskę zasypało, a u nas 1 cm śniegu i to na dwie godziny ;( Znowu fotek zimowych nie mam...

Lucy, Scepter'd Isle jest ślicznotką, osiąga u mnie może z 100-110 cm, czyli niewielka jest. Ładnie powtarza, czasem pokazuje środeczek, ale to nawet urocze. Jedynie co to łapie plamki, później się odbudowuje i znowu trochę łapie, chociaż ostatecznie bez tragedii.




____________________
Janka Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę +++ Portrety Różane +++ Moje TOPowe róże sezonu 2019
Zagajanka 19:59, 19 sty 2018


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3445
adkawi napisał(a)
Janko ,a powiesz mi coś bliżej o róży Savoy Hotel, bardzo mi się podoba jej kwiat i kolor.Pozdrawiam.

Adrianno, Savoy Hotel to klasyk, mieszaniec herbatni; jeżeli lubisz taki kształt kwiatów, to jest to dosyć udana odmiana Harknessa. Ładnie u mnie kwitnie, jest w miarę zdrowa, rośnie moze tak do 110 cm, kwiat dosyć trwały, powtarza kwitnienie. Na patelni wytrzyma



____________________
Janka Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę +++ Portrety Różane +++ Moje TOPowe róże sezonu 2019
Zagajanka 20:01, 19 sty 2018


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3445
Dojechała nowa dostawa książek o wiadomo jakiej tematyce
Zagłębiam się w lekturze...

____________________
Janka Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę +++ Portrety Różane +++ Moje TOPowe róże sezonu 2019
Anda 20:03, 19 sty 2018


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33596
Slicznosci

Rowniez zaglebiam sie juz od jakiegos czasu w lekturze o podobnej tematyce
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
inka52 20:18, 19 sty 2018


Dołączył: 02 mar 2012
Posty: 30
Bardzo ładna i pożyteczna lektura, jeśli można to gdzie zamawiałaś ?
inka74 21:40, 19 sty 2018


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
O jaka zacna lektura. Muszę zapolować na Old Roses. Jestem ciekawa Growing Roses jak ocenisz po przeczytaniu.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
jolanka 22:31, 19 sty 2018


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16474
Ja tez zapytowywuję skąd ?
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
Zagajanka 22:45, 19 sty 2018


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3445
Dziewczyny, zakupy pochodzą z brytyjskiego amazonu. Rejestracja nie była jakaś skomplikowana, wybór wszystkiego olbrzymi (książki nawet nowe są tańsze niż u nas), dostawa jechała do mnie ok dwóch tygodni, odbierałam na poczcie. Pakują do kartonu i do śmiesznego wielkiego worka z napisem Royal Mail. Na poczcie od razu wiedzieli czego szukać, jak powiedziałam, ze paczka z Anglii
____________________
Janka Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę +++ Portrety Różane +++ Moje TOPowe róże sezonu 2019
Zagajanka 23:07, 19 sty 2018


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3445
inka74 napisał(a)
O jaka zacna lektura. Muszę zapolować na Old Roses. Jestem ciekawa Growing Roses jak ocenisz po przeczytaniu.
Zaczęłam tym razem od English Roses z 1993 r, do wrażeń o niej jeszcze wrócę jak porównam z pozostałymi wydaniami.

Jestem tez po przejrzeniu Growing Roses. Jedna trzecia ksiązki (ma 130 stron, wydana w 2011 r) to są polecane odmiany róż, generalnie oraz do zadań specjalnych (cień, żywopłot itd). Oczywiście dział polecanych róż angielskich otwiera różyczka Alan Titchmarsh (poza EU - Hungtington rose). Nie mam, nie wypowiem się na jej temat. Natomiast budzi moją wątpliwość w tym spisie obecność takich odmian jak Clair Austin (wiotka, chorowita) oraz Wisley 2008 (makabrycznie nietrwały kwiat). W pozostałych działach jest trochę znajomych nazw - są to zdecydowanie róże z poprzednich dekad, sprawdzone przez upływ czasu
Reszta książki to:
- klasyfikacja róż: typy róż, kształty pąka i krzaków
- ogólne rozważania: rośliny towarzyszące oraz zapełniające przestrzeń przed i po kwitnieniu róż. W tym ciekawy dział ze zdjęciami o pasujących do róż kolorach liści różnych krzewów (np - Berberys Rose Glow + róża Mayflower; czarny bez Eva + róża Tuscany Superb; pęcherznica kalinolistna Diable D'or + róża Lady Emma Hamilton itp)
- rady dotyczące kupowania, sadzenia róz na różnych glebach, nawożenia oraz podlewania; rodzaje podpór dla róż; cięcie róż; rozmnażanie
- problemy hodowlane: szkodniki i choroby
- kalendarz ochrony róż i prac w różanym ogrodzie.

Generalnie - chociaż w większości są tu zawarte dobrze znane informację, to para ciekawostek jest, język przystępny, wrażenia pozytywne.
____________________
Janka Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę +++ Portrety Różane +++ Moje TOPowe róże sezonu 2019
Wendy79 07:19, 20 sty 2018


Dołączył: 25 mar 2015
Posty: 3203
Mogłabym sobie obrazki pooglądać, mój angielski jest na poziomie "Kali mówić Kali jeść" Ciekawią mnie te róże do cienia. Są jakieś godne uwagi?
____________________
Agnieszki i Maćka Księżycowy... Założyć ogród to uwierzyć w jutro. Audrey Hepburn
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies