Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę

Pokaż wątki Pokaż posty

Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę

Zagajanka 10:28, 20 sty 2018


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3445
Agnieszko, oczywiście chodzi o nie 100% cień, bo róża do kwitnienia trochę słońca jednak potrzebuje, no ale może go być mniej niz zalecane 4 godziny dziennie jak w przypadku większości róż. Kwiaty będą mniejsze, niż gdyby róża była w słońcu, ale nadal będą.

Alan proponuje następujące odmiany, z akcentem na róże żółte, ponieważ one ładnie rozświetlają ciemniejsze kąciki:
- Buff Beauty
- Cornelia
- Rose de Rescht
- Felicia
- Golden Celebration
- Konigin von Danemark
- Molineux

i odmiany pnące lub ramblery:
- Alberic Barbier
- Felicite Perpetue
- Golden Showers
- Mme Alfred Carriere
- New Dawn
- Teasing Georgia
- The Garland
- The Pilgrim
- Veilchenblau
____________________
Janka Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę +++ Portrety Różane +++ Moje TOPowe róże sezonu 2019
jolanka 10:34, 20 sty 2018


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16474
Janeczko, ile zapłacilas za przesyłkę z książkami? Nie mogę się zorientować bo są inf dot wagi przesyłki albo w innym miejscu tylko 2,8. Czy to dotyczy każdej sztuki czy całości?
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
Anda 10:43, 20 sty 2018


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33596
To prawda, niektóre róże tolerują też miejsca cieniste. Jedynie niebo nad nimi powinno być otwarte.

Tutaj jeszcze link do polecanych róż do cienia i półcienia.
https://www.rosenhof-schultheis.de/Rosen/Rosen_im_Halbschatten/index.html

Pomoc w tłumaczeniu:

Ost- u. Westmauern - wschodnie i zachodnie mury/ściany

kalte Nordwände - zimne ściany północne

halbschattigen Beet - rabata w półcieniu

Rosenhecken im Halbschatten - żywopłot różany w półcieniu do 1,50

Für höhere Hecken im Halbschatten - żywopłot różany wyższy niż 1,50
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Zagajanka 10:47, 20 sty 2018


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3445
Jolu, widzę że za 4 książki (uzywane ale w znakomity stanie) z dostawą do mnie zapłaciłam ok 200 zł. W tym koszt dostawy to większa połowa , chociaz kupowane u tego samego sprzedawcy, to one się łączą i nie wiem czy da się to jakoś obejść - niezbyt często tam jednak kupuję. Poprzednio kupowałam 3 ksiązki, u innego dostawcy, to zaplacilam z dostawą 90 zl (w tym byla wysylka za 60 zl) - dziwnie to wygląda, no ale tak jest.
____________________
Janka Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę +++ Portrety Różane +++ Moje TOPowe róże sezonu 2019
Zagajanka 10:52, 20 sty 2018


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3445
Anda napisał(a)
To prawda, niektóre róże tolerują też miejsca cieniste. Jedynie niebo nad nimi powinno być otwarte.

Tutaj jeszcze link do polecanych róż do cienia i półcienia.
https://www.rosenhof-schultheis.de/Rosen/Rosen_im_Halbschatten/index.html

Para odmian się powtarza (Rose de Rescht, New Dawn, Konigin von Danemark), i ani jednego słowa o różach angielskich
____________________
Janka Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę +++ Portrety Różane +++ Moje TOPowe róże sezonu 2019
Anda 11:16, 20 sty 2018


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33596
Angielki są wymienione, tylko austinek nie ma. Na Twojej liście tylko jedna niemka i to nie Kordesa
Tak swój ciągnie do swego



____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Zagajanka 11:36, 20 sty 2018


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3445
No tak, dla mnie "angielki", czyli "English roses" to głównie austinki, chociaż wiadomo że istnieją też odmiany w tym kształcie i innych hodowców

I dokładnie jak mówisz - w różanym światku nie ma obiektywności Meilland czy Delbard też na pewno w tej sytuacji wspomniałby o jś francuskich rózach, mając w poważaniu austinki czy kordesianki
____________________
Janka Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę +++ Portrety Różane +++ Moje TOPowe róże sezonu 2019
Anda 11:38, 20 sty 2018


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33596
Konkurencja pomiędzy hodowcami jest dobra dla nas, odbiorców Ja i tak preferuje austinki, mimo że w Niemczech mieszkam
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Wendy79 13:34, 20 sty 2018


Dołączył: 25 mar 2015
Posty: 3203
Janeczko, myślę trochę o rabacie przy ścinie domu od południa. Teraz jest tam dużo słońca, ale kiedyś cień dadzą posadzone przy płocie drzewa i żywopłot.Z stąd moje pytanie o takie róże, które dałyby tam radę.
Dziękuję wam Dziewczyny za podpowiedź Przyjrzę się odmianom.
____________________
Agnieszki i Maćka Księżycowy... Założyć ogród to uwierzyć w jutro. Audrey Hepburn
Kasia_CS 20:06, 20 sty 2018


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Ja jestem ciekawa jak sobie będzie radził Souvenir dr du Jamain, bo w połcieniu będzie u mnie z racji przypalania kwiatów, jak wszyscy dotychczasowi właściciele pisali. No ale to jesienny golas, to dopiero sama się przekonam w tym sezonie czy zakwitnie w warunkach jakie mu wybrałam
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies