Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę

Pokaż wątki Pokaż posty

Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę

Zagajanka 13:02, 26 sty 2018


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3445
Jerzyk niczego sobie, to prawda. Oby się nie okazał mini wersją Pomponelly, bo ja liczę na bardziej wyrazisty kolor

Vanessa Bell to moje marzenie od roku, cieszę się, że udało się ja załatwić
____________________
Janka Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę +++ Portrety Różane +++ Moje TOPowe róże sezonu 2019
Zagajanka 13:11, 26 sty 2018


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3445
Przyjechaly nasionka, niedlugo będzie sianie:

____________________
Janka Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę +++ Portrety Różane +++ Moje TOPowe róże sezonu 2019
Pszczelarnia 14:30, 26 sty 2018


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29258
A to ten bakłażan będzie musiał mieć ciepło .
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Radziu2013 15:17, 26 sty 2018


Dołączył: 29 sty 2017
Posty: 5112
Janko, czy róża Mary Jean to ta sama róża co Mary Rose? Bo nie mogę znaleźć zdjęć pod tą pierwszą nazwą a jak już to wyskakuje mi właśnie Mary Rose na różnych stronach...
____________________
Radziu Z ogródka na wsi
Zagajanka 15:58, 26 sty 2018


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3445
Ewo, no widzisz - wydało się
Nasiona już są, zostało TYLKO szklarnie postawić
____________________
Janka Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę +++ Portrety Różane +++ Moje TOPowe róże sezonu 2019
Zagajanka 16:00, 26 sty 2018


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3445
Radziu2013 napisał(a)
Janko, czy róża Mary Jean to ta sama róża co Mary Rose? Bo nie mogę znaleźć zdjęć pod tą pierwszą nazwą a jak już to wyskakuje mi właśnie Mary Rose na różnych stronach...

Radku, Mary Jean to nie to samo co Mary Rose.
Zobacz to jest Mary Jean
____________________
Janka Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę +++ Portrety Różane +++ Moje TOPowe róże sezonu 2019
Radziu2013 16:03, 26 sty 2018


Dołączył: 29 sty 2017
Posty: 5112
Zagajanka napisał(a)

Radku, Mary Jean to nie to samo co Mary Rose.
Zobacz to jest Mary Jean


Ooo Dziękuję
____________________
Radziu Z ogródka na wsi
ElzbietaFranka 18:53, 28 sty 2018


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 14103
Witam Janka. Przeglądając róże w necie zatrzymała się na róży karen blixen która mam ją 3 sezon jest przepiekna biel nie z tej ziemi. Podążałam dalej i net zaprowadził mnie na 101 str twojego wątku. Też masz Karen piękność, ale masz wiele innych białych róż napisz która byś poleciła. Przyznasz, że żadna inna nie ma takiej bieli jak Karen.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Zagajanka 21:28, 28 sty 2018


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3445
Elu, aktualna lista moich róż jest w Portretach Różanych

U mnie Karen B. była śliczna przez pierwsze dwa sezony, później zaczęła się pokładać (miała zbyt wiotkie pędy i sporo kwiatów), z kwiatów robiły się mumie, podmarzła mi wiosną 2017. Dlatego tej jesieni się pożegnałyśmy.
Z białych lub kremowych róż polecam:
Artemis
Alabaster
William and Catharine
Tranquillity
Desdemona
Parky
____________________
Janka Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę +++ Portrety Różane +++ Moje TOPowe róże sezonu 2019
ElzbietaFranka 23:16, 28 sty 2018


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 14103
Janka jeszcze raz przejrzałam cały wątek portrety różane i od typu do str. 233. To się w głowie nie mieści co ty tam masz w swoim ogrodzie. Róże tak piękne, jak one kwitną takie okazy. Np. królowa szwedzka jak długo u ciebie przecudny krzak juz okazały.
Spisałam sobie co niektóre róże, gdzieś widziałam listę które się nie sprawdzają u ciebie, dajesz im szansę itd.
Jak spiszę to zapytam czy dobrze wybrałam.
Tak masz wszystko poutykane, ale jak to wszystko współgra. U ciebie zawsze cieplej niż u mnie. W zeszłym roku dużo róż wiosną zmarzło i na nowo musiały nawiązywać pączki.
Też pod róże każdego roku np. w marcu daję obornik, później w czasie kwitnienia daję nawóz granulowany pod róże następna dawka w sierpniu.

U mnie Karen... rośnie pięknie i ma piękne kwiaty nie mogę na nią narzekać jestem nią zauroczona dostałam ją z okazji odwiedzin była dana z serca i tak się odwdzięcza. Rośnie osłonięta kwitnie przez cały czas.

Jeszcze raz pięknie.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies