Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę

Pokaż wątki Pokaż posty

Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę

Zagajanka 22:24, 06 lut 2018


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3445
jolanka napisał(a)
Janka, przepraszam, dopiero wróciłam do domu, jeśli poczekasz do jutra to Ci znajdę te azalie japońskie, o których pisalam wcześniej.
Druga rzecz, Bregonki mam od jesieni, przebarwiają się delikatnie, zrobię zdjęcie, jeśli potrzebujesz. Są u mnie na wątku kilka dni temu.
Winter gold tez mam młode szczepione nisko. Są bardziej żółte od bregonek.

Powojnik Little Artist to malutka karłowa odmiana, która nie potrzebuje podpory. Ma 20-30 cm, pięknie wypełnia rabaty. Sprawdź sobie. Rzeczywiście jest cudny. Też go mam i jestem zachwycona. Cudne, delikatne ciemnoniebieskie dzwoneczki a później puchate kulki.

Zastanawiam się, czy te żółte kosodrzewinki nie znikną wizualnie na moich żółtych kamyczkach. Obejrzę je przy okazji w jś szkółce.
Z azaliami oczywiście ze poczekam .
Powojnik ok - jest niski, ale jak w przypadku bodziszków, jest to dobry wypełniacz. Nie do wystawiania go kępami na kamyczkach rabaty geometrycznej. Poza tym w zimie na frontowej rabacie nie będzie ładnie wyglądał, bo usycha.
____________________
Janka Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę +++ Portrety Różane +++ Moje TOPowe róże sezonu 2019
Zagajanka 22:28, 06 lut 2018


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3445
Sima napisał(a)
Pod Wintergold podpisuje się wszystkimi rękoma i nogami - jest śliczna.
A może połączenie traw z kosodrzewiną wintergold i klonem japońskim Red Filigree Lace. Odcienie żółci i czerwienie ładnie będą grać na jesień z kamykami i zgrają się z płotem. Lubię oglądać takie klasyki zrobione ze znikomej ilości gatunków , ale dopełnić można

Cześć.
Też lubię takie klasyki i już taką rabatę z klonem czerwonym mam:



ona jest po lewej od projektowanej w tej samej linii, więc chyba nie będę i w tym miejscu się powtarzac

Do tego Marikena chciałam na frontowej też nawiązać...
____________________
Janka Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę +++ Portrety Różane +++ Moje TOPowe róże sezonu 2019
tulucy 22:40, 06 lut 2018


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12904
Janeczko a może jednak symetrycznie? Do tej z klonem
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
Zagajanka 22:47, 06 lut 2018


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3445
Lucy, kusisz
na frontowej sa róże, które na razie zostają. Całkowicie symetrycznie nie uda się, muszę je jakoś zgrać.
____________________
Janka Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę +++ Portrety Różane +++ Moje TOPowe róże sezonu 2019
tulucy 23:00, 06 lut 2018


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12904
Ile ich tam? To też podziel na obie rabaty
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
Zagajanka 09:52, 07 lut 2018


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3445
Nie, no do "japońskiej" - róże?!

Na frontowej są 4: Artemis, William and Catherine, Aspirin i Alabaster.
Co najwyżej zostawię dwie z tyłu (Artemis i W&C), a dwie pozostałe posadzę w linii na przemian z lizakami.
____________________
Janka Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę +++ Portrety Różane +++ Moje TOPowe róże sezonu 2019
inka74 10:09, 07 lut 2018


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
nie wiem dlaczego ale urzekł mnie mnie głogownik w kostkach - jest tu na dole w zdjęciach - środkowe zdjęcie. Fajnie musi wygladac właśnie z takimi młodymi przyrostami
http://www.ogrodkroton.pl/towar.2445.glogownik.red.robin-photinia.fraseri..red.robin.html

nie wiem tylko czy kostki by ci pasowały do pozostałych rabat (geometrycznie z lekka by się zrobiło) i trochę na nie trzeba poczekać.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Ewik 11:28, 07 lut 2018


Dołączył: 19 gru 2013
Posty: 5292
Wow ale się dzieje ☺
Spec ze mnie żaden, ale może cos sie spodoba .dałabym tam z 2 3 kulki buksowe lub cisowe do tych drzewek na pniu ( mariken fajny ) zurawki koniecznie fioletowe , będą fajnie odbijały od kamykow i evergoldow. Z niższych hortensji fajna jest Diamantino a może coś z koronkowych ? Nie wymyśliłam tylko niebieskiego dodatku na całe lato , najdłużej i najładniej jednak prezentuje sie szałwia , chyba że sam fiolet wystarczy .
____________________
Ewa * Ogródek z futrzakami i kamieniami
kwartet 12:17, 07 lut 2018

Dołączył: 06 lis 2014
Posty: 882
Omawiane żurawki super wyglądają zatopione właśnie w czarnym konwaliku, ja do tego dodałam wielko kwiatowe bratki biało-fioletowe(kwitły od wiosny do zeszłego tygodnia), na wiosnę wyłażą fioletowe cebulowe,do tego mam brązowo rude carexy.Twoje evergoldy też pięknie by kontrastowały.Jako coś pionowego zimo zielonego to widziałabym kolumnowe cisy.Doskonale rozumiem potrzebę potrzebę uporządkowanego ,dobrze wyglądającego frontu,szalejemy z drugiej strony ogrodu.
Czytam na bierząco, ale zdaje się ,że się nie witałam,ogród piękny słoneczny,z oddechem,a róże to już nie wiem co pisać
Zagajanka 20:33, 07 lut 2018


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3445
inka74 napisał(a)
nie wiem dlaczego ale urzekł mnie mnie głogownik w kostkach - jest tu na dole w zdjęciach - środkowe zdjęcie. Fajnie musi wygladac właśnie z takimi młodymi przyrostami.

nie wiem tylko czy kostki by ci pasowały do pozostałych rabat (geometrycznie z lekka by się zrobiło) i trochę na nie trzeba poczekać.

Też zwróciłam uwagę na te kostki
Ponieważ liście i przyrosty głogownika są dosyć spore, te kostki też musiał by być w miarę wielkie, by jakoś to wyglądało. Tu nie będzie na to miejsca, ale insprirkę se zachowam
Ładnie też wyglądało połaczenie głogownika na przemian z czymś zielonym
____________________
Janka Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę +++ Portrety Różane +++ Moje TOPowe róże sezonu 2019
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies