Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę

Pokaż wątki Pokaż posty

Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę

jolanka 20:36, 07 lut 2018


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16474
Odszukalam te niebieskie. Podam Ci kilka nazw ale i tak będziesz musiała sama zobaczyć.
Nie mogę znaleźć azalii japońskiej, którą ma koleżanka. Ona tez nie wie, kupiła wiosna pod nazwą azalia niebieska
W int są takie bardziej fioletowe, liliowe.
Fajne są tzw drobnokwiatowe rhododendrony. Są Karlowe, zimozielone o wys 0,3-0,5 m.
Np Saphirblau 0,8 m, Azurika 0,4, Blaufeder "Hachblau" 0,7, Buchlovice 0,3-0,4 m, Moerheim 0,5, Ramapo 0,6
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
Zagajanka 20:45, 07 lut 2018


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3445
Ewik napisał(a)
Wow ale się dzieje ☺
Spec ze mnie żaden, ale może cos sie spodoba .dałabym tam z 2 3 kulki buksowe lub cisowe do tych drzewek na pniu ( mariken fajny ) zurawki koniecznie fioletowe , będą fajnie odbijały od kamykow i evergoldow. Z niższych hortensji fajna jest Diamantino a może coś z koronkowych ? Nie wymyśliłam tylko niebieskiego dodatku na całe lato , najdłużej i najładniej jednak prezentuje sie szałwia , chyba że sam fiolet wystarczy .

Mariken fajny, i wpasował by się w kompozycję, ale zapomniałam że nie jest zimozielony...
O Hortensjach myślę intensywnie. A koronkowe jakiś niskie są?

Może chyba być bez niebieskiego (miała być lawenda, ale się tu nie nadaje), musi wystarczyć fiolet żurawek. Szałwię tu miałam i chyba już nie chcę. Chyba że jakąś najniższą fioletową odmianę...
____________________
Janka Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę +++ Portrety Różane +++ Moje TOPowe róże sezonu 2019
Kasia_CS 20:49, 07 lut 2018


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Janko, a może są chociaż jakieś fioletowe odmiany ciemierników? Wtedy i zimą by Ci coś kwitło, a to też zimozielona roślina
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
tulucy 21:07, 07 lut 2018


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12904
Małe są Bobo i Sundae Fraise. Ale nie są koronkowe...
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
Zagajanka 22:22, 07 lut 2018


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3445
kwartet napisał(a)
Omawiane żurawki super wyglądają zatopione właśnie w czarnym konwaliku, ja do tego dodałam wielko kwiatowe bratki biało-fioletowe(kwitły od wiosny do zeszłego tygodnia), na wiosnę wyłażą fioletowe cebulowe,do tego mam brązowo rude carexy.Twoje evergoldy też pięknie by kontrastowały.Jako coś pionowego zimo zielonego to widziałabym kolumnowe cisy.Doskonale rozumiem potrzebę potrzebę uporządkowanego ,dobrze wyglądającego frontu,szalejemy z drugiej strony ogrodu.
Czytam na bieząco, ale zdaje się ,że się nie witałam,ogród piękny słoneczny,z oddechem,a róże to już nie wiem co pisać

Aniu, witam i ja Ciebie również.
Kiedy Ty założysz w końcu swój wątek? Tyle ciekawych rzeczy przed nami ukrywasz. Już nie raz od koleżanek, którym udało się odwiedzić Twój ogród, słyszałam, ze pięknie masz

No cóż, z cisami to chyba trafiłaś w sedno (Hurra!). Fastigiata. A nawet może Fastigiata Aurea by tu mi pasowała razy dwa
Do tego żurawki, Evergoldy, no i niech będzie ten konwalnik (jakoś go oddzielę taśmą plastikową, by trzymać w ryzach). Może trochę wrzosów czy niska białą szałwia (nad tym pomyślę) i chyba hortensje. Też niskie i najchętniej jś długo nie przebarwiające się.
Gdzieś tam są powciskane cebulowe, zrobię z nimi po kwitnieniu porządek. DOdam wiecej czosnków i irysków miniaturowych.
Jedną róże przesadzę na przód.
Jakieś wypełniacze dodatkowe już po tym jak się okaże ile tu będzie miejsca.
____________________
Janka Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę +++ Portrety Różane +++ Moje TOPowe róże sezonu 2019
Zagajanka 22:28, 07 lut 2018


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3445
jolanka napisał(a)
Odszukalam te niebieskie. Podam Ci kilka nazw ale i tak będziesz musiała sama zobaczyć.
Nie mogę znaleźć azalii japońskiej, którą ma koleżanka. Ona tez nie wie, kupiła wiosna pod nazwą azalia niebieska
W int są takie bardziej fioletowe, liliowe.
Fajne są tzw drobnokwiatowe rhododendrony. Są Karlowe, zimozielone o wys 0,3-0,5 m.
Np Saphirblau 0,8 m, Azurika 0,4, Blaufeder "Hachblau" 0,7, Buchlovice 0,3-0,4 m, Moerheim 0,5, Ramapo 0,6

Śliczne są te rodki miniaturowe. Dzięki. Mam parę na sąsiedniej rabacie, ale nie pamiętam z nazwy. Miejsca duzo nie zajmują, można próbować je jakoś wcisnąć.
____________________
Janka Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę +++ Portrety Różane +++ Moje TOPowe róże sezonu 2019
Zagajanka 22:31, 07 lut 2018


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3445
Kasia_CS napisał(a)
Janko, a może są chociaż jakieś fioletowe odmiany ciemierników? Wtedy i zimą by Ci coś kwitło, a to też zimozielona roślina

Kasiu, wierzysz, czy nie, ale ciemierniki mi jakoś w ogóle nie podchodzą. Nie mam w ogrodzie ani jednego bo do tej pory mi się w ogóle nie podobały.
Ale jeżeli rabata bedzie żółto-zielono-fioletowo-białą, może rzeczywiście coś tam dać by kwitło późną zimą.
____________________
Janka Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę +++ Portrety Różane +++ Moje TOPowe róże sezonu 2019
Zagajanka 22:32, 07 lut 2018


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3445
tulucy napisał(a)
Małe są Bobo i Sundae Fraise. Ale nie są koronkowe...

A które z bukietowych prawie się nie przebarwiają na czerwono lub robią to bardzo późno?
____________________
Janka Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę +++ Portrety Różane +++ Moje TOPowe róże sezonu 2019
Zagajanka 22:53, 07 lut 2018


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3445
Cuś takiego oto naszkicowałam:


Chyba ta kolorystyka tutaj jest mi najbardziej bliska.

czarne "jeże" - konwalnik
fioletowe "kapustki" - żurawki Forever Purple
żółte "kapustki" - żurawki Lime Marmalade
żółte "wiatraczki" - Evergoldy
duże zielone "jeże" - cisy Fastigiata Aurea
male zielone "jeże" - wrzosy (z ciemnozielonymi liścmi i z fioletowymi i białymi kwiatuszkami)
4 duże koła to róże
3 zielone "kwiatuszki" - hortensje (nie wiem jeszcze które)
____________________
Janka Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę +++ Portrety Różane +++ Moje TOPowe róże sezonu 2019
tulucy 23:27, 07 lut 2018


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12904
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies