Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę

Pokaż wątki Pokaż posty

Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę

Poppy 11:49, 04 cze 2019


Dołączył: 15 maj 2018
Posty: 1469
Zagajanka napisał(a)

Jolu, niby rdza róży to tylko róży dotyczy, ale kto to wie na 100%?


bardzo ciekawa jestem. U mnie moja mala grusza zlapala rdze od gruszy sasiada. Pozniej pojawila sie na zurawkach przy patio (wyleczylam, obcielam do zera i popryskalam, odorsly ladnie, nic im nie jest), teraz widze ja na kolejnych zurawkach! i na eden rose. Nie wiem, jak sie toto przenosi, to ze z wiatrem, to fakt. Edenka do tego ma antraknoze, jej siostra tylko to ostatnie.

____________________
Poppy, czyli oswajanie “I am not lost, for I know where I am. But however, where I am may be lost.” Winnie the Pooh
Anna_ogrodni... 13:44, 17 cze 2019


Dołączył: 07 kwi 2016
Posty: 734
Jenaczko witam i pozdrawiam Cie bardzo serdecznie ...i dopytuje się cicho jak tam Twoje cudne róże?
____________________
Ania ogrod zielonej aniak
Zagajanka 21:06, 17 cze 2019


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3445
Veega napisał(a)
Powiedz mi jeszcze, proszę, czy tniesz róże latem jak przekwitną, po pierwszym tłoczeniu.

Wycinam przekwitłe kwiaty do pierwszego normalnego liścia no i czasem przytnę jakiś dłuższy pęd, jeżeli psuje on kształt krzaczka.
____________________
Janka Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę +++ Portrety Różane +++ Moje TOPowe róże sezonu 2019
Zagajanka 21:45, 17 cze 2019


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3445
Poppy napisał(a)
Jak czytam o Twoim zaplociu to mi az mi tchu zabraklo na takie barbarzynstwo. No ale jak ludzie nie maja wspolczucia dla zwierzakow, to dla roslin jeszcze mniej
Trzymam kciuki za roze, niech wracaja do formy!

Leda, Tuscany, Doktorek i Jaqueline du Pre, przesadzone do doniczek, na szczęście żyją. Te dwie pierwsze nawet zakwitły, Doktorek długo stał w miejscu, ale też ma pąki. Te co pozostały na zapłociu, stoją na razie w miejscu i słabo rosną - muszę je podlać js nawozem i podsypać dobrej ziemi. Constance Spry, jedyna nieruszona, juz przekwita.

Leda




Tuscany




Constance Spry


____________________
Janka Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę +++ Portrety Różane +++ Moje TOPowe róże sezonu 2019
Zagajanka 21:49, 17 cze 2019


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3445
Poppy napisał(a)


bardzo ciekawa jestem. U mnie moja mala grusza zlapala rdze od gruszy sasiada. Pozniej pojawila sie na zurawkach przy patio (wyleczylam, obcielam do zera i popryskalam, odorsly ladnie, nic im nie jest), teraz widze ja na kolejnych zurawkach! i na eden rose. Nie wiem, jak sie toto przenosi, to ze z wiatrem, to fakt. Edenka do tego ma antraknoze, jej siostra tylko to ostatnie.


U mnie coś dolega wiązowi Camperdownii - żółkną mu wewnętrzne liście, na starych i nowych pędach, usychają i spadają, jakby była jesień... Nie wiem czy to jś choroba, czy susza?..
____________________
Janka Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę +++ Portrety Różane +++ Moje TOPowe róże sezonu 2019
jolanka 22:00, 17 cze 2019


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16448
Myślę, że te róże na przedpłacie to na pewno były widoczne tylko pracownik, który kosił pobocza miał je po prostu w nosie
Tez bym mu coś obcięła.
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
Zagajanka 22:06, 17 cze 2019


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3445
Anna_ogrodniczka napisał(a)
Jenaczko witam i pozdrawiam Cie bardzo serdecznie ...i dopytuje się cicho jak tam Twoje cudne róże?

Aniu, wszystko u nas w porzadku.
Ostatnie dwa tygodnie minęły na sprzątaniu, plewieniu ogrodu, cięciu buksów i laurowiśni, wycinaniu przekwitłych kwiatów róż. A że takie upały, to dopiero po 20 na godzinkę-półtorej udawało się wyjść do ogrodu, a roboty było sporo.

Parę widoczków pokażę i idę spać:






____________________
Janka Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę +++ Portrety Różane +++ Moje TOPowe róże sezonu 2019
Zagajanka 22:14, 17 cze 2019


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3445




____________________
Janka Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę +++ Portrety Różane +++ Moje TOPowe róże sezonu 2019
Zagajanka 22:25, 17 cze 2019


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3445





____________________
Janka Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę +++ Portrety Różane +++ Moje TOPowe róże sezonu 2019
Zagajanka 22:29, 17 cze 2019


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3445
jolanka napisał(a)
Myślę, że te róże na przedpłacie to na pewno były widoczne tylko pracownik, który kosił pobocza miał je po prostu w nosie
Tez bym mu coś obcięła.

Wolę myśleć, że był ślepy.
wtedy moja chęć obcięcia mu czegoś ważnego trochę jakby maleję. Trzeba mieć litość dla inwalidów
____________________
Janka Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę +++ Portrety Różane +++ Moje TOPowe róże sezonu 2019
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies