Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę

Pokaż wątki Pokaż posty

Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę

Zagajanka 22:55, 28 cze 2019


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3445
mira napisał(a)
przeczytałam relację i obejrzałam zdjęcia
wspaniałe i pokazują pięknie ogród, jego kompozycję - cudnie to sobie zaaranżowałaś, jest bujność i niesamowity ład i porządek - jak sprawuje się szklarnia

Miro, dzięki za dobre słowo o moim Ogrodzie

Szklarnia sie sprawuje całkiem ok, jak na hobbystyczną uprawę pomidorów czy bakłażanów lub chili. Ma tylko 9,5 m2, więc mieści sie tam około 24 krzaczków czegoś + jś zioła, kwiatki wabiące owady. Ale ogólnie mi się podoba. Chociaż przydało by się jeszcze złożyć automatyczne podlewanie no i pamiętać o systematycznym nawożeniu
____________________
Janka Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę +++ Portrety Różane +++ Moje TOPowe róże sezonu 2019
Zagajanka 23:02, 28 cze 2019


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3445
inka74 napisał(a)
Piękna relacja. I jak miło cię zobaczyć. Ogród wyszedł katalogowo. Róże bajeczne a rudzielca pierwszy raz widzę :i ten twój trawniczek - zachwycił mnie!! Super relacja! Powinnaś w Maja w ogrodzie wystąpić

Heh. Dzięki.

Rudzielec Stefan jest zasadniczo niewychodzący, a jak już wyszedł to jakiegoś kleszcza dwa razy przytargał, wiec głównie siedzi w domku. Na potrzeby zdjeciowe został wypuszczony na trawniczek, no ale bał się daleko uciekać i kręcił się obok lawendy

Zarówno trawniczek, jak i róze wyglądały świetnie 2 tygodnie temu (m.in. jak robiono zdjęcia). Trwające upały i susza niestety powypalały suche placki na trwaie, no a róże przekwitły szybciej niż by mogły. teraz wycinam suche kwiatki, postaram się nawieźć dolistnie, no i czekam na drugie tłoczenie...
____________________
Janka Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę +++ Portrety Różane +++ Moje TOPowe róże sezonu 2019
Zagajanka 23:10, 28 cze 2019


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3445
Poppy napisał(a)

Super, fajnie zobaczyc ogrod z innej strony.
Przy okazji znalazlam jeszcze Irenkowy.

Janko, czy baronowa Stefka moze miec czerwonawe paki?

Są tam też jeszcze ogrody Justyny z Wrocławia (nr 7) i Justyny (eee_tam) ze Śląska (nr 5), która chyba już usunęła wątek z O.

Stefka miała u mnie takie czerwonawe smugi na swoich zielonkawych pąkach, pewnie to zależy od pogody:



____________________
Janka Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę +++ Portrety Różane +++ Moje TOPowe róże sezonu 2019
jolanka 07:59, 29 cze 2019


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16448
Obejrzałam relację, wspaniale wszystko wygląda tak "na żywo"
Gratulacje.

Róże przez te upały wszędzie tak krótko kwitną. Może z drugim będziemy miały więcej szczęścia i radości
A Iwonka ma rację, powinnaś zaprosić do siebie Maję.
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
Zagajanka 22:54, 13 lip 2019


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3445
Jolu, dzięki za gratulacje. Co do "Mai", to mój ogród chyba jeszcze za młody, by się pokazywać w telewizji Nie ma jeszcze tej "głębi", wszystko widać jak na dłoni, bez tajemniczych zakamarków... Może za parę lat?..
____________________
Janka Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę +++ Portrety Różane +++ Moje TOPowe róże sezonu 2019
Zagajanka 23:01, 13 lip 2019


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3445
Róże prawie wszystkie skończyły pierwsze tłoczenie, teraz nadchodzi czas jeżówek i hortensji...





____________________
Janka Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę +++ Portrety Różane +++ Moje TOPowe róże sezonu 2019
Zagajanka 23:11, 13 lip 2019


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3445
Chociaż parę późnych róż jeszcze gdzie nigdzie można spotkać:

Playful Rokoko na poczochranej Kolistej



Larissa



Wellenspiel



Purple Eden



____________________
Janka Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę +++ Portrety Różane +++ Moje TOPowe róże sezonu 2019
Zagajanka 23:18, 13 lip 2019


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3445
Lipcowe uspokojone widoczki





____________________
Janka Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę +++ Portrety Różane +++ Moje TOPowe róże sezonu 2019
Zagajanka 23:28, 13 lip 2019


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3445
I trochę więcej wesołych kolorków:





____________________
Janka Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę +++ Portrety Różane +++ Moje TOPowe róże sezonu 2019
ElzbietaFranka 23:30, 13 lip 2019


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13854

Queen of Sweden



Munstead Wood



Mariatheresia








Witam Janka

Przeglądam twój wątek różany. Przepiękne i tyle mam do powiedzenia.

Chciałam jednak zapytać ponieważ mam wszystkie trzy powyższe róże (2 sezon) kiedy mogę się doczekać takich krzaków jak u ciebie. Rosną ładnie.
Czy te róże to jeden krzak czy kilka razem.
Są tak bujne, że nie wierzę, że to jeden.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies