Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę

Pokaż wątki Pokaż posty

Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę

Kasia_CS 07:02, 20 sie 2019


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Janeczko, cudny początek dnia mi zapewniłaś i nawet nie wiesz jak bardzo mi ulżyło, że Forever Purple się zadomowiła i daje radę! Balsam się, że może w słonku kaprysić Ci jednak będzie-ostatnie lata dają się we znaki wielu roślinom przy tych upałach. Co prawda moja w słońcu wyglądała fajnie, ale po zimie się słaba zrobiła coś.


Zagajanka napisał(a)





To Vanilla fraise taka cudna w tle?

Wiesz, że też mam taką szklana banieczkę tylko zalega w domu, może czas ją ogrodowo wykorzystać

Ja na moją Afrodytę jestem zła-jakaś marna sadzonka mi się trafiła-nie urosła wyżej niż do kostki odkąd ją mam, już nie mówiąc o jednym pąku.. czas się jej pozbyć i kupić nową za długo z tym zwlekałam. Oliwia rose kusi niezawodnością..


Wreszcie QoS u mnie lepiej i już nie mam do niej wielkich zastrzeżeń-o wiele więcej kwiatów, więc i kwitnienie dłuższe
Nowa różyczka jest prześliczna!
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
inka74 07:26, 20 sie 2019


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 14993
Ogród jak na suszę i upały wygląda doskonale. Na zdjęciach nie widać problemów. Róże pięknie tłoczą. Trawnik miękki i zielony.
Jak najmłodsza cząstka rodziny się chowa? Sypiasz choć trochę?
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Dominika11 08:23, 20 sie 2019


Dołączył: 09 kwi 2014
Posty: 18709
Zagajanka napisał(a)
i znowu parę zdjęć na zielono-bordowo:


moją uwagę oprócz przepięknych rabat i roslin przykuwa murek

ja teraz jestem na etapie robienia właśnie murków - mam pytanie - czy masz przy murku zrobiony rządek z kostki ???
____________________
Ja i mój ogródek - ZAPRASZAM :)
Balea 08:56, 20 sie 2019


Dołączył: 23 lut 2018
Posty: 284
Zagajanka napisał(a)
Kto pamięta moją rabatkę frontową?





Ja pamietam!
Rosna tam roze Artemis i Aspirin. Ladnie sie wszystko rozroslo. Uwielbiam ta rabate
Veega 22:57, 20 sie 2019

Dołączył: 17 sty 2019
Posty: 85
Janeczko
jak dobrze, że się odezwałaś i znowu możemy oglądać Twój piękny ogród z cudnymi różami Proszę o więcej różyczek

Pozdrawiam
Kantylena 23:11, 20 sie 2019


Dołączył: 16 wrz 2016
Posty: 31
Na ćmę bukszpanową skuteczna jest mączka bazaltowa. Posypuje się cały krzak przez sitko (w maseczce na twarzy) i to zatyka aparat oddechowy tym gasiennicom co równa się z ich śmiercią. Chciałam zapytać o ten taras obok róży Bouquet Parfait, czy jest on z deski kompozytowej, czy olejowanej?
Zagajanka 14:08, 21 sie 2019


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3445
Kasia_CS napisał(a)
Janeczko, cudny początek dnia mi zapewniłaś i nawet nie wiesz jak bardzo mi ulżyło, że Forever Purple się zadomowiła i daje radę! Balsam się, że może w słonku kaprysić Ci jednak będzie-ostatnie lata dają się we znaki wielu roślinom przy tych upałach. Co prawda moja w słońcu wyglądała fajnie, ale po zimie się słaba zrobiła coś.


To Vanilla fraise taka cudna w tle?

Wiesz, że też mam taką szklana banieczkę tylko zalega w domu, może czas ją ogrodowo wykorzystać

Ja na moją Afrodytę jestem zła-jakaś marna sadzonka mi się trafiła-nie urosła wyżej niż do kostki odkąd ją mam, już nie mówiąc o jednym pąku.. czas się jej pozbyć i kupić nową za długo z tym zwlekałam. Oliwia rose kusi niezawodnością..


Wreszcie QoS u mnie lepiej i już nie mam do niej wielkich zastrzeżeń-o wiele więcej kwiatów, więc i kwitnienie dłuższe
Nowa różyczka jest prześliczna!

Kasiu, z tego co widzę, wszystkie ciemne żurawki świetnie rosną w słoneczku i się nie przypalają. W odróżnieniu od limonkowych... Po zimie, natomiast, wszystkie odmiany mają trochę uschniętych liści, ale po ich oczyszczeniu, ruszają z kopyta i szybko znowu robią się ładne.

W tle na zdjeciu rzeczywiscie Vanilka, lubię ją we wszystkich kolorach, ale najładniejsza chyba jest właśnie teraz

Banieczkę koniecznie wykorzystaj ogrodowo Tylko umieszczone w nich kwiaty dosyć szybko więdną, bo słoneczko za mocno grzeje, ale kompozycyjnie tworzą wspaniały klimat heh

Aphrodytkę koniecznie wymień, warto postarać się o lepszą sadzonkę. A Olivię po prostu musisz mieć! Cieszę się, że QoS się pozbierała i nie wyleci już z Twojego ogrodu. Ona jest jednak niepowtarzalna i bardzo ją lubię.

Nowa różyczka, a w zasadzie wszystkie 3 krzaczki Niso Fumagalli, ładnie się rozkręcają juz w ich pierwszym sezonie. Mało jest niskich ślicznych białych róż, więc bardzo chciałam ją mieć. I w końcu ją mam! Czekam na lepsze czasu dwóch innych nóweczek - Accademia i Sans Souci. Obie, co prawda, kwitną, ale to jeszcze nie jest to. Muszą podrosnąć. Chociaż już teraz widać, ze Accademia naprawdę ma bardzo ciekawy kolor, nie jak w katalogu Barniego tandetny fiolet, ale głęboki fuksjowy. Coś nowego u mnie.



____________________
Janka Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę +++ Portrety Różane +++ Moje TOPowe róże sezonu 2019
Zagajanka 14:13, 21 sie 2019


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3445
inka74 napisał(a)
Ogród jak na suszę i upały wygląda doskonale. Na zdjęciach nie widać problemów. Róże pięknie tłoczą. Trawnik miękki i zielony.
Jak najmłodsza cząstka rodziny się chowa? Sypiasz choć trochę?

Iwonko, sypiam czasami całkiem przyzwoicie, ale są noce kiedy Młoda daje też popalić. Skończyła 10 miesięcy, raczkuje, wstaje, gaworzy, więc chyba w nocy kontynuuje ćwiczenia Najgorsze są te pobudki o 4 w nocy, wtedy człowiek w ogóle nie rozumie o co chodzi...

Co do trawnika - nawet dobrze (tfu tfu) wygląda, ale własnie dostałam rachunek za wodę: 500 zeta za 200 kubików w dwa miesiące, więc chyba pójdę zakręcę kurek i pal licho ten trawnik! Rachunek oczywiscie obejmuje też podlewanie rabat i wodę użytkową, ale nie zmienia to faktu, że jest nawet gorzej niż w zeszłym roku...
____________________
Janka Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę +++ Portrety Różane +++ Moje TOPowe róże sezonu 2019
Zagajanka 14:16, 21 sie 2019


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3445
Dominika11 napisał(a)
moją uwagę oprócz przepięknych rabat i roslin przykuwa murek

ja teraz jestem na etapie robienia właśnie murków - mam pytanie - czy masz przy murku zrobiony rządek z kostki ???

Dominiko, dziękujemy za komplement, murek nasz też bardzo lubimy
Nie mamy rządku kostki przy nim i bardzo żałuję, bo to by była bardzo potrzebna rzecz, by uniknąć podkoszania tam trawy. Na pewno będziemy coś w tym temacie robić - jak nie kostkę, to może kamyczki wysypiemy tak na 15 cm szerokości. Ale ty, jak masz taką możliwość, to od razu zainwestuj w kostkę, by ułatwić sobie życie w przyszłości.
____________________
Janka Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę +++ Portrety Różane +++ Moje TOPowe róże sezonu 2019
Zagajanka 14:18, 21 sie 2019


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3445
Balea napisał(a)


Ja pamietam!
Rosna tam roze Artemis i Aspirin. Ladnie sie wszystko rozroslo. Uwielbiam ta rabate


Dobrze pamiętasz
Rośnie tam też William & Catherine oraz Alabaster. Wszystkie trochę o róznych odcieniach i porach kwitnienia, ale co tam! Cieszą oko, i to najwazniejsze
____________________
Janka Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę +++ Portrety Różane +++ Moje TOPowe róże sezonu 2019
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies