Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę

Pokaż wątki Pokaż posty

Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę

Zagajanka 23:19, 26 kwi 2020


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3445
inka74 napisał(a)
Hej Dziewczyny, nocne marki młodzież jeszcze w nocy karmicie?
Janka, ogród widać że daje radę. Jak patrzę na twój porządek na rabatach to aż wzdycham z zazdrością. Nie mogę się z wszystkim obrobić. Przymrozki i u mnie dały popalić. Róże mi ścięło. Jest plaga wręcz mszyc. Pięknie zapączkowana magnolia cała przymrożona. Kwiatów nie będzie. Tulipany od suszy lub mrozu bardzo niskie. Wiśnia dopiero jedna zakwitła. Mam wrażenie, że wszystko jest jakieś takie... niepokazowe. Nawet zdjęć jakoś tak nie ma jak zrobić.

Iwonko, a co Ty po nocach spać nie mozesz?! Czy home office się przedłuzył aż do g 2 w nocy??? Ja, na szczęście, dawno już nie karmię, ale noce i tak nie zawsze są spokojne - ale tym razem oglądałam kolejne odcinki Gardener's World i trochę się zasiedziałam.

Porządek u mnie na rabatach to rzecz względna - na szczęście przy szerokich ujęciach chwastów nie widać, czy zaschniętych roślinek/kwiatów

Tulipany i u mnie niziutkie w tym roku, i, jak pisałam, te wyciagnięte zeszłęgo lata nie zakwitły ponownie. Nie bedę już na nie liczyć, trzeba dosadzać na jesieni nowe i już. Mszyca u mnie pojedyncza, ale ćmę już spotkałam na buksach...

Pokazowe wszystko bedzie, jak popada i cieplejsze nocy sie zrobią - wtedy wszystko ruszy z kopyta. Jeszcze chwileczkę
____________________
Janka Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę +++ Portrety Różane +++ Moje TOPowe róże sezonu 2019
Zagajanka 23:35, 26 kwi 2020


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3445
jolanka napisał(a)
Jak fajnie zobaczyć Twój ogród. Powtórzę za Iwonką, porządek na rabatach wzorowy. Jak Ty to robisz?
Kiku piękne, tulipany piękne.
Zastanawiałam się, dlaczego u mnie Amonogawy maja mńiej kwiatów, a to pewnie tak ja u Ciebie, zrzuciły zawiązki po mrozach. Róże tez nie wyglądają dobrze. A u Ciebie? Jak przetrwały?

Jolu, miło Cie widzieć!
Porządeczki wykonane w ramach spędzania wolnego czasu (by nie zwariować zostawiam wszystkich wtedy i idę se na ogród i nie ma mnie dla nikogo w sprawach innych niż ogrodowe )

Kiku, magnolie, żonkile i bergenie zmroziło dosyć mocno u mnie. Na szczęście morelka która wtedy kwitła - przetrwałą i chyba bedą nawet jakieś owocki. Róże różnie - niektóre jak nigdy nic, tylko z drobnymi śladami odmrożenia na świeżych liściach, a inne straciły całe nowe listki i na pewno bedą opóźnione w stosunku do lat poprzednich, bo muszą sie odbudować.
Na chwilę obecną najbardziej zaawansowane są Viridiflora (pąki już ma!) oraz Bouquet Parfait (ta rośnie w osłoniętym miejscu przy ścianie i jak zawsze pełna wigoru, pewnie będzie jedna z pierwszych w kwitnieniu):




Sadzone jesienią róże dobrze przetrwały zime i wiosenne przymrozki prawie wszystkie - niestety chyba straciłam Mirandę (z rosyjskiej dostawy kontrabandowej ), byłą najsłabsza, kiepsko ruszyła, no i ścięło ja chyba na amen. Ale Patience oraz Juliet wraz z Chateau Barbeyrolles, pomimo miesiecznej jesiennej podróży do mnie, mają sporo listków i będą z nich ludzie.

Na wiosnę udało mi się zakupić dwie nóweczki od Austina - Gabriel Oak oraz Silas Marner - te ruszyły dosyć dobrze i mam nadzieję cieszyć was ich zdjeciami w sezonie.

Pozdrawiam gorąco!
____________________
Janka Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę +++ Portrety Różane +++ Moje TOPowe róże sezonu 2019
Zagajanka 23:36, 26 kwi 2020


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3445
Helen napisał(a)
Wchodzę, podziwiam i powiem tylko tyle: jestem zachwycona Twoim ogrodem. Kawał dobrej roboty i od strony projektowej i od strony pielęgnacji - widać dużo włożonej pasji i pracy.

Dziękuję bardzo za miłe słowo!
____________________
Janka Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę +++ Portrety Różane +++ Moje TOPowe róże sezonu 2019
KasiaBawaria 08:13, 27 kwi 2020


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
Niezmiennie zachwycam sie tym twoim murkiem piekny jest.
____________________
Zapraszam na kawe
polinka 15:08, 27 kwi 2020


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17538
Pięknie, zielono u Ciebie Janeczko.
Buziaki z zasuszonej Doliny Baryczy...
____________________
Ogrodowy powrót do dzieciństwa
Wendy79 20:37, 28 kwi 2020


Dołączył: 25 mar 2015
Posty: 3203
Nowe róże? Jak Ty znajdujesz jeszcze na nie miejsce?
____________________
Agnieszki i Maćka Księżycowy... Założyć ogród to uwierzyć w jutro. Audrey Hepburn
ElzbietaFranka 22:51, 28 kwi 2020


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13748
Zagajanka napisał(a)





Witam Janka

Chciałam się zapytać jak się chowa najmłodsza dziewczyna,ale czytam na poprzedniej stronie, że już przesadza rosliny. Ja nikogo nie widzę do objęcia mojej schedy ogrodowej. Ucz od maleństwa bo to duża pomoc.

Na powyższych fotka między tulipanami są rośliny zielone co to za roślina taka piękna nawet bez kwiatów.
Janko u mnie też przymrozki ruinę w tulipanach zrobiły i to duży mróz -8 w dzień słońce w nocy znowu mróz a pąki tulipanów już na wierzchu i zmroziło zrobiły się suche.
Wiśnia kiku też u mnie przymrozona pąki kwiatowe odpadają. Więc wcześnie kwitnące drzewa to u mnie loteria raz tylko widziałam piękno moich krzaków wiosna 2018 roku nie było przymrozków.
Ciągle się boje o bzy które mają dużo pąków ale jeden przymrozek i wszystko stracone. Tak miałam w zeszłym roku polibiny przymrozki 15 maja w ogrodników.
O magnoli to nawet nie piszę bo ciągle przymarza.
Róże też przymarzły nie wszystkie np pnące dobrze się trzymają.

Czekamy na deszcz chyba wszyscy. U nas od początku marca nic nie padało. U ciebie chociaż śniegu trochę było.

W tych nie ciekawych czasach trzeba się zadowolić tym co jest.

Pozdrawiam Janka i zdrowia życzę
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
A_gawa 07:39, 29 kwi 2020


Dołączył: 18 sie 2012
Posty: 1467
Czy masz The Fairy? Jak ją oceniasz? Warto?
Co ewentualnie za nią?
____________________
Agnieszka - W cieniu uśmiechniętego anioła
Zagajanka 08:56, 30 kwi 2020


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3445
KasiaBawaria napisał(a)
Niezmiennie zachwycam sie tym twoim murkiem piekny jest.

Dziękuję
Niestety z czasem dostrzegłam jego duży minus - skutecznie ogranicza on rozbudowę rabat i nie mogę więcej poszaleć z ilością nowych roślinek, tylko ewentualnie coś zamieniać...
____________________
Janka Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę +++ Portrety Różane +++ Moje TOPowe róże sezonu 2019
Zagajanka 08:57, 30 kwi 2020


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3445
polinka napisał(a)
Pięknie, zielono u Ciebie Janeczko.
Buziaki z zasuszonej Doliny Baryczy...

Ale chyba wczoraj i u was dobrze popadało? Prognozy na majówkę też są baaardzo optymistyczne deszczowo
Pozdrowionka, Poli.
____________________
Janka Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę +++ Portrety Różane +++ Moje TOPowe róże sezonu 2019
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies