Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Co i jak? Nowicjuszka

Pokaż wątki Pokaż posty

Co i jak? Nowicjuszka

Mira104 10:09, 03 paź 2015


Dołączył: 13 mar 2015
Posty: 1919
Aniu to jest żarnowiec szczepiony na pniu. Krzak jest fajny bo, kwitnie obficie tworząc fontannę, jest zimozielony, nie wymaga większej zabawy ( ja go na zimę tylko zabezpieczam), szybko się rozrasta ( mój ma 2 lata) i można go kupić w różnych kolorach
Kilka zdjęć dla Ciebie zrobiłam rano

nie wiem dlaczego zdjęcie tak śmiesznie się wklejają
____________________
Mira- Ogród Nowicjuszki
Mira104 10:12, 03 paź 2015


Dołączył: 13 mar 2015
Posty: 1919
Dominika11 napisał(a)
Witaj widzę, że się dużo u Ciebie dzieje będę zaglądać


Witaj Dominiko w moich skromnych progach.
Początki są zawsze trudne najgorzej jest wyjść z " ziemi" ( równanie terenu) i uporanie się z chwastami, a w moim przypadku to jeszcze CIERPLIWOŚĆ Bo dlaczego te rośliny tak wolno rosną
____________________
Mira- Ogród Nowicjuszki
Dominika11 19:52, 03 paź 2015


Dołączył: 09 kwi 2014
Posty: 18709
Mira104 napisał(a)


Witaj Dominiko w moich skromnych progach.
Początki są zawsze trudne najgorzej jest wyjść z " ziemi" ( równanie terenu) i uporanie się z chwastami, a w moim przypadku to jeszcze CIERPLIWOŚĆ Bo dlaczego te rośliny tak wolno rosną
skąd ja to znam a faktycznie rosną powoli, ale ani się obejzymy i urosną duuuuuuże
____________________
Ja i mój ogródek - ZAPRASZAM :)
Mira104 20:36, 03 paź 2015


Dołączył: 13 mar 2015
Posty: 1919
Wiesz, jak ja widzę zdjęcia tych bajecznych ogrodów, gdzie drzewa, krzewy, kwiaty są takie duże, a u mnie nawet trawy nie ma
Za to dziś bawiłam się w porządkowanie ulicy oraz użyźnianie ziemi - obsypywałam rabaty trocinami. Musze jeszcze kopić mączkę bazaltową i mam nadzieję, że wiosna będę mieć już super ziemię do siewu i nasadzeń
____________________
Mira- Ogród Nowicjuszki
Dominika11 20:49, 03 paź 2015


Dołączył: 09 kwi 2014
Posty: 18709
ja też jak przeglądam inne ogrody, które już są takie dojrzałe i duże rośliny i patrzę na te moje maluchy dopiero raczkujące, no ale każdą wiosną będą piękne przyrosty i będzie się czym zachwycać Trochę czas i u Ciebie będzie pięknie
____________________
Ja i mój ogródek - ZAPRASZAM :)
roma2 20:54, 07 paź 2015


Dołączył: 28 sie 2014
Posty: 2976
Mira pierwsza przywieziona ziemia u nas do tej pory odbija się czkawką. Od roku znajduję: łyżki, łyżeczki, zużyte grzałeczki, potłuczone czajniczki i pobite buteleczki! Znam to znam! Ostatnio przywieziona, aż się boję oficjalnie było nie było pisać jest ok. Zaglądam do Ciebie. I pozdrawiam oczywiście
____________________
Komendówka
Mira104 22:23, 07 paź 2015


Dołączył: 13 mar 2015
Posty: 1919
Dziś przyjechał następny transport ziemi już wiem, że i tak nie zdążę tego rozplantować
Tak chodziłam sobie po forach innych i każdy coś sadzi drzewka, cebule.... No to ja nie będę gorsza zamówiłam sadzonki truskawek Skrzynie przygotowane, ziemia z obornikiem już wymieszana, jak będzie zimno to przykryję agrowłókniną, więc chyba będzie dobrze
____________________
Mira- Ogród Nowicjuszki
sylwia_slomc... 23:41, 07 paź 2015


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81910
Mira104 napisał(a)
Wiesz, jak ja widzę zdjęcia tych bajecznych ogrodów, gdzie drzewa, krzewy, kwiaty są takie duże, a u mnie nawet trawy nie ma
Za to dziś bawiłam się w porządkowanie ulicy oraz użyźnianie ziemi - obsypywałam rabaty trocinami. Musze jeszcze kopić mączkę bazaltową i mam nadzieję, że wiosna będę mieć już super ziemię do siewu i nasadzeń


A przez zimę wykombinujesz cały ogród
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
anabuko1 08:21, 08 paź 2015


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23514
sylwia_slomczewska napisał(a)


A przez zimę wykombinujesz cały ogród

O tak zima długa to pomysłów i chciejstw będą tysiące
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
Mira104 08:38, 08 paź 2015


Dołączył: 13 mar 2015
Posty: 1919
A powiedzcie mi Kobitki, bo mam taki problem rozszczepiłam trochę bukszpanów wiosną są to takie maluszki i zastanawiam się co zrobić z nimi na zimę, przykryć, czy schować do domu. Mam je w doniczkach i są to szczepki ukorzenione.
____________________
Mira- Ogród Nowicjuszki
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies