Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Co i jak? Nowicjuszka

Pokaż wątki Pokaż posty

Co i jak? Nowicjuszka

Toszka 00:18, 05 maj 2017


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Mira104 napisał(a)
No to jeszcze jedna ciekawostka, o której nie miałam zielonego pojęcia, dotyczy tulipanów

Zakupiłam 2 lata temu tulipany elegant lady, jesienią dokupiłam jeszcze kilka cebul i szok bo zamiast nich mam jakieś czerwone tulipany w kształcie elegant lady.
Czytam i czytam i okazuje się że tulipany atakuje wirus, który zmienia ich kolor.
Wyczytałam, że tniemy tulipany kolorami, a potem należy umyć nóż dotyczy to w szczególności tulipanów czerwonych i żółtych.
I teraz nie wiem, czy usunąć te tulipany, czy jednak wrócą do pierwotnego koloru.


Ten wirus to pstrokatość tulipanów. To ta sama słynna choroba tulipanów, która swego czasu niejednego bogacza doprowadziła do bankructwa. Cechą charakterystyczną jest wielobarwność płatków kwiatów i liści (nagle pojawiają się czerwone paski lub żyłki) odbiegająca od wzorca. Mogą zostać również zaatakowane przez grzyby Botrytis powodujące powstawanie szarobiałych plam i pleśniowego nalotu na liściach. Porażone rośliny trzeba wykopać i spalić. Ziemia jest także zainfekowana.

Elegant Lady to tulipany z grupy liliokształtnych. Może te czerwone to jakaś odmiana tej grupy.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Mira104 20:59, 05 maj 2017


Dołączył: 13 mar 2015
Posty: 1919
Tak Tosia, to lilokształtne i chyba pomylili cebulki. Kupiłam jako lady elegant,a wyglądają inaczej
____________________
Mira- Ogród Nowicjuszki
Mira104 21:02, 05 maj 2017


Dołączył: 13 mar 2015
Posty: 1919
To są moje tulipany
____________________
Mira- Ogród Nowicjuszki
Mira104 21:05, 05 maj 2017


Dołączył: 13 mar 2015
Posty: 1919
Moje różaneczniki, cudne.


____________________
Mira- Ogród Nowicjuszki
Mira104 21:08, 05 maj 2017


Dołączył: 13 mar 2015
Posty: 1919
I takie tam


____________________
Mira- Ogród Nowicjuszki
anbu 07:51, 06 maj 2017


Dołączył: 19 sie 2014
Posty: 7839
Mira co to za odmiana rh? Fajny jest A tulipanów nasadziłaś, że ho, ho
____________________
Ania Ogród Ani :)
babka 08:26, 06 maj 2017


Dołączył: 23 mar 2014
Posty: 9359
O tulipanach wiedziałam, że tak się dzieje dowiedziałam się od znajomej, która ścinając jednym nożem dorobiła się wielobarwnych kwiatów. O tych chorobach to dobrze być zorientowanym i być czujnym.
A masz tych tulipanów mnóstwo, ślicznie

Mira, Ty już masz taaakie czosnki pękające ??
Jak to możliwe? Moje w większości ledwo główki tworzą i jakieś takie wybrakowane przy Twoich mmmi się wydaja. Co to za odmiana?

I w ogóle bardzo już wesoło i kolorowo masz i słońce masz
____________________
Ola - Moja walka z wiatrakami czyli kamieniołom trochę z przypadku Nie chcesz - znajdziesz powód, chcesz - znajdziesz sposób
MirellaB 08:47, 06 maj 2017


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 22152
Nie pamiętam u kogo na wątku, ale EL takie same jak u Ciebie
____________________
Mirella Ogród Mirelli *** Ogródek Mirelli *** Wizytówka - Ogród Mirelli - Wizje chodźcie do mnie blisko najbliżej ...
MirellaB 08:50, 06 maj 2017


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 22152
Mira104 napisał(a)
To są moje tulipany


Wszystkie tulipany masz piękne, ale te podobają mi się najbardziej Mają cudownie delikatny kolor Wiesz co to za odmiana?
____________________
Mirella Ogród Mirelli *** Ogródek Mirelli *** Wizytówka - Ogród Mirelli - Wizje chodźcie do mnie blisko najbliżej ...
Mira104 10:56, 06 maj 2017


Dołączył: 13 mar 2015
Posty: 1919
anbu napisał(a)
Mira co to za odmiana rh? Fajny jest A tulipanów nasadziłaś, że ho, ho

Aniu, to są różaneczniki Schneekrone, prawda że śliczne One rosną do 1m wysokości, akurat przed hortensje. On z takiego delikatnego różu przebarwia się do białych kwiatów. Jak chcesz go zobaczyć na żywca to zapraszam do mnie
____________________
Mira- Ogród Nowicjuszki
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies