Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Co i jak? Nowicjuszka

Pokaż wątki Pokaż posty

Co i jak? Nowicjuszka

Mira104 09:53, 13 maj 2017


Dołączył: 13 mar 2015
Posty: 1919
Tosia to nie są placki po sikaniu, ja mam wrażenie jakby glina to była. W sumie nie wiem dlaczego, bo było wysypane tyle piasku i obornika i tyle razy to glebogryzarką mieszaliśmy. Myślałam, żeby na wiosnę zrobić aeracje trawnika i dosiać, popraw mnie jak źle myślę.
____________________
Mira- Ogród Nowicjuszki
Mira104 09:53, 13 maj 2017


Dołączył: 13 mar 2015
Posty: 1919
____________________
Mira- Ogród Nowicjuszki
Mira104 09:53, 13 maj 2017


Dołączył: 13 mar 2015
Posty: 1919
Tosia pewnie masz 100% racji, bo trawa była wysiana jesienią, wiosna było sporo dziur, to przegrabiłam i dosiałam trawę, ale syn kiedy 1 raz kosił, to założył kosz i nasiona powędrowały do kosiarki A czy jest jakiś środek na rumianek, bo pełno go mam w tym trawniku?
____________________
Mira- Ogród Nowicjuszki
Toszka 09:58, 13 maj 2017


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
A to przypadkiem deszcz/woda nie wymysły ziarna?
Aerację robi się dopiero min. po roku.
W takim układzie bym ziemię przegrabiła, wyrównała i zrobiła dosiewkę. Na to sypnąć warstewkę ziemi do trawników z worka. Zwałować i czekać.

Wygląda na wymyte miejsca. jak nic.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Mira104 23:41, 14 maj 2017


Dołączył: 13 mar 2015
Posty: 1919
Kurcze siedzę i czytam wątki i wiem jedno faceci są z Marsa, a kobiety z Wenus, to pewne na bank
przełożyć mowę męską na żeńską wcale nie jest łatwo

Do rzeczy ANHK, czy są jakieś rośliny, które tego nie lubią, albo drzewa? Bo jeśli jest tam cukier, to czy mrówki, albo inne ustrojstwo nie będzie do tego lecieć jak do miodu.
I drugi problem - dla mnie drzewa owocowe i ich formowanie, bo chcę je prowadzić w takiej formie - jabłonki
https://pl.pinterest.com/pin/36873290673032525/
w jakiej odległości od siebie powinnam posadzić jabłonki
i teraz ich wygląd, to kijek (jak w miotle) z wystającymi listkami - zero bocznych gałązek i czy mam te wszystkie górne listki oberwać, aby jabłonki skupiły się na 2 dolnych przyrostach.
____________________
Mira- Ogród Nowicjuszki
Toszka 09:15, 15 maj 2017


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Mira, gdybym zapomniała to molestuj mnie - gdzieś mam zapisaną francuska stronę, jak prowadzić w espalier drzewka. W zależności od gatunku. Obrazki były... dla blondynek. Muszę przegrzebać internet.
Przypominaj w razie czego

Melasa w ANHK pożerana jest przez bakterie. To ich pożywka. W finalnym produkcie nie ma cukru jako takiego przyciągającego wszelkie ustrojstwo.

na poczatek....
jak się za to zabrać - espalier

szukam dalej
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Mira104 09:32, 15 maj 2017


Dołączył: 13 mar 2015
Posty: 1919
A tym ANHK to wystarczy opryskać opryskiwaczem po ziemi i roślinach, czy no wiesz z konewki?

Tosia, czy jak podlewasz gnojówka z pokrzyw to odmierzasz proporcję 1:10? Ja w tamtym roku dawałam na konewkę 10l 1 kubeczek po jogurcie. A z tego co wczoraj wyczytałam, to zdecydowanie za mało dawałam.
____________________
Mira- Ogród Nowicjuszki
Toszka 09:46, 15 maj 2017


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
sposoby prowadzenia

rok po roku

chyba wszystko o drzewkach i cięciu

polwcam translator i cierpliwość do nauki - to ta francuska strona!!!! (siem naszukałam)
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Toszka 09:49, 15 maj 2017


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Mira104 napisał(a)
A tym ANHK to wystarczy opryskać opryskiwaczem po ziemi i roślinach, czy no wiesz z konewki?

Tosia, czy jak podlewasz gnojówka z pokrzyw to odmierzasz proporcję 1:10? Ja w tamtym roku dawałam na konewkę 10l 1 kubeczek po jogurcie. A z tego co wczoraj wyczytałam, to zdecydowanie za mało dawałam.


Już kiedyś pisałam, że u mnie gnojówki nie przeszły... sąsiadka zrobiła raban, że ktoś szambo spuszcza.... nie mam praktyki


ANHT i opryskuję i podlewam - inwencja twórcza. Najwazniejsze, że nie szkodzę
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
iwonkap 10:06, 15 maj 2017

Dołączył: 02 kwi 2015
Posty: 722
ooo jak super ze jest instrukcja, przycupnę i poczytam i bedę podglądac



Toszka napisał(a)


Już kiedyś pisałam, że u mnie gnojówki nie przeszły... sąsiadka zrobiła raban, że ktoś szambo spuszcza.... nie mam praktyki


chyba podepnę sie jak Pan kupa przyjedzie po szambo i wtedy podleje gnojówką, nie będzie na mnie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies