Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Wszystkiego po trochu

Pokaż wątki Pokaż posty

Wszystkiego po trochu

Kasiolaaa 05:58, 27 lut 2019


Dołączył: 08 gru 2016
Posty: 5727
mirkaka ja juz wiecej nie dokupuje tej jesieni bede stawiac na roze trawy i jezowki
____________________
KasiolaaaKasiolaaa
mirkaka 06:04, 27 lut 2019


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9638
Mariposa napisał(a)
Przez przypadek weszłam do Twojego ogrodu i ... nie mogę z niego wyjść Też planuję kolorowy, kwitnący ogród, dlatego tak bardzo mnie Twój zachwycił.
Miałam sadzić rodki i azalie, ale u mnie słońce, więc zdecydowałam się głównie na azalie. Przeglądałam różne ogrody, ale dopiero u Ciebie natknęłam się na takie duże rabaty azaliowe.
Podpowiedz proszę, jak gęsto je sadzić? Boję się, żeby nie było ciasnoty, ale Pszczółka radzi "na wcisk", bo azalie bardzo ażurowe.




No to ja za chwilkę też zaglądnę do Ciebie

Gdy ja sadziłam swoje rodki, to też miałam patelnie. Obsadzałam je świerkami, nie wiedząc że świerki korzenią się płytko, potem musiałam je wycinać, zostawiłam brzozy, które urosły na olbrzymki, i tych mimo że też płytko się korzenią już nie mam sumienia wycinać.
Nie bój się słońca dla Rh, obsadź je najlepiej sosnami, w odpowiedniej odległości, tak żeby słońce padając dawało cień, w przyszłości.

Teraz sobie przypominam, że ja nawet przy nich miałam posadzoną wierzbę którą potem też wycięłam. A nie wpadłam żeby posadzić tam sosny. Sosny posadziłam z drugiej strony ogrodu

U mnie są azalie i wielkokwiatowe i japońskie.
Nie radzę sadzić na wcisk, póki młode są ażurowe ale jeśli po kwitnieniu obrywasz kwiatostany to się pięknie zagęszczają. Zawsze na początku możesz posadzić między nimi jakieś byliny, kwitnące latem, kiedy azalki już przekwitną.
Ja też miałam posadzone trochę za ciasno, i potem jak urosły okazało się że w srodku zostały takie co wolniej rosną i musiałam je wysadzać. Ciężko takie duże krzaki przesadzać, musisz ograniczyć bryłę korzeniową, i koronę, one to odchorują. Nie kwitły, dopiero za rok, dwa.
Moje rosną około 1,5-1,0 m od siebie, ale w dzień pójdę i pomierzę i podam ci prawdziwe odległości.
Mam też kilka młodszych posadzonych ciaśniej i już myślę że powinnam teraz je przesadzić, bo potem będą za wielkie, ale nie wiem gdzie
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
Ewa777 15:32, 27 lut 2019


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18494
mirkaka napisał(a)
Ula, Iwonko to cebulice

Ewa podobno przebiśniegi rzadko udają się z zakupionych cebulek, nie wiem dlaczego ?


Kupiłam od ludzi, którzy mają całe poletka na działkach i ogrodach. Przesyłka przyszła z całymi roślinkami.
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
Anusia 20:01, 27 lut 2019


Dołączył: 27 sty 2013
Posty: 6078
mirkaka napisał(a)


Anusia, wysiałam dwa dni temu, czekam na wschody. Nie pamiętasz po ilu dniach u Ciebie wzeszły?


Oj nie pamiętam ale bardzo szybko. Wysiewałam w zeszłym sezonie i rok wcześniej. Wszystkie mam z własnego siewu.
____________________
Skandynawia po krzyżacku
Sonka 19:00, 28 lut 2019


Dołączył: 29 lut 2012
Posty: 2254












Bajki ciąg dalszy.
____________________
Ogrodowa terapia - ogród z periodycznym przesadzaniem pozdrawiam Krysia
Nowa12 20:39, 28 lut 2019


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Jakie ty masz piękne te rabaty azaliowo-rożanecznikowe. Oczu nie można oderwać . Taka jaskrawo pomarańczowa azalia to jaka to odmiana?
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Sonka 21:52, 28 lut 2019


Dołączył: 29 lut 2012
Posty: 2254
Taką jaskrawo pomarańczową jest Gibraltar, myślę, że to ona.
____________________
Ogrodowa terapia - ogród z periodycznym przesadzaniem pozdrawiam Krysia
bacowa 06:37, 01 mar 2019


Dołączył: 26 paź 2011
Posty: 2463
Mirka , jak ciąć " Błękitnego Anioła",radykalnie ?
Makusia 11:40, 01 mar 2019


Dołączył: 24 mar 2016
Posty: 7692
Cudowne przypomnienie spektaklu rodo-azalii
To już niedługo! Oby jak najszybciej do prawdziwej, nie lutowej tylko takiej kwietniowo-majowej wiosny
____________________
Marta Krok po kroku w tym natłoku
Nowa12 11:56, 01 mar 2019


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Sonka napisał(a)
Taką jaskrawo pomarańczową jest Gibraltar, myślę, że to ona.


Dzięki. Ja mam feuerwerk i ona jest chyba ciemniejsza.
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies