Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Wszystkiego po trochu

Pokaż wątki Pokaż posty

Wszystkiego po trochu

Mariposa 18:58, 05 mar 2019


Dołączył: 29 gru 2017
Posty: 1335
mirkaka napisał(a)


Mogę zapytać, jak to cudo się zwie?

Twój ogród jest dla mnie ciągłą inspiracją. Niezmiennie coś ciekawego u Ciebie znajduję - miałam zamówione azalie, ale jeszcze się skusiłam na Cannon's Double i Christopher Wren. Kusisz, oj kusisz tymi cudami
____________________
Ela Motylogród
mirkaka 20:38, 05 mar 2019


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9638
Mariposa napisał(a)


Mogę zapytać, jak to cudo się zwie?

Twój ogród jest dla mnie ciągłą inspiracją. Niezmiennie coś ciekawego u Ciebie znajduję - miałam zamówione azalie, ale jeszcze się skusiłam na Cannon's Double i Christopher Wren. Kusisz, oj kusisz tymi cudami


to powojnik guernsey cream, wcześnie zakwita, lubi cień, i dość szybko przekwita, ale swoje 5 min ma przepiękne

Cannon's Double rośnie dość silnie, jest moją największą azalią, kwiaty ma przepiękne, na słońcu czasami się przypala bo kwitnie jako jedna z ostatnich i już są czasami upały, może lepiej byłoby jej w świetlistym cieniu lub półcieniu.

Christopher Wren jest najwcześniejszą z moich azalii wielkokwiatowych, pachnie

A jakie azalie zamówiłaś?
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
Mariposa 20:59, 05 mar 2019


Dołączył: 29 gru 2017
Posty: 1335
Mirko, odnośnie azalii odpisałam u siebie.
U mnie z cieniem kiepsko, tzn jest, ale nie tam, gdzie by się przydał
____________________
Ela Motylogród
m_gocha 23:39, 05 mar 2019


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3544
Mirkeczko powiedz mi jak tniesz swoje powojniki (te kwitnące latem)? Tak po prostu ciachasz wszystkie pędy? czy przeglądasz pędy i zostawiasz tylko te grubsze a resztę wycinasz?
Gdzieś czytałam, że dobrze jest kilka silniejszych pędów położyć poziomo na ziemi, że to stymuluje wypuszczanie mocnych nowych pędów

W ostatnią sobotę zaczęłam ciąć powojniki - przyznam, że nie lubię tego. Przy rozplątywaniu niestety niektóre pędy się łamią. Do tego jak widzę już grube pąki o żal mi ciąć Przycięłam trzy - być może zupełnie niepotrzebnie tracąc czas na rozplątywanie pędów, przeglądaniu każdego uważnie. Ucięłam zostawiając około 0,5 metrowe grubsze pędy
Co o tym myślisz?
____________________
Ogrodowy miszmasz... pod kontrolą ;)
mirkaka 07:30, 06 mar 2019


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9638
m_gocha napisał(a)
Mirkeczko powiedz mi jak tniesz swoje powojniki (te kwitnące latem)? Tak po prostu ciachasz wszystkie pędy? czy przeglądasz pędy i zostawiasz tylko te grubsze a resztę wycinasz?
Gdzieś czytałam, że dobrze jest kilka silniejszych pędów położyć poziomo na ziemi, że to stymuluje wypuszczanie mocnych nowych pędów

W ostatnią sobotę zaczęłam ciąć powojniki - przyznam, że nie lubię tego. Przy rozplątywaniu niestety niektóre pędy się łamią. Do tego jak widzę już grube pąki o żal mi ciąć Przycięłam trzy - być może zupełnie niepotrzebnie tracąc czas na rozplątywanie pędów, przeglądaniu każdego uważnie. Ucięłam zostawiając około 0,5 metrowe grubsze pędy
Co o tym myślisz?



Są wielkokwiatowe wcześniekwitnące, późnokwitnące i z grupy viticella. O które pytasz?

Te pierwsze tnie się w zależności od ich wieku. Młode tniesz silnie i nisko, starsze już tylko delikatnie, na 1,5 m. Ja większość z tej grupy przycięłam jak leci na 1-1,5 m. Kiedyś bawiłam się tak jak Ty, rozplątywałam, usuwałam suche listki. Teraz zrobiłam to jednym cięciem

Te drugie i trzecie tnie się nisko 20-40 cm nad ziemią. Zawsze, nie ma znaczenia ich wiek. Te lubię najbardziej bo są łatwe w pielęgnacji i silnie i obficie kwitną.

Niestety też mnie serce boli jak muszę ciąć takie wielkie nabrzmiał pąki u tych drugich. Cóż ,jak bym wzięła się za to wcześniej to by nie było żal bo pąków by jeszcze nie było.

U tych pierwszych jak są piękne grube pędy z pąkami to je zostaw, one przecież kwitną na zeszłorocznych pędach, mnie jednak nie chciało się tak bawić i cięłam równo

____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
mirkaka 07:33, 06 mar 2019


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9638
Mariposa napisał(a)
Mirko, odnośnie azalii odpisałam u siebie.
U mnie z cieniem kiepsko, tzn jest, ale nie tam, gdzie by się przydał


Moje wielkokwiatowe też rosną w pełnym słońcu, ale one tak lubią
Trudno, najwyżej będzie się trochę przypalać
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
jolanka 07:50, 06 mar 2019


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16474
Macham Mireczko, jak to dobrze, ze moje powojniki są młode, ciacham równo
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
mirkaka 07:53, 06 mar 2019


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9638
jolanka napisał(a)
Macham Mireczko, jak to dobrze, ze moje powojniki są młode, ciacham równo


A jakie masz ? Te kwitnące wcześnie?
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
jolanka 08:18, 06 mar 2019


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16474
mirkaka napisał(a)


A jakie masz ? Te kwitnące wcześnie?

Nie, mam różne ale ponieważ rosną dopiero dwa lata to mogę je jeszcze ciąć dosyć nisko i nie myśleć który jest który
W przyszłym roku będzie już inaczej
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
Agania 08:46, 06 mar 2019


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
mirkaka napisał(a)
dzisiejsza dość zimna , ale piękna wiosna, z trzech cebulek po 20 latach taka kępka





Cebulice piękne na starcie...ach te rh i azalie...mój ogród nie dla nich
W pierwszych krokach ogrodowych nasadzeń właśnie postawiłam na nie
i straciłam nie tylko rh, ale też sporo wydanej kasy, żaden się nie utrzymał,
tylko azalie mam gdzie nie gdzie
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies