Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Wszystkiego po trochu

Pokaż wątki Pokaż posty

Wszystkiego po trochu

katel 00:05, 07 kwi 2019


Dołączył: 27 kwi 2014
Posty: 4174
To rewelacyjnie że te sadzonki rosną .
Jak się dowiesz co to za szkodnik to daj znać.
____________________
Pozdrawiam Kaśka Ogród, mydło i powidło. Wizytówka - Ogród, mydło i powidło
olga80 07:07, 07 kwi 2019


Dołączył: 11 sie 2015
Posty: 5523
Witaj Miseczki ale Ty masz przedszkole.Musze spróbować Twojego sposobu na hortensje.Pozdrawiam
____________________
Teresa Moje małe królestwo
mirkaka 17:34, 07 kwi 2019


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9659
Alicja169 napisał(a)
Mirko, ale masz imponującą kolekcję siewek. Sposób na sadzonki hortensji ciekawy, ja tak zrobiłam z dereniem białym, też się ukorzeniły.
Robale w ilości, która poraża, nieważne co to jest, raczej nie opuchlak, ale ja bym to to unicestwiła, uważaj tylko, żeby ci z wiaderka nie wyfrunęły


Nie pomyślałam o ukorzenianiu tak derenia, ale może się uda bo z gałązki nie udało mi się.
Wiaderko przykryte włókniną i obwiązane sznurkiem, nie uciekną, będą miały powietrze
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
frezja 19:22, 07 kwi 2019


Dołączył: 01 kwi 2014
Posty: 11313
Może i ja spróbuję z dereniem
____________________
Ewa - Ogrodowy song
mirkaka 06:48, 08 kwi 2019


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9659
MonikA napisał(a)


oooo blee, ja nie lubię eksperymentować z robalami, ani dawać szans na przeżycie, ale sama jestem ciekawa, co to? też najpierw ppomyślałam że to opuchlaki, ciekawe


A ja bardzo lubię eksperymentować, kilka lat temu przetrzymywałam dorosłe opuchlaki aż zniosły jaja, stąd wiem jak one wyglądają
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
mirkaka 06:51, 08 kwi 2019


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9659
Agania napisał(a)
Miruś czy nabyłaś w końcu wymarzony rozdrabniacz do gałęzi i śiółkowania?


No niestety, mam swój stary, i trudno mi się zdecydować na nowy, znów wydatek a co ze starym? Może jak się zepsuje albo jak mnie całkiem wkurzy
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
mirkaka 07:01, 08 kwi 2019


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9659
vita napisał(a)
Próbowałam poszukać tych larw, też mi się nie udało. Dobrze to nie wygląda.
Za to doskonale wyglądają wysiewy w pojemnikach. Tak mało pomidorów?
Dlaczego ja nic nie wysiałam?


Mam te larwy w lasku, robię tam nową rabatę, powstałą ze zmielonych gałęzi, przekopuję tam mieszając z ziemią i natykam się na skupiska takich larw/poczwarek.
Zbieram całą ziemię z nimi, zalewam wodę i aby mieć pewność że zdechną zagotowuję w wielkim garnku.
Wczoraj wysiałam tam grykę, dla dezynfekcji. Taką jadalną za sklepu, mam nadzieję że wzejdzie

Pomidorków mam sporo, tak tylko wygląda bo jeszcze małe. Wczoraj już część przepikowałam, mam 13 sadzonek Malinowego kapturka, i tyle samo Red Pear. Kupiłam te nasionka pierwszy raz, nie wiem czy są smaczne ?

Ja się zarzekałam że nie będę siać ale moja siostra szalała z wysiewami i mnie zaraziła
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
mirkaka 07:07, 08 kwi 2019


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9659
Mariposa napisał(a)

Jesteś niesamowita! Podoba mi się Twoje podejście

Czekam na Twoją azaliową, jest dla mnie wzorem

Przy okazji zapytam - jedna z moich zakupionych azalii wielkokwiatowych ma wybujały jeden pęd, jest ze 3 razy dłuższy od pozostałych - ciachnąć dla wyrównania? Ale po kwitnieniu dopiero, prawda?


Dziękuję Lubię eksperymentować, mam ciekawość i ją zaspokajam

Azalie wypuszczają takie patyki, ja ich nie wycinam, bo one i tak znów wypuszczą takie same, tak po prostu rosną.
Z czasem się zagęszczą i tych wysokich patyków będzie więcej. Jak nazwa tej azalii?
Po kwitnieniu usuwaj przekwitłe kwiatostany, szczególnie gdy są młode, lepiej będą się zagęszczać, wytwarzać nowe pąki kwiatowe, nie będą się wysilać na zawiązywanie nasion
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
mirkaka 07:11, 08 kwi 2019


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9659
Katel Kasiu, dam znać, na pewno wkleję zdjęcia na forum
Olga Tereniu, zachęcam
Frezja Ewo, próbuj, może ja też zetnę jedną gałązkę i wsadzę do wody żeby potem oberwać młode pędy i spróbować
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
ewsyg 07:32, 08 kwi 2019


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11654
Witaj Mireczko.

Ogrodnicy zawsze coś fajnego wymyślą. Przeczytałam o sposobie ukorzeniania hortensji. Mnie z patyków nigdy się nie udało. Ten z młodymi przyrostami bardzo ciekawy. Fajnie, że zostawiłaś trochę tego paskudztwa do obserwacji. Ciekawa jestem w co to się przepotwarzy.

Zauważyłam, że na jednym rodku mam podgryzione liście i wygląda to na opuchlaka. Ja w tym roku zastosuję taki sposób na ochronę tych roślin przed opuchlakami. Zastosuję nowy nawóz i obsadzę dookoła rodki bodziszkiem kantabryjskim. On ma silny korzenny zapach i zauważyłam, że z miejsca gdzie rośnie uciekły mrówki. Póki co eksperymentuję z różami, teraz czas na rododendrony. Może i te robale nie gustują w jego zapachu. U mnie w różach mrówki mają mrowiska, a na różach mają plantację mszyc. W tym roku zaobserwuję, czy pomógł bodziszek.
____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies