Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Wszystkiego po trochu

Pokaż wątki Pokaż posty

Wszystkiego po trochu

mirkaka 13:13, 26 cze 2019


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9577
Iwona100 napisał(a)
Pięknie. I ta lawenda. Jak ją tniesz ,że jest taka wysoka i zwarta?


Witaj, tnę tylko nowe przyrosty, zostawiając około 1 cm. Jest coraz wyższa i rozłazi się, na zdjęciu tego nie widać Tnę tylko raz w roku po kwitnieniu, myślę żeby ją odmłodzić ale trochę mi szkoda bo nie wiem czy przeżyje takie silne cięcie.
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
mirkaka 13:15, 26 cze 2019


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9577
Sylwia że też znalazłaś czas żeby do mnie zajrzeć, Twój wątek jest nie do ogarnięcia
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
malgorzata_s... 13:15, 26 cze 2019


Dołączył: 24 lip 2013
Posty: 33758
Miro masz bosko Cudnie i tak jak kocham Róza przed cudną lilią jak ma na imię i jaka wysoka?
____________________
ogrod-cioci-cz-3/ Gocha - Ogród cioci czyli ciociogród cz. 2 / Ogród Cioci cz. 1/ Wizytowka ogrod-cioci-Gosi/
15:25, 26 cze 2019
mirkaka napisał(a)


Witaj, tnę tylko nowe przyrosty, zostawiając około 1 cm. Jest coraz wyższa i rozłazi się, na zdjęciu tego nie widać Tnę tylko raz w roku po kwitnieniu, myślę żeby ją odmłodzić ale trochę mi szkoda bo nie wiem czy przeżyje takie silne cięcie.

Ja wiosną ścięłam trzy swoje dość silnie, myślałam, że nie odbiją, ale odbiły, późno bo późno, ryzyk fizyk. Ma kwiaty ale mało, ciągle jeszcze widzę patczki bez liści.
mirkaka 16:40, 26 cze 2019


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9577
malgorzata_szewczyk napisał(a)
Miro masz bosko Cudnie i tak jak kocham Róza przed cudną lilią jak ma na imię i jaka wysoka?

To Red Leonardo, cudnie wygląda wśród przywrotników Nie jest wysoka, nawet metra nie ma
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
mirkaka 16:41, 26 cze 2019


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9577
MonikA napisał(a)

Ja wiosną ścięłam trzy swoje dość silnie, myślałam, że nie odbiją, ale odbiły, późno bo późno, ryzyk fizyk. Ma kwiaty ale mało, ciągle jeszcze widzę patczki bez liści.


No właśnie, ja też raz jedną przycięłam całkiem nisko, nie odbiła. Najwyżej będę po kawałku ciąć
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
malgorzata_s... 16:54, 26 cze 2019


Dołączył: 24 lip 2013
Posty: 33758
mirkaka napisał(a)

To Red Leonardo, cudnie wygląda wśród przywrotników Nie jest wysoka, nawet metra nie ma


Dzięki
____________________
ogrod-cioci-cz-3/ Gocha - Ogród cioci czyli ciociogród cz. 2 / Ogród Cioci cz. 1/ Wizytowka ogrod-cioci-Gosi/
Iwona100 22:09, 26 cze 2019


Dołączył: 14 sty 2016
Posty: 714
Ja swoje lawendy tnę wiosną nisko .Odbijają wszystkie ,ale mam kupowane w różnym czasie , więc różne odmiany i różnie też rosną .Jedna bardzo mało kwitnie. Dlatego szukam najlepszego sposobu ich cięcia.
____________________
Iwona Wizytówka-Ogród na Zagórzuświętokrzyskie
mirkaka 07:19, 27 cze 2019


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9577
Iwona100 napisał(a)
Ja swoje lawendy tnę wiosną nisko .Odbijają wszystkie ,ale mam kupowane w różnym czasie , więc różne odmiany i różnie też rosną .Jedna bardzo mało kwitnie. Dlatego szukam najlepszego sposobu ich cięcia.


Ja wolę po kwitnieniu ciąć bo wtedy całą jesień i zimę wyglądają ładnie, są ładnymi kopułkami, jak zostawiałam do wiosny to całą zimę wyglądały nieporządnie, i się siały.
Trzeba próbować i wybrać najlepszy sposób dla siebie
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
Anusia 18:50, 29 cze 2019


Dołączył: 27 sty 2013
Posty: 6078
Ja wyjątkowo lawendy cięłam wiosną i dość krótko. Bardzo się bałam, bo długo nie chciały startować. Za to jak ruszyły, wyglądają jak młode sadzonki. Udało się. Mimo tego przytnę je po przekwitnięciu i zostawię na zimę.
____________________
Skandynawia po krzyżacku
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies