Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Wszystkiego po trochu

Pokaż wątki Pokaż posty

Wszystkiego po trochu

Iwona100 22:01, 29 cze 2019


Dołączył: 14 sty 2016
Posty: 714
mirkaka napisał(a)


Ja wolę po kwitnieniu ciąć bo wtedy całą jesień i zimę wyglądają ładnie, są ładnymi kopułkami, jak zostawiałam do wiosny to całą zimę wyglądały nieporządnie, i się siały.
Trzeba próbować i wybrać najlepszy sposób dla siebie

Ja po kwitnieniu też przytnę .Właśnie o to chodzi ,żeby znaleźć najlepszy sposób dla siebie.
____________________
Iwona Wizytówka-Ogród na Zagórzuświętokrzyskie
zawitka 07:49, 01 lip 2019


Dołączył: 18 lut 2012
Posty: 14060
Własnie miałam pytać o lawendy ale już wszystko wiem .Pokaż swoją pięknotkę hortkę tę czerwoną pokażę Ci swoją którą od Ciebie dostałam cieszę się nią jak goopia .Dzięki Ci Kochana.Zdjęcie u mnie .
____________________
Połowa działki - czyli mam powoli dość cz. II** Część I
Milka 06:19, 03 lip 2019


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
mirkaka napisał(a)


Witaj, tnę tylko nowe przyrosty, zostawiając około 1 cm. Jest coraz wyższa i rozłazi się, na zdjęciu tego nie widać Tnę tylko raz w roku po kwitnieniu, myślę żeby ją odmłodzić ale trochę mi szkoda bo nie wiem czy przeżyje takie silne cięcie.

Przeżyje, moje 22-letnie były łamane, ścięte do zera i nadal są dorodne i piękne, jak się nie odmładza, dołem będą suche badyle.
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
mirkaka 19:59, 06 lip 2019


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9577
zawitka napisał(a)
Własnie miałam pytać o lawendy ale już wszystko wiem .Pokaż swoją pięknotkę hortkę tę czerwoną pokażę Ci swoją którą od Ciebie dostałam cieszę się nią jak goopia .Dzięki Ci Kochana.Zdjęcie u mnie .


Pokazuję swoje, i myślę że ta u Ciebie to nie jest jednak moja sadzonka. Moje są jeszcze o tej porze różowe a nie czerwone. Czerwienieją dopiero jesienią Pewnie pomyliłaś Halinko Zobacz jak wygląda matka




w szpalerze z You and Me


you and me
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
mirkaka 20:02, 06 lip 2019


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9577
Milka napisał(a)

Przeżyje, moje 22-letnie były łamane, ścięte do zera i nadal są dorodne i piękne, jak się nie odmładza, dołem będą suche badyle.


No widzisz a ja mam złe doświadczenie, jedna po takim drastycznym przycięciu nie przeżyła
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
mirkaka 20:10, 06 lip 2019


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9577
Dalej hortensje, dziś po deszczu więc trochę leżą ale wolę to niż dramatyczną suszę



____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
mirkaka 20:18, 06 lip 2019


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9577




____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
paniprzyroda 20:59, 06 lip 2019

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Mirko, Twoje hortensje z powojnikami wymiatają, niesamowite Moje za nic nie chcą być błękitne. Obydwie sadzonki od Ciebie kwitną, wstawię u siebie fotkę
____________________
Dwa ogrody
Anda 21:03, 06 lip 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33468
Fantastyczne hortensje. Lilie rownież u Ciebie Na moje jeszcze czekam. Monardy mają świetny kolor.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
mirkaka 11:11, 07 lip 2019


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9577
paniprzyroda napisał(a)
Mirko, Twoje hortensje z powojnikami wymiatają, niesamowite Moje za nic nie chcą być błękitne. Obydwie sadzonki od Ciebie kwitną, wstawię u siebie fotkę


Moje rosną w glinie, poza tym podsypuję je od czasu do czasu siarką pylistą na zakwaszenie podłoża, ale tak naprawdę to podlewanie koloryzatorem w zeszłym roku i podsypanie rozkruszonym ałunem który kupiłam jako dezodorant w sztyfcie w rosmanie na wiosnę w tym roku najbardziej pomogło. Muszą mieć pierwiastek glinu i kwaśne podłoże, wtedy będą niebieskie
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies