Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Wszystkiego po trochu

Pokaż wątki Pokaż posty

Wszystkiego po trochu

mirkaka 16:02, 01 lut 2020


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9554
Dziś pierwszy luty 2020. Co u mnie w tym roku o tej porze?

No więc zauważyłam pierwszy kolorek krokusa, pewno będzie tak siedział do marca , no ale jest


swoją drogą coś jest tym krokusikom, bo mają takie pofalowane listki , jakby jakiś wirus je dręczy



czosnki, to wiadomo



i miskant, jeden przycięty drugi nie, oba wypuściły zielone listki



Przebiśniegi też kwitną, ale nie mam zdjęć bo u nas dość mokro, pada ostatnio i nie chciało mi się latać po ogrodzie. Rozplenice też widać że mają zielone listki.
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
Kasya 16:07, 01 lut 2020


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41864
Krokus...
U mnie tylko listki, ale wszystko inne tez rosnie mocno
Zastanawiam się kiedy i jak przyciąć miskanty jak maja sporo żywych łodyg całkiem duzych
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
UlaB 16:12, 01 lut 2020

Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 2002
Mirko, u Ciebie chyba mniej szokuje niż u mnie - Białystok, chociaz pewnie wszedzie jest to takim samym szokiem.... Dzisiaj zauważylam fioletowego krokusika w identycznym stadium. Startują mi przylaszczki. Przebisniegi kwitną juz dobry tydzien. Widze ze hiacynty w blokach startowych.
____________________
rabaty "charytatywne" w pracy
mirkaka 16:12, 01 lut 2020


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9554
Ty u mnie, ja u Ciebie
Kasiu, no chyba trzeba ciąć już, albo potem dużo wyżej, albo cackać się z każdą łodygą, mój jeden przycięty i chyba zrobię to wszystkim trawom. AA rozplenice Hameln też przycięłam i też ma zielone źdźbła
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
mirkaka 16:15, 01 lut 2020


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9554
UlaB napisał(a)
Mirko, u Ciebie chyba mniej szokuje niż u mnie - Białystok, chociaz pewnie wszedzie jest to takim samym szokiem.... Dzisiaj zauważylam fioletowego krokusika w identycznym stadium. Startują mi przylaszczki. Przebisniegi kwitną juz dobry tydzien. Widze ze hiacynty w blokach startowych.



Przebiśniegów to już nawet nie focę przylaszczkę mam jedną i nie zaglądałam do niej, hiacynty też już widać że mają pąki.
Dziwne to wszystko, nie pozostaje nic innego jak obserwować i cieszyć się
Ale to prawda, że u Ciebie tym bardziej to jest niesamowite
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
UlaB 16:30, 01 lut 2020

Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 2002
Tak ogolnie to oczywiscie sie cieszę, bo jednak zimą jest mi zwykle za zimno, a w tym roku nie Poza tym rachunki za gaz są znacznie przyjazniejsze Ale przeraża mnie troche mysl, ze jeszcze mogą przyjsc mrozy. Przeciez u nas zdarzały się przymrozki w 10-14 dni po zimnej Zośce - u nas mowi sie na to prawosławni ogrodnicy. Czyli własciwie jest to koniec maja.
____________________
rabaty "charytatywne" w pracy
basia3012 00:36, 04 lut 2020


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9478
Mirko, przeczytałam, że już tniecie w ogrodzie. A ja jeszcze nie zaczęłam. A na powojnikach duże pąki wyrosły. Co robić? Zapowiadają mrozy nocą.
Pozdrawiam.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
Sonka 20:24, 04 lut 2020


Dołączył: 29 lut 2012
Posty: 2250
U mnie takiej wiosny nie ma. Nieśmiało jakieś cebulowe próbują wychodzić, ale nawet trudno rozpoznać co to.Jeszcze nie zaczęłam żadnych prac w ogrodzie, ciągle nie czuję się dobrze.
U Ciebie to nawet miskanty ruszają, ale Ty w cieplejszym rejonie Polski mieszkasz.
____________________
Ogrodowa terapia - ogród z periodycznym przesadzaniem pozdrawiam Krysia
mirkaka 15:53, 05 lut 2020


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9554
UlaB napisał(a)
Tak ogolnie to oczywiscie sie cieszę, bo jednak zimą jest mi zwykle za zimno, a w tym roku nie Poza tym rachunki za gaz są znacznie przyjazniejsze Ale przeraża mnie troche mysl, ze jeszcze mogą przyjsc mrozy. Przeciez u nas zdarzały się przymrozki w 10-14 dni po zimnej Zośce - u nas mowi sie na to prawosławni ogrodnicy. Czyli własciwie jest to koniec maja.



Zgadzam się z Tobą we wszystkim Przymrozki w maju zawsze mogą przyjść, niezależnie od łagodności zimy, nic na to nie poradzimy, tylko włóknina zostanie albo olewać to Będzie co ma być
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
mirkaka 15:55, 05 lut 2020


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9554
basia3012 napisał(a)
Mirko, przeczytałam, że już tniecie w ogrodzie. A ja jeszcze nie zaczęłam. A na powojnikach duże pąki wyrosły. Co robić? Zapowiadają mrozy nocą.
Pozdrawiam.


Basiu, no ja tnę, nie mogę już wytrzymać bez roboty w ogrodzie, a jak pogoda pozwala, to wykorzystuję Potem będę miała mniej Ja się nie przejmuję miskantami, tylko hortensji będzie mi żal jak przemarzną
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies