Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Wszystkiego po trochu

Pokaż wątki Pokaż posty

Wszystkiego po trochu

Dorota123 22:38, 14 sty 2020


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
mirkaka napisał(a)


Dorotko, bo ty dopiero jesteś na początku drogi różanej, ja już pomału ograniczam róże. Nie mam zdrowia już tyle tyrać w ogrodzie
U mnie też kiepsko ze zdrowiem, ale szkoda by mi było wydanych pieniędzy i moich starań o nie. Czasem zastanawiam się czy nie prościej by było zostawić tylko bukszpany, trzmieliny i dosadzić lawendy. Miałabym tylko cięcie, nawet podlewać bym nie musiała. Kiedyś pewnie tak będzie, bo susze co raz większe z roku na rok.
____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
Rumianka 22:57, 14 sty 2020


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 10021
Można by się pokusić na ograniczenie gatunków, ale np. bukszpany miałam cały czas ładne, a pod koniec ostatniego sezonu zainfekowane grzybem i ...masz babo placek...jest co robić, bo ratować trzeba...Pozdrawiam.
____________________
Elisa - Ogród z koniczynką- ökólé Trzëgarda
mirkaka 08:58, 15 sty 2020


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9390
Dorotko, też myślę że lawenda jest dobrą opcją na zmianę klimatu. Trzmielina nie powala urodą, mam ją ale to nie jest roślina która wyzwala u mnie uśmiech i poczucie szczęścia. Bukszpany dla mnie trudne w utrzymaniu bo cięcie jest dla mnie ciężkie
Rodki są najmniej pracochłonne

Eliso bukszpany u mnie właśnie zainfekowane grzybem, i co roku walka z nim. Mnie to zniechęciło do tych roślin

Przyjdzie opuncje posadzić wszędzie
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
daszum 16:53, 15 sty 2020


Dołączył: 12 sie 2015
Posty: 4385
Od roku mam płytę indukcyjną i jestem bardzo zadowolona.
Przy wyborze zwróć uwagę, żeby nastawienie mocy było przez wybór cyfry na skali, a nie wielokrotne klikanie, aż osiągniesz żądany poziom. Zresztą poczytaj sobie, na co zwrócić uwagę przy wyborze płyty.

Do indukcji kupiłam komplet garnków Tefal z pokrywkami, których uchwyty się nagrzewają

Na patelni nie było oznaczenia, że nie można myć w zmywarce. Umyłam dosłownie dwa razy i wyrzuciłam patelnie za 120 zł , ponieważ zaczęła schodzić warstwa teflonu, która miała grubość chyba 1 mikrometra

W tej sytuacji garnków Tefala zdecydowanie nie polecam.

____________________
Danka Ogród w Klein Kottorz okolice Opola
mirkaka 08:28, 16 sty 2020


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9390
Danusiu raczej nie używam już patelni z teflonem, i nigdy ich nie myję w zmywarce, ale bardzo dziękuję za cenne uwagi.
Będę zwracać uwagę na to nastawienie mocy, jak piszesz Dziękuję
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
daszum 11:19, 16 sty 2020


Dołączył: 12 sie 2015
Posty: 4385
Mirka, co się stało z Twoją różą Pirouette.
Miałaś kiedyś wielkiego potwora na rabacie, potem przesadziłaś, w następnym sezonie zakwitł trzema kwiatami i nie wiem jakie są dalsze losy tej róży
____________________
Danka Ogród w Klein Kottorz okolice Opola
mirkaka 15:18, 16 sty 2020


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9390
daszum napisał(a)
Mirka, co się stało z Twoją różą Pirouette.
Miałaś kiedyś wielkiego potwora na rabacie, potem przesadziłaś, w następnym sezonie zakwitł trzema kwiatami i nie wiem jakie są dalsze losy tej róży


Pamiętasz takie rzeczy??
Danusiu, przesadziłam ją pod wielką tuję, miała tam sucho i cieniście, nie dała rady już być piękna w tym miejscu. Męczyła się tam. Wykopałam i dałam eM do firmy w zeszłym roku. Zobaczymy jak się u niego zadomowi Trochę żałuję że ją tak potraktowałam. Tak pięknie mi rosła..
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
mirkaka 15:38, 16 sty 2020


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9390
Dziś byłam na godzinkę w ogrodzie, było słonko i ciepło.
Oczyściłam dwie rabaty przy tarasie, przycięłam rozplenice hameln, chryzantemy, oczyściłam z liści przywrotniki ostroklapowe, popieliłam, obcięłam suche liście jeżówek, nacieszyłam się pracą w ogrodzie

róża kwitnie od jesieni, ale chyba już wkrótce przekwitnie jak będzie tak ciepło Patrzę na nią z okna kuchennego


iglaki już przycięte, niektóre trochę za mocno, ale zarosną


z ostrokrzewów robię czuprynki


Obok nich widać co zostało z przyciętej Veilchenblau

hiacynty startują


przebiśniegi również


____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
deszczowymaj 16:14, 16 sty 2020


Dołączył: 04 gru 2014
Posty: 7729
Wiosna jak nic,pełną gębą
różyczka kwitnąca piękna
Drzewka bardzo ładnie przystrzyżone ,porządeczek jest

Ja wczoraj spędziłam parę godzin w ogrodzie ..pogoda była cudowna
u mnie nosy wystawiają tulipany,czosnki główkowate już spore ..zdziwiłam się bardzo ,ale widzę że u Ciebie też już cebulowe startują
____________________
JoannaJeżówkowe-Love ***Jeżówkowe-Love wizytówka
daszum 16:27, 16 sty 2020


Dołączył: 12 sie 2015
Posty: 4385
U mnie też dzisiaj była piękna, słoneczna pogoda, ale miałam ogrodowego lenia i nic nie robiłam

Losy róży Pirouette są mi już znane (zamówiłam sobie tę różę), zapomniałam się zapytać o różę Bukavu. Ze zdjęć wynika, że nie jest ona u Ciebie wysoka, a w opisie przeczytałam, że wyrasta na wielki krzaczor. Mam 2 takie róże, posadzone w ubiegłym roku, ale w trakcie sezonu musiałam je przesadzić, złapały plamistość i nie pokazały swoich możliwości.
____________________
Danka Ogród w Klein Kottorz okolice Opola
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies