Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Wszystkiego po trochu

Pokaż wątki Pokaż posty

Wszystkiego po trochu

mirkaka 16:31, 16 sty 2020


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9498
deszczowymaj napisał(a)
Wiosna jak nic,pełną gębą
różyczka kwitnąca piękna
Drzewka bardzo ładnie przystrzyżone ,porządeczek jest

Ja wczoraj spędziłam parę godzin w ogrodzie ..pogoda była cudowna
u mnie nosy wystawiają tulipany,czosnki główkowate już spore ..zdziwiłam się bardzo ,ale widzę że u Ciebie też już cebulowe startują


U mnie tulipany, czosnki też już wystartowały. W zeszłym roku też tak wcześnie. Im nie powinno nic być jak przyjdzie mróz, ale oby nie przyszedł.
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
mirkaka 16:34, 16 sty 2020


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9498
Nie jest wysoka, ja ją tnę tak na 50-70 cm. U mnie rośnie pod brzozę, może dlatego ma trudniej i nie jest wielka Moja też łapie plamistość ale pod koniec sezonu.
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
sylwia_slomc... 18:05, 16 sty 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81664
Ale żal róży No cóż znowu będziesz czekać na kolejny sezon, a może jej to na dobre wyjdzie i nawypuszcza masę batów z kwiatami na kolejny
Fajne te czuprynki z ostrokrzewu. Ja myślałam czy by nie wziąć kogoś do pomocy w wiosennym plewieniu, ale jakby ta pomoc tak miała wyglądać jak u Ciebie z różą to chyba sama to zrobię
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
daszum 19:58, 16 sty 2020


Dołączył: 12 sie 2015
Posty: 4385
mirkaka napisał(a)
Nie jest wysoka, ja ją tnę tak na 50-70 cm. U mnie rośnie pod brzozę, może dlatego ma trudniej i nie jest wielka Moja też łapie plamistość ale pod koniec sezonu.



Mira dziękuję. Zostawiłam swoim sporo miejsca i zobaczę, czy go wykorzystają.
____________________
Danka Ogród w Klein Kottorz okolice Opola
mirkaka 08:02, 17 sty 2020


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9498
sylwia_slomczewska napisał(a)
Ale żal róży No cóż znowu będziesz czekać na kolejny sezon, a może jej to na dobre wyjdzie i nawypuszcza masę batów z kwiatami na kolejny
Fajne te czuprynki z ostrokrzewu. Ja myślałam czy by nie wziąć kogoś do pomocy w wiosennym plewieniu, ale jakby ta pomoc tak miała wyglądać jak u Ciebie z różą to chyba sama to zrobię


Są u mnie takie roboty że sama nie dam rady, więc jestem zmuszona na pomoc .
Róża wiadomo odbije, ale to marne pocieszenie czekać dwa lata
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
Sonka 19:14, 17 sty 2020


Dołączył: 29 lut 2012
Posty: 2244
Mireczko, ja też zamawiam, ale wtedy czały czas kontroluję, bo mam ograniczone zaufanie, jak to nie są w ogrodnicy to widzę ,że bardzo niepewnie podchodzą do pracy, czują respekt. Jeszcze nie zamawiałam do cięcia, jak wydobrzeję, dzisiaj po raz pierwszy wyszłam po miesiącu z nory. Bardzo mnie ciągnie do pracy w ogrodzie, ale daruję sobie jeszcze.
____________________
Ogrodowa terapia - ogród z periodycznym przesadzaniem pozdrawiam Krysia
mirkaka 06:55, 18 sty 2020


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9498
Sonka napisał(a)
Mireczko, ja też zamawiam, ale wtedy czały czas kontroluję, bo mam ograniczone zaufanie, jak to nie są w ogrodnicy to widzę ,że bardzo niepewnie podchodzą do pracy, czują respekt. Jeszcze nie zamawiałam do cięcia, jak wydobrzeję, dzisiaj po raz pierwszy wyszłam po miesiącu z nory. Bardzo mnie ciągnie do pracy w ogrodzie, ale daruję sobie jeszcze.


Krysiu, u mnie zawsze tylko ogrodnicy pracują. Tylko że ogrodnikiem może się nazwać każdy. Ten ponoć na zachodzie nabierała szlifów
Tłumaczył się,że zapomniał żeby tej róży nie ciąć. No trudno, może choć jeden kwiatuszek będzie
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
mirkaka 17:52, 18 sty 2020


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9498
Dzisiaj znów byłam w ogrodzie.
Przycięłam powojniki viticella, tym razem na wysokości 80-100 cm.
Przycięłam anabelki, i kilka bukietowych hortensji. Przycięłam też berberysy, trochę poczyściłam rabaty. Krzyż po 1,5 godz niestety tak zaczyna boleć że nie daję rady dłużej pracować Ale trudno, tyle też daje radość

Jak tam u Was ? pewno teżjuż zaczynacie sprzątać
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
Rumianka 18:36, 18 sty 2020


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 10181
U mnie też wczoraj sezon otwarty... Emuś przyciął tuje i skrócił róże pnace, sporo było sprzątania. Pozdrawiam zimowo - wiosennie?
____________________
Elisa - Ogród z koniczynką- ökólé Trzëgarda
Joku 22:50, 18 sty 2020


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12052
Przeszłam się po ogrodzie, popatrzyłam co wychodzi z ziemi. Pogoda była zachęcająca do pracy na zewnątrz, ale poszłam do domu robić obiad .
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies