Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Wszystkiego po trochu

Pokaż wątki Pokaż posty

Wszystkiego po trochu

Anda 12:47, 12 mar 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33546
A gdybyś je opryskała wodą tak, żeby lód otulił pąki? Tak robią czasem sadownicy, sama jeszcze nie stosowałam tej metody, więc mam zero doświadczenia.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
mirkaka 12:49, 12 mar 2020


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9650
Ciemierniki pełne





pojedyncze


____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
mirkaka 13:01, 12 mar 2020


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9650
Ewo, już tak próbowałam w zeszłym roku. To trzeba uchwycić w czasie spadek temperatury, wtedy opryskałam wodą za wcześnie i niestety odparowała zanim zamarzła Może akurat będzie z nieba samo leciało Teraz zaczęło strasznie padać i zacinać deszczem i wiatrem, ech będzie co ma być

nareszcie zakwitła, cudo bardziej mnie ten kwiatek cieszy niż krokusy oby się u mnie rozrastała


ID


i takie różności

____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
Anda 13:06, 12 mar 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33546
Ciemierniki masz boskie, ale to juz chyba pisałam

Przylaszczka śliczna, oby sie mnożyła
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Pszczelarnia 13:12, 12 mar 2020


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
mirkaka napisał(a)
(...)

nareszcie zakwitła, cudo bardziej mnie ten kwiatek cieszy niż krokusy oby się u mnie rozrastała




-4 w krótkim czasie (np. kilka godzin nocnych) i zaciszne miejsce może się nic nie stanie hortensjom? U mnie nie są tak zaawansowane (tylko te w szklarni).
Trzeba nakryć włókniną. Powinno wystarczyć.

Piękne przylaszczki i niech się mnożą. A ta donica z suchlubnymi jest kolorystycznie prześliczna. Bardzo bardzo!


____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
mirkaka 13:13, 12 mar 2020


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9650
Tu chyba już ślimaki grasują


łubin, karminowy, nie mogłam się oprzeć tej barwie na opakowaniu, czy będzie takie piękny też na rabacie??


kupiłam jesienią tulipanki botaniczne turkiestańskie, to chyba one?
Lubię wiosną zastanawiać się co to za roślinki wyłażą, nie pamiętając gdzie i co posadziłam jesienią


budleja zwariowała


____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
mirkaka 13:26, 12 mar 2020


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9650
Rojniki cd. Bardzo dobrze przezimowały




na koniec mech, na podmurówce, bardzo lubię mech w ogrodzie, chciałabym w tym roku dać radę zrobić własnoręcznie donice betonowe, żeby spokojnie obrastały mchem


i na ścieżce, kiedyś starałam się go zdrapywać, walczyć z nim, ale tu na forum polubiłam go, i zmieniłam do niego podejście. Teraz ta ścieżka cieszy mnie taka właśnie porośnięta mchem
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
UlaB 13:36, 12 mar 2020

Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 2002
mirkaka napisał(a)

ID


i takie różności



Ale czyściutku i równiutko ID wyglądają ekstra, takie jezyki żołnierzyki
Przylaszczka śliczna, rojniczki też, musze sobie dokupic takich kolorowych do donicy. A co to na drugim zacytowanym zdjęciu? Skalnica?
____________________
rabaty "charytatywne" w pracy
mirkaka 13:53, 12 mar 2020


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9650
Tak, skalnica, bordowa, coś mnie zaczyna ciągnąć do takich kolorów, ??? Oby nie za mocno
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
gobasia 14:22, 12 mar 2020


Dołączył: 05 lip 2015
Posty: 8354
mirkaka napisał(a)
Krokusy na różnym etapie,


Ładne
Co to jest?
____________________
Gożdzikowa wiejski ogród***Marzenia nie odchodzą na emeryturę
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies