Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Wszystkiego po trochu

Pokaż wątki Pokaż posty

Wszystkiego po trochu

beta 17:37, 11 lut 2021


Dołączył: 05 kwi 2012
Posty: 12953
zbigniew_gazda napisał(a)
Zima piękna ale kraczą że nie tak prędko się wycofa.


Niestety też tak słyszałam. Czytałam że pod koniec lutego duże.opady śniegu.
____________________
beata - Dla odmiany czas na zmiany... ..."Świadomość, że wszystko co robię, mogłabym robić lepiej wcale mi nie przeszkadza..."
mirkaka 11:23, 12 lut 2021


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9577
To trudno, poczekamy
I tak marzec się zbliża a w marcu wiosna już bliżej niż dalej
Dziękuję wszystkim za odwiedzinki

Na parapecie już mam wiosnę pod postacią rosnącej papryki
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
Sylvatika 19:56, 15 lut 2021


Dołączył: 25 mar 2020
Posty: 261
Mirko
Jestem pod wrażeniem Twojego pięknego ogrodu - spacerowałam po nim cały weekend)
Podziwiam Twoje zadbane roślinki - widać, ze im dobrze - i odwdzięczają się cudnie. Szczególnie podobają mi się róże + powojniki, potem hortensje - i oczywiście rododendrony i azalie - jesteś tu na forum Azaliową Królową I te "dramatyczne kolory" jak by powiedział Monty Don
Róża Lykefund przepięknie obrosła drewutnię, wygląda teraz tak tajemniczo-romantycznie. Mnóstwo piękności u CB....
A linią tramwajową w ogóle bym się nie przejmowała-trzeba na to spojrzeć z innej -strony w końcu mieszkasz w mieście - jednym z piękniejszych i bardziej zielonych w Polsce; z resztą ja bardzo lubię pociągi, szczególnie jak słychać ich stukot w oddali nocą- to pewnie i tramwaje podobnie. Po pewnym czasie przestaniesz je zauważać. Do tego- masz duże drzewa okalające ogród- to przecież one zostaną.
Bardzo podobają mi się także murki i ścieżki i deseczkowy sposób na ślimaki i opuchlaki - będę próbować u siebie w tym sezonie.
Mam nadzieję, ż mój ogród- choć dopiero zaczyna się moja ogrodowa przygoda- będzie miał kiedyś urok taki jak Twój.
pozdrawiam serdecznie
E.
____________________
Sylvatika Na skraju Puszczy Bydgoskiej *** Wizytówka
mirkaka 16:40, 16 lut 2021


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9577
Sylvatika napisał(a)
Mirko
Jestem pod wrażeniem Twojego pięknego ogrodu - spacerowałam po nim cały weekend)
Podziwiam Twoje zadbane roślinki - widać, ze im dobrze - i odwdzięczają się cudnie. Szczególnie podobają mi się róże + powojniki, potem hortensje - i oczywiście rododendrony i azalie - jesteś tu na forum Azaliową Królową I te "dramatyczne kolory" jak by powiedział Monty Don
Róża Lykefund przepięknie obrosła drewutnię, wygląda teraz tak tajemniczo-romantycznie. Mnóstwo piękności u CB....
A linią tramwajową w ogóle bym się nie przejmowała-trzeba na to spojrzeć z innej -strony w końcu mieszkasz w mieście - jednym z piękniejszych i bardziej zielonych w Polsce; z resztą ja bardzo lubię pociągi, szczególnie jak słychać ich stukot w oddali nocą- to pewnie i tramwaje podobnie. Po pewnym czasie przestaniesz je zauważać. Do tego- masz duże drzewa okalające ogród- to przecież one zostaną.
Bardzo podobają mi się także murki i ścieżki i deseczkowy sposób na ślimaki i opuchlaki - będę próbować u siebie w tym sezonie.
Mam nadzieję, ż mój ogród- choć dopiero zaczyna się moja ogrodowa przygoda- będzie miał kiedyś urok taki jak Twój.
pozdrawiam serdecznie
E.



Witaj,
bardzo dziękuję za taki miły wpis

____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
Kasya 13:38, 19 lut 2021


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41929
zbigniew_gazda napisał(a)
Zima piękna ale kraczą że nie tak prędko się wycofa.

nie no...co tu sie wypisuje....nie podoba mi sie ...
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
Milka 15:42, 19 lut 2021


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Mnie też nie.
Ja tam już będę wycinać trawy i skracać hortensje.
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
mirkaka 20:46, 19 lut 2021


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9577
Chyba Zbyszek ma rację, u mnie tyle śniegu leży w ogrodzie że chyba do maja będzie się topił
U Was dziewczyny tyle nie padało co tu u nas na północy.
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
Rumianka 16:23, 20 lut 2021


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 10262
To prawda, że tyle śniegu u nas na Wybrzeżu...U mnie też ogromne góry śniegowe zalegają wszystkie zakątki.
____________________
Elisa - Ogród z koniczynką- ökólé Trzëgarda
Alija 18:47, 20 lut 2021


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 8760
U nas co prawda pogoda dzisiaj piękna, słoneczna i na plusie, ale śniegu dużo, wszędzie biało. Mam jednak nadzieję, że wszystko stopnieje i w końcu będzie wiosna.
____________________
Podkarpacie AlicjaZacisze Alicji
mirkaka 15:39, 22 lut 2021


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9577
Elisko, Alicjo, Dziś też u nas pięknie, więc zaczęłam wierzyć że ten śnieg stopi się szybciej niż w maju Do czwartku ma się z dnia na dzień ocieplać
Mam ochotę ciąć już anabelki, nawet jak trzeba będzie z nich śnieg odgarnąć. Anabelki zbyt późno cięte płaczą. Może jeszcze powojniki zacznę ciąć mimo śniegu
Może też jakieś opryski promanalem i miedzianem??
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies