Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Wszystkiego po trochu

Pokaż wątki Pokaż posty

Wszystkiego po trochu

Alija 18:57, 22 lut 2021


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 8724
Też myślałam o cięciu anabelek, ale też jeszcze śniegu sporo. Dwa, trzy dni i idę do ogrodu.
____________________
Podkarpacie AlicjaZacisze Alicji
Milka 07:24, 23 lut 2021


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
mirkaka napisał(a)
Elisko, Alicjo, Dziś też u nas pięknie, więc zaczęłam wierzyć że ten śnieg stopi się szybciej niż w maju Do czwartku ma się z dnia na dzień ocieplać
Mam ochotę ciąć już anabelki, nawet jak trzeba będzie z nich śnieg odgarnąć. Anabelki zbyt późno cięte płaczą. Może jeszcze powojniki zacznę ciąć mimo śniegu
Może też jakieś opryski promanalem i miedzianem??

Zaskoczyłaś mnie ,,płaczem anabelek". Chyba nie zwróciłam na to uwagi.
Ja na razie marcinki i trawy ogarniam, jak skończę to zacznę hortensje, potrawa to trochę.
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
mirkaka 08:06, 23 lut 2021


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9541
Milka napisał(a)

Zaskoczyłaś mnie ,,płaczem anabelek". Chyba nie zwróciłam na to uwagi.
Ja na razie marcinki i trawy ogarniam, jak skończę to zacznę hortensje, potrawa to trochę.


PŁaczą, u mnie zawsze, nawet jak wcześnie tnę. Myślę czasami czy nie lepiej ciąć jesienią. Tylko one piękne są całą zimę, szkoda ich kwiatostanów.
U mnie na rabatach i trawniku jeszcze leży śnieg, zazdroszczę że już działasz
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
Milka 08:13, 23 lut 2021


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Muszę przy okazji cięcia, odłożyć dla sąsiadki patyki, bo marzą się jej hortensje, ciekawe czy coś jej się ukorzeni. Poradzę jak, ale serca ciut trzeba i dbać, a nie wiem czy z niej tego typu ogrodniczka.
Za mocno nie działam, bo kot mnie ogranicza, ciągle chce na kolanach siedzieć, albo tak rozrabia, że dom się trzęsie, już mi drukarkę popsuła
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
mirkaka 13:20, 23 lut 2021


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9541
No to masz teraz zajęcie z kicią
Ja byłam na trochę i coś porobiłam to co nie było zbytnio zasypane śniegiem.
Przycięłam jedną anabelkę, dwie bukietówki, dwa powojniki, ligustra i niestety rozpędziłam się i przycięłam trzy róże. Teraz będę się trzęsła że mogą przemarznąć.
Ale wróciłam zadowolona
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
mirkaka 13:21, 23 lut 2021


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9541
Milka napisał(a)
Muszę przy okazji cięcia, odłożyć dla sąsiadki patyki, bo marzą się jej hortensje, ciekawe czy coś jej się ukorzeni. Poradzę jak, ale serca ciut trzeba i dbać, a nie wiem czy z niej tego typu ogrodniczka.
Za mocno nie działam, bo kot mnie ogranicza, ciągle chce na kolanach siedzieć, albo tak rozrabia, że dom się trzęsie, już mi drukarkę popsuła


Ja wsadziłam kilka patyków po cięciu anabelki do wody
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
MiluniaB 14:30, 23 lut 2021


Dołączył: 29 lip 2020
Posty: 3387
Czytam, że z rozpędu kilka róż przycięłaś
Ja przycięłam wszystkie w weekend, bo zaczęły już wypuszczać
Pogoda u mnie prawdziwie wiosenna
____________________
Milunia - Milunia w ogrodzie - z widokiem na rozlewisko ; * Wizytówka *
Milka 16:52, 23 lut 2021


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
mirkaka napisał(a)


Ja wsadziłam kilka patyków po cięciu anabelki do wody

Ja z Phantom całe wiadro
Fajnie się urobiłam, ale roboty!
I tnę wszystko, jak leci, nic nie odkładam. Róże już pączkują, tak samo hortensje bukietowe całe w pąkach.
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Joku 18:00, 23 lut 2021


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12098
Ligustr w formie żywopłotu? Jaki szeroki i na jakim stanowisku? Podpytuję bo myślę czym się osłonić od sąsiadów pod sosną.
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
vita 18:36, 23 lut 2021


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4057
Wybrałam się dzisiaj rowerem do Swarzewa, śniegu już prawie nie ma, a w jednym z ogrodów widziałam tnącą różę ogrodniczkę Czy Ty w ogóle kopcujesz róże? Hm, słyszy się o tych niskich temperaturach z końcem lutego, ale co, tak natychmiast? Lutego raptem tydzień. Zatoka jeszcze zamarznięta, ale słońce przyświeca i napłynęło już chyba ciepłe powietrze, a z nim ten zapach wiosny!
Na opryski Promanalem chyba sam czas? Patyczki od Ciebie zapowiadają się obiecująco, dałam polecenie podlewania. Umiarkowanego, ale kto wie?
____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies