Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Wszystkiego po trochu

Pokaż wątki Pokaż posty

Wszystkiego po trochu

vita 17:46, 24 lut 2021


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 3998
mirkaka napisał(a)


Vita, czyli jesteś na północy Jak długo tu będziesz? Matko, gdyby nie ta epidemia to już byłabyś u mnie, nie odpuściłabym Twojej wizyty. Może jak się ociepli to spotkamy się w ogrodzie, na otwartej przestrzeni Liczę na Twoje odwiedziny
W tym roku nic nie robiłam, nie kopczykowałam i nie owijałam włókniną.
Ale widzę już, że są zmarznięte pędy na niektórych, szczególnie młode, późnym latem puszczone.
Zapach wiosny już czuję od kilku dni, kocham ten zapach
Myślę o oprysku promanalem i miedzianem. Może dziś, jutro, na dniach trzeba to zrobić. Nie znoszę oprysków



Jestem jeszcze do połowy marca, na odwiedziny piszę się z radością Zapraszam też do siebie, ogródka z prawdziwego zdarzenia nie ma, ale są inne atrakcje Czyli hortensji też nie owijałaś? Tych młodych, latem puszczonych pędów róż trudno ochronić przed mrozem. Hm, zawsze trzeba się liczyć ze stratami po zimie. Stawiam na to, że ledwie łaty śniegu zostały. Dzisiaj był doskonały dzień na opryski
____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
Iwona100 17:58, 24 lut 2021


Dołączył: 14 sty 2016
Posty: 713
Witam serdecznie. Ja dziś zrobiłam oprysk Promanalem. Chciałabym zrobić też oprysk Miedzianem moich róż ,ale nie mam pojęcia jakie proporcje użyć. Nigdy jeszcze nie robiłam nim oprysków.
____________________
Iwona Wizytówka-Ogród na Zagórzuświętokrzyskie
Rumianka 18:10, 24 lut 2021


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 10184
Sniegu i u mnie podobnie...tam gdzie wiecej słoneczka, to już widać grzywki trawy, ale do całkowitego stopnienia jeszcze trochę trzeba poczekać...Wyczytałam, że hortensje już przycinasz...ja zabiorę się też za cięcie w przyszłym tygodniu...Pozdrawiam...
____________________
Elisa - Ogród z koniczynką- ökólé Trzëgarda
mirkaka 18:12, 24 lut 2021


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9510
Joku napisał(a)
Czas po stopieniu śniegu dla mnie jest najgorszy właśnie dlatego że wszystko wydaje się szarobure i brudne.
Takiego ligustra miałam w poprzednim ogrodzie, bardzo go lubiłam. Zazwyczaj zimą tracił liście, jest dość wrażliwy na mróz. Też go cięłam w jajo.


Trudny czas ale mnie to nie przeszkadza, i tak się cieszę że mogę już coś porobić
Liguster właśnie taki jak piszesz
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
mirkaka 18:15, 24 lut 2021


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9510
Basiu no właśnie, już z górki

Ewa ja już drepczę nogami od dłuższego czasu żeby można było zacząć.
Dziś znów pracowałam, krzyż boli ale gęba zadowolona
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
mirkaka 18:20, 24 lut 2021


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9510
vita napisał(a)


Jestem jeszcze do połowy marca, na odwiedziny piszę się z radością Zapraszam też do siebie, ogródka z prawdziwego zdarzenia nie ma, ale są inne atrakcje Czyli hortensji też nie owijałaś? Tych młodych, latem puszczonych pędów róż trudno ochronić przed mrozem. Hm, zawsze trzeba się liczyć ze stratami po zimie. Stawiam na to, że ledwie łaty śniegu zostały. Dzisiaj był doskonały dzień na opryski




Hortensji nigdy nie owijam, jeśli to czasami jak mi nerwy nie wytrzymają przed majowymi przymrozkami, ale to i tak nic nie daje.
Oprysków nie zrobiłam, może jutro.
A u Ciebie kto teraz pielęgnuje ogród? robi opryski? Do połowy marca może być już zaawansowana wiosna
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
mirkaka 18:22, 24 lut 2021


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9510
Iwona100 napisał(a)
Witam serdecznie. Ja dziś zrobiłam oprysk Promanalem. Chciałabym zrobić też oprysk Miedzianem moich róż ,ale nie mam pojęcia jakie proporcje użyć. Nigdy jeszcze nie robiłam nim oprysków.

Witaj Iwonko

Na opakowaniu chyba powinno być napisane jaka proporcja.
Promanalem też chyba jutro zrobię
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
mirkaka 18:25, 24 lut 2021


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9510
Rumianka napisał(a)
Sniegu i u mnie podobnie...tam gdzie wiecej słoneczka, to już widać grzywki trawy, ale do całkowitego stopnienia jeszcze trochę trzeba poczekać...Wyczytałam, że hortensje już przycinasz...ja zabiorę się też za cięcie w przyszłym tygodniu...Pozdrawiam...


Zaczęłam ciąć bukietówki i anabelki, ale większość jeszcze pod śniegiem
Trochę dziś rozwalałam grabiami zwały śniegu po odśnieżaniu podjazdu. Muszę mu pomóc się topić
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
vita 18:34, 24 lut 2021


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 3998
Liczę na to, że na prawdziwą wiosnę trzeba będzie jeszcze poczekać. Stąd decyzja o dłuższym pobycie na północy. Te pierwsze zadania, zdjęcie okryć, przycięcie traw mam umówione i pod kontrolą.
U mnie w L. śniegu jeszcze po kolana. A jak śnieg w cienistym po kolana, to poleży tam do kwietnia, nie było dotąd innych opcji. Martwi mnie to, co piszesz o okrywaniu hortensji przed majowymi przymrozkami i, że to nic nie daje. Taki trudny temat te ogrodówki
____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
mirkaka 07:32, 25 lut 2021


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9510
vita napisał(a)
Liczę na to, że na prawdziwą wiosnę trzeba będzie jeszcze poczekać. Stąd decyzja o dłuższym pobycie na północy. Te pierwsze zadania, zdjęcie okryć, przycięcie traw mam umówione i pod kontrolą.
U mnie w L. śniegu jeszcze po kolana. A jak śnieg w cienistym po kolana, to poleży tam do kwietnia, nie było dotąd innych opcji. Martwi mnie to, co piszesz o okrywaniu hortensji przed majowymi przymrozkami i, że to nic nie daje. Taki trudny temat te ogrodówki


Pamiętasz te silne przymrozki chyba dwa lata temu? Wtedy były dość silne spadki temperatur i przez kilka dni a hortensje były dość zaawansowane, miały już listki bo zima była ciepła i wcześnie zaczęły, wtedy okrywałam wszystkie włókniną, jednak sporo pąków przemarzło, głównie na tych wysokich i wiotkich/ tobie ich nie dawałam, chyba / a mimo tego i tak kwitły, tylko trochę skromniej. Natomiast te które dostałaś kwitły pięknie Więc nie ma co się martwić zawczasu
Twoje młode możesz okręcić włókniną kilka razy i pewnie to pomoże, ja wielkie krzaki tylko raz zawinęłam i to niezbyt dokładnie. Pewnie dlatego mi przemarzły
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies