Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Wszystkiego po trochu

Pokaż wątki Pokaż posty

Wszystkiego po trochu

mirkaka 09:12, 24 lut 2021


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9528
MiluniaB napisał(a)
Czytam, że z rozpędu kilka róż przycięłaś
Ja przycięłam wszystkie w weekend, bo zaczęły już wypuszczać
Pogoda u mnie prawdziwie wiosenna


U Ciebie przeczytałam że już róże przycięłaś, dlatego na jednej rabacie pod domem od zachodniej strony też się odważyłam. Tam śnieg już się stopił. Reszta ogrodu jeszcze pod pierzynką ale już coraz jej mniej
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
mirkaka 09:20, 24 lut 2021


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9528
Milka napisał(a)

Ja z Phantom całe wiadro
Fajnie się urobiłam, ale roboty!
I tnę wszystko, jak leci, nic nie odkładam. Róże już pączkują, tak samo hortensje bukietowe całe w pąkach.


U mnie bukietowe nic jeszcze nie idą, róże też nie. Generalnie jeszcze ogród śpi, tylko przebiśniegi po stopnieniu śniegu się pokazały.

o ilości roboty nie myślę, zawsze na wiosnę jest dużo. Będę pomału ogarniać, wszystko mnie boli mimo ćwiczeń całą zimę


____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
BKosimkArt 09:24, 24 lut 2021


Dołączył: 03 kwi 2015
Posty: 5749
mirkaka napisał(a)


U mnie bukietowe nic jeszcze nie idą, róże też nie. Generalnie jeszcze ogród śpi, tylko przebiśniegi po stopnieniu śniegu się pokazały.

o ilości roboty nie myślę, zawsze na wiosnę jest dużo. Będę pomału ogarniać, wszystko mnie boli mimo ćwiczeń całą zimę



Pozytywne te obrazki z przebiśniegami... zazdroszczę Wam tej pracy... jak ja marzę o tym, na razie u mnie dużo jeszcze śniegu.
____________________
Basi Kosimkowo - Kosimkowo-ogród po totalnej rekonstrukcji
mirkaka 09:27, 24 lut 2021


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9528
Joku napisał(a)
Ligustr w formie żywopłotu? Jaki szeroki i na jakim stanowisku? Podpytuję bo myślę czym się osłonić od sąsiadów pod sosną.


Jolu, nie mam żywopłotu z ligustra, taki jeden krzaczek tylko, aurea, ma piękne seledynowe listki, rośnie pod tujami. Tnę silnie, potem jest fajnym punktem na tle ciemnych tui


Reszta ogrodu taka


____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
mirkaka 09:38, 24 lut 2021


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9528
vita napisał(a)
Wybrałam się dzisiaj rowerem do Swarzewa, śniegu już prawie nie ma, a w jednym z ogrodów widziałam tnącą różę ogrodniczkę Czy Ty w ogóle kopcujesz róże? Hm, słyszy się o tych niskich temperaturach z końcem lutego, ale co, tak natychmiast? Lutego raptem tydzień. Zatoka jeszcze zamarznięta, ale słońce przyświeca i napłynęło już chyba ciepłe powietrze, a z nim ten zapach wiosny!
Na opryski Promanalem chyba sam czas? Patyczki od Ciebie zapowiadają się obiecująco, dałam polecenie podlewania. Umiarkowanego, ale kto wie?


Vita, czyli jesteś na północy Jak długo tu będziesz? Matko, gdyby nie ta epidemia to już byłabyś u mnie, nie odpuściłabym Twojej wizyty. Może jak się ociepli to spotkamy się w ogrodzie, na otwartej przestrzeni Liczę na Twoje odwiedziny
W tym roku nic nie robiłam, nie kopczykowałam i nie owijałam włókniną.
Ale widzę już, że są zmarznięte pędy na niektórych, szczególnie młode, późnym latem puszczone.
Zapach wiosny już czuję od kilku dni, kocham ten zapach
Myślę o oprysku promanalem i miedzianem. Może dziś, jutro, na dniach trzeba to zrobić. Nie znoszę oprysków

____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
mirkaka 09:42, 24 lut 2021


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9528
BKosimkArt napisał(a)

Pozytywne te obrazki z przebiśniegami... zazdroszczę Wam tej pracy... jak ja marzę o tym, na razie u mnie dużo jeszcze śniegu.


Basia, zobacz ile jeszcze u mnie sniegu, wczoraj miałam co rusz pełne kalosze śniegu


Anabelkę żeby ciąć najpierw musiałam odgarnąć z niej śnieg
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
mirkaka 09:48, 24 lut 2021


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9528
Ciemierniki wyłażą spod śniegu, czekam aż się wyprostują



PÓki co jeszcze nie ma co pokazywać, wszystko brudne, wymęczone pod śniegiem.
Ładnie się zrobi jak wszystko obeschnie i będzie posprzątane, ale to jeszcze długo
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
Joku 09:57, 24 lut 2021


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12098
Czas po stopieniu śniegu dla mnie jest najgorszy właśnie dlatego że wszystko wydaje się szarobure i brudne.
Takiego ligustra miałam w poprzednim ogrodzie, bardzo go lubiłam. Zazwyczaj zimą tracił liście, jest dość wrażliwy na mróz. Też go cięłam w jajo.
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
gobasia 10:09, 24 lut 2021


Dołączył: 05 lip 2015
Posty: 8354
Najwazniejsze ,że już są oznaki wiosny..teraz to już z górki
U nas śniegu ubywa ale ziemia zamarznięta wiec woda i błoto
____________________
Gożdzikowa wiejski ogród***Marzenia nie odchodzą na emeryturę
Ewa777 11:35, 24 lut 2021


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18430
Mireczko, już wyrywasz się do pracy w ogrodzie Ja jeszcze czekam aż śnieg stopnieje. Mam go w podobnej ilości. Z dnia na dzień już go coraz mniej
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies