Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Wszystkiego po trochu

Pokaż wątki Pokaż posty

Wszystkiego po trochu

Ewa777 08:29, 16 cze 2022


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18513
Mi gdzies umknął wpis Joli o cięciu bodziszków. Tniecie od razu po przekwitnięciu? Wszytstkie liście przy ziemi?
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
Kordina 08:48, 16 cze 2022


Dołączył: 18 wrz 2021
Posty: 4749
To u mnie Jola odpowiedziała, zacytuję Koleżankę:


Swojego bodziszka wspaniałego przycinam po kwitnieniu nisko przy ziemi, po kilku tygodniach, dość szybko odrasta nowa kępa liści. U mnie on nie kwitnie powtórnie. Inna sprawa że teraz warunki ma byle jakie, w zagęszczeniu sporych krzewów. Podobnie tnę bodziszka krwistego, golę niemal na łyso. Natomiast Rozanne tnę po obwodzie jak zajmuje zbyt dużo miejsca czyli obcinam za długie pędy. Na krótki czas jego uroda nieco brzydnie, ale potem znowu jest ładny i kwitnie.
____________________
Bożena - Elbląg Grzebiuszka ziemna
Monika83 08:58, 16 cze 2022


Dołączył: 27 sty 2019
Posty: 3038
mirkaka napisał(a)


Lubisz takie kolory? To rzadkość na Ogrodowisku
W podobnym kolorze kwitnie jeszcze Golden Celebration.
Posadziłam Bernstein rose w jej nogach, tam są dwa krzaczki bo ona jest niziutka a Golden wysoka

tu Bernstein, jej liście błyszczące a Golden matowe


tu razem , podsadzona z lewej strony bodziszkiem Rozane który zaczyna pożerać GC
Mnie też podoba się ta róża Bernstein Rose Moja magnolia George Henry Kern też ma ostatnie dwa kwiatki na krzaku Ten bodziszek to chyba roślina roku tu na O bo gdzie nie zajrzę do kogoś do wątku to prawie wszędzie bodziszek
____________________
Mazowsze - Ogród hortensjowo różanecznikowy **Wizytówka
Kasya 09:16, 16 cze 2022


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 42176
mirkaka napisał(a)


Lubisz takie kolory? To rzadkość na Ogrodowisku
W podobnym kolorze kwitnie jeszcze Golden Celebration.
Posadziłam Bernstein rose w jej nogach, tam są dwa krzaczki bo ona jest niziutka a Golden wysoka

tu Bernstein, jej liście błyszczące a Golden matowe


tu razem , podsadzona z lewej strony bodziszkiem Rozane który zaczyna pożerać GC

Ja bardzo lubie takie kolory takie brzoskwiniowe zolte
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
Joku 11:32, 16 cze 2022


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12186
Bardzo podoba mi się ten zestaw kolorów i roślin.
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
ewsyg 20:07, 16 cze 2022


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11654
Mirusiu, kiedyś myślałam, ze masz mały ogród i chyba się myliłam. Ciekawa jestem, czy masz dużo pracy w ogrodzie ? Przyznam, że ja już się robię leniwa i zaczyna mi dokuczać to, że mam tak mało czasu na odpoczynek w ogrodzie.
____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
Ewa777 09:34, 17 cze 2022


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18513
Kordina napisał(a)
To u mnie Jola odpowiedziała, zacytuję Koleżankę:


Swojego bodziszka wspaniałego przycinam po kwitnieniu nisko przy ziemi, po kilku tygodniach, dość szybko odrasta nowa kępa liści. U mnie on nie kwitnie powtórnie. Inna sprawa że teraz warunki ma byle jakie, w zagęszczeniu sporych krzewów. Podobnie tnę bodziszka krwistego, golę niemal na łyso. Natomiast Rozanne tnę po obwodzie jak zajmuje zbyt dużo miejsca czyli obcinam za długie pędy. Na krótki czas jego uroda nieco brzydnie, ale potem znowu jest ładny i kwitnie.


Dziękuję Bożenko
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
AlinaP 14:11, 17 cze 2022


Dołączył: 10 mar 2017
Posty: 811
mirkaka napisał(a)


Hej, a dlaczego Ty nie masz jeszcze swojego wątku?
W wątku o rododendronach pokazujesz zdjęcia wspaniałego ogrodu,
No to zapraszam częściej

Nie jest on taki wspaniały, jak się wydaje
Coś pokręciłam, Ty założyłaś wątek w roku, kiedy odkryłam ogrodowisko. Za dwa lata się dopiero zarejestrowałam Ale ten zbiornik z początku i piękne azalie utkwiły mi w pamięci.
Nie bardzo mam czas na wątek, czasami wrzucam jakieś zdjęcia w wątkach tematycznych.
Ale cenię sobie możliwość wymiany doświadczeń tutaj
Pozdrawiam
____________________
Ala
mirkaka 15:42, 17 cze 2022


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9659
Odpowiem wszystkim .Po żałobnym została pustka, ale pewnie na krótko
Wspaniały u mnie w pełnym rozkwicie
Róże już też prawie max,
Jola Gipsy nie radzę kupować, rośnie wielka i ma straszne kolce, kwitnie tylko raz. Miałam jużzakusy żeby się jej pozbyć



W takim, a nawet powiedziałabym piękniejszym kolorze jest Munstead Wood, niziutka, nie agresywna różyczka


albo prawie bezkolcowa Souvenir du Docteur Jamain



tyle że te dwie u mnie trochę podatne na mączniaka
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
mirkaka 15:48, 17 cze 2022


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9659
ewsyg napisał(a)
Mirusiu, kiedyś myślałam, ze masz mały ogród i chyba się myliłam. Ciekawa jestem, czy masz dużo pracy w ogrodzie ? Przyznam, że ja już się robię leniwa i zaczyna mi dokuczać to, że mam tak mało czasu na odpoczynek w ogrodzie.


Hmm, jak dla kogo, może i mały a może nie mam 1350m2 działki razem z domem

Roboty sporo, oby tylko zdrowie i siły dopisywały na starość to jeszcze parę lat dam radę obrobić Potem trzeba będzie się posiłkować jakąś pomocą.
Dla mnie odpoczynek jest podczas pracy w ogrodzie, najgorzej jak zaczynasz nie ogarniać, a to często u mnie w lipcu się zaczyna, bo chwastów moc i przycinki , czasami przesadzanie
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies