Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Wszystkiego po trochu

Pokaż wątki Pokaż posty

Wszystkiego po trochu

Alija 18:09, 22 cze 2022


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 8724
mirkaka napisał(a)
Golden Celebration, bardzo pięknie pachnie


Princess Crown Margaret




Przepiękne te róże, tak sobie myślę, że akurat takich kolorów nie mam, to chyba błąd, bo są cudne.
W ogóle masz wszystkie piękne róże. Nie szkoda Ci usuwać tych, które się nie sprawdzą? Mnie to żal i daję im drugą szansę w innym miejscu. No i potem wszędzie gęsto, ciasno i rosną różnie, więc jednak masz rację.

Zachwycające pustynniki, piwonie, naparstnice...
____________________
Podkarpacie AlicjaZacisze Alicji
basia3012 22:23, 22 cze 2022


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9456
Mirko, róże gigantyczne i wspaniałe. Kolory bajkowe. Ja w poprzednim ogrodzie miałam Mr Lincoln. Teraz mam tylko 3 szt New Down. Koluchy z nich straszne, jeszcze mam zadrapania gdy je poziomowałam.
Gęstwina różana się u Ciebie zrobiła, deszcze padały, wszystko zieloniutkie i buja do nieba.
A jak Mirko rh? Czy takie dojrzałe i duże krzewy maja duże przyrosty?
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
Basieksp 22:23, 22 cze 2022


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10240
mirkaka napisał(a)


Tak, Golden moja ulubiona, nie ma takiej możliwości żeby jej nie powąchać przechodząc obok niej, ma aksamitne cudnie pachnące płatki, Kocham tę róże

w donicy jest Stephanie Baronin zu Guttenberg, całą zimę tam spędza, nie chowam jej, ale to dopiero pierwszy raz tak zimowała, a ta zima była łagodna, może jak będą zapowiadane silne mrozy to schowam do garażu


Dziękuję za informację Golden bardzo mi się podoba, wstępnie miejsce dla niej też już znalazłam, teraz trochę poczekam do jesień
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Joku 23:03, 22 cze 2022


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12103
Masz aktualnie Red Leonardo? Możesz pokazać jak wygląda? Mam jedną NN, podejrzewam że może być właśnie tą. Moja rośnie w donicy, niewysoka, czerwone kwiaty, bez zapachu. U mnie róże zimują w donicach, stawiam w kącie tarasu przy ścianie, niczym nie okrywałam.

PS! Lykkefund pachnie?
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
mirkaka 14:08, 23 cze 2022


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9541
Alija napisał(a)


Przepiękne te róże, tak sobie myślę, że akurat takich kolorów nie mam, to chyba błąd, bo są cudne.
W ogóle masz wszystkie piękne róże. Nie szkoda Ci usuwać tych, które się nie sprawdzą? Mnie to żal i daję im drugą szansę w innym miejscu. No i potem wszędzie gęsto, ciasno i rosną różnie, więc jednak masz rację.

Zachwycające pustynniki, piwonie, naparstnice...


Nie jestem aż taka szybka w wywalaniu róż, daję im wiele szans, czasami to trwa kilka lat, jak np Rosarium Uetersen, mam ją już ze 20 lat, bardzo chorowała na mączniaka, wiele razy chciałam ją wywalić, przesadzałam, nic nie pomogło, w końcu posadziłam prawie w cieniu, na azaliowej, i tam zdecydowanie mniej choruje, więc została

Może i Veilchenblau dam taką szanse i przesadzę w cień?
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
mirkaka 14:16, 23 cze 2022


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9541
basia3012 napisał(a)
Mirko, róże gigantyczne i wspaniałe. Kolory bajkowe. Ja w poprzednim ogrodzie miałam Mr Lincoln. Teraz mam tylko 3 szt New Down. Koluchy z nich straszne, jeszcze mam zadrapania gdy je poziomowałam.
Gęstwina różana się u Ciebie zrobiła, deszcze padały, wszystko zieloniutkie i buja do nieba.
A jak Mirko rh? Czy takie dojrzałe i duże krzewy maja duże przyrosty?


Lincoln też mam , to taka rabatowa róża wielkokwiatowa, ma przepiękny kolor i przecudny silny zapach Ale słabo rośnie, dwa pędy i dwa kwiaty mimo to nie wywalam jej jeszcze
Rh mają normalne przyrosty, tak około 15-20 cm ale nie mierzyłam
Ja nie lubię New Down, jest przereklamowana, bardzo śmieci wkoło, szybko przekwita i choruje na mączniaka. Ja mam o niej takie zdanie.
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
mirkaka 14:19, 23 cze 2022


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9541
Basieksp napisał(a)


Dziękuję za informację Golden bardzo mi się podoba, wstępnie miejsce dla niej też już znalazłam, teraz trochę poczekam do jesień

Najważniejsze to zobaczyć róże na żywo, często monitory zafałszowują kolory, aparaty również. Musisz wiedzieć że ona ma wielkie i ciężkie kwiaty i trzeba jej gałązki podwiązywać, bo zwisają, nie każdemu chce się to robić i nie każdy to toleruje
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
April 14:38, 23 cze 2022


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10164
mirkaka napisał(a)
Gipsy Boy i Lykkefund rozkręciły się

[img


Co roku z zachwytem patrzę na te twoje róże. O ile Lykkefund u mnie też niczego sobie to Gipsy Boy ledwo zipie. Muszę przesadzić bo bardzo lubię tę różę.
Pięknie prezentują się pustynniki, nie są zbyt popularne. Mi przygoda z nimi się nie udała. Te białe są niesamowite.

Inne obrazki też bardzo przyjemne dla oka, trudno wybrać co bardziej się podoba
____________________
April April podbija las Mazowsze
mirkaka 14:42, 23 cze 2022


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9541
Joku napisał(a)
Masz aktualnie Red Leonardo? Możesz pokazać jak wygląda? Mam jedną NN, podejrzewam że może być właśnie tą. Moja rośnie w donicy, niewysoka, czerwone kwiaty, bez zapachu. U mnie róże zimują w donicach, stawiam w kącie tarasu przy ścianie, niczym nie okrywałam.

PS! Lykkefund pachnie?


Mam aktualnie, mogę zrobić zdjęcie ale mój aparat zmienia czerwień Musisz przyjechać i zobaczyć ją na żywo Jej czerwień jest ciemna i nie taka czerwona tylko z dodatkiem różu jest niewysoka, ma piękne błyszczące liście, i jednak trochę pachnie
Idę cyknąć zdjęcie




Lykkefund pachnie ale dopiero w tym roku to poczułam, a może dlatego że Gipsy też pachnie, i to mocniej niż Lykkefund, generalnie słabo
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
mirkaka 14:48, 23 cze 2022


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9541
to jeszcze trochę pomęczę tymi olbrzymami, bo kwitną tylko raz

tu weszła na okno w łazience górnej, a czekam aż zasłoni okno pod nią, zwisając pędami





____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies